Love, Sex and Your Heart
bioenergetyka, miłość, seks
xxmagdaxx

Choroby serca to zabójca numer jeden w wielu krajach świata. Autor udowadnia, że mogą one być ściśle powiązane z problemami, jakie ludzie miewają z miłością i życiem seksualnym. Dr Alexander Lowen tłumaczy, jak bardzo emocje objawiają się fizycznie, nawet w sposobie kształtowania się naszych ciał, jak ból może zmrozić nasz psychologiczny rozwój, uniemożliwiając dawanie i otrzymywanie miłości, jak zablokowane emocje mogą zdusić serce, przez co wzrasta ryzyko zachorowania na chorobę wieńcową, jak specjalne techniki terapeutyczne i ćwiczenia mogą uwolnić napięcie serca i je zmniejszyć, i wreszcie - dlaczego prawdziwe seksualne spełnienie jest kluczem do emocjonalnej pełni. To nowatorska książka. Dzięki właściwie dobranym historiom pacjentów oraz odkrywczym diagramom. Miłość, seks i serce ukazuje, jak możemy ochronić nasze serca i jednocześnie osiągnąć satysfakcję w życiu pełnym miłości i spokoju.

źródło opisu: Strona www wydawnictwa

źródło okładki: Strona www wydawnictwa

enhap | 2013-11-14
Przeczytana: 13 listopada 2013

Genialna książka. Jak dla mnie swego rodzaju podsumowanie dotychczasowych poszukiwań. Połączenie medycyny i psychologii, trochę z "ezoterycznej" strony.
Autorzy opowiadają o klinicznych przypadkach zachorowań, ataków serca w tak genialnie prosty sposób, że aż trudno z nim dyskutować. Rzadko które techniki przemawiają do mnie tak głęboko.
Książka przedstawia przekonania, problemy i zachowania powodujące zerwanie kontaktu z sercem (uczuciami) oraz fizyczne konsekwencje pewnych przeżyć. Jest tutaj trochę analizy doświadczeń w różnych fazach dziecięcych, medycyny patologicznej chorób serca, a także bioenergetycznej pracy z ciałem Lowena.

A to ostatnie to wbrew pozorom dość proste ćwiczenia, które mogą wiele zmienić. Polecam

Aurora | 2017-04-11
Na półkach: Przeczytane, Wyzwanie 2017

To jest jedna z tych książek, które trzeba przeczytać, które zmieniają życie i - jak ktoś napisał niżej - czasem to życie ratują.
To jest książka, którą czytałam ponad rok, bo była tak trudna. Potrzebowałam czasu, aby przyswoić i zaakceptować wszystkie poznawane treści. Jest jednocześnie ciężka i lekka, zniewalająca i wyzwalająca. Jeśli znasz, tylko ze słyszenia, teorie o ego i superego, instynkcie śmierci, podświadomej miłości do rodzica - to z książki dowiesz się, jak ważne są te pojęcia w naszym życiu. I jak istotne jest pozostawanie w kontakcie z własnymi emocjami.

Emi_ | 2017-11-20

Książkę oceniam fifty-fifty. Z jednej strony niektóre tezy są rzeczywiście ważne i prawdziwe - nagromadzenie negatywnych emocji faktycznie wywołuje blokady w ludzkim ciele i ma na nie ogromny wpływ - znalazłam w tej kwestii wiele cennych informacji.
Jednak z drugiej strony bardzo nie podobała mi się ta psychoanalityczna otoczka. Czy naprawdę uważacie, że rodzic odczuwa popęd seksualny do swojego dziecka? Jeśli tak, to jest dewiantem i powinien się leczyć. Poza tym to psychoanalityczne interpretowanie snów jest bzdurą. Tego typu snów nie można interpretować symbolicznie i są tylko mąceniem w ludzkich głowach. W bioenergoterapię również nie chciałabym wchodzić. Powyższe zagadnienia są niebezpieczeństwem duchowym dla człowieka. Nazywanie przestrzeni duchowej "kosmosem" i dążenie do zjednoczenia się z nim, uważanie jako coś dobrego uważam za bardzo niebezpieczne. W tym miejscu polecam poczytać np. "Duszę po śmierci" o. Seraphina Rose'a, rozdział o Doświadczeniach "wyjścia z...

pan_szymanek | 2018-07-18
Przeczytana: 18 lipca 2018

To była moja pierwsza książka z półki "psychologia" i cieszę się że trafiłem właśnie na Alexandra Lowena. To pozycja dla każdego kto szuka odpowiedzi na pytanie "dlaczego?" w powtarzających się schematach w "Miłość seks i serce". Książka napisana bardzo przystępnie, poprana licznymi przykładami. Może to być pierwszy przystanek w drodze do zgłębienia świadomości swojego życia.

paxik | 2018-08-10

Daje do myślenia. Dla mnie pierwsza Lowena, ale z pewnością nie ostatnia. Świetnie wyjaśnia blokady i napięcia, jakie powstają w ciele pod wpływem traum, myśli, emocji. Nawet jak coś wyparliśmy, głównie z okresu dzieciństwa, to ciało pamięta. Daje nadzieję, bo można dużo zmienić, "tylko" wymaga to pracy i odwagi. Inspirująca. Polecam bardzo.

Frederica-Esperanza | 2018-07-12
Przeczytana: 12 lipca 2018

Dla miłośników psychoanalizy i wszystkich zgłębiających charaktery ludzkie i kwestie emocjonalna, to strzał w dziesiątkę. Książka pisana przystępnym językiem, zwarta, z klarownymi przykładami, dla osób o otwartym umyśle i szerokim światopoglądzie.

olluuuu | 2015-11-26

Łączę mega pozytywne emocje z tą książką. Jako studentka fizjoterapii i miłośniczka psychologii, zatopiłam się wręcz w tej lekturze. Polecam :)

Karolina Kułakowska | 2012-05-16
Przeczytana: 2011 rok

Niesamowita! Szkoda tylko, że nie oddano mi jej po przeczytaniu :(.

trycha | 2018-05-24
Przeczytana: 2018 rok

Kolejny kamień milowy dla mnie. Świetnie się czyta, nie razi psychoanalitycznym żargonem i zadufaniem, no i bez oporów wprowadza w świat ciała i jego istotności w procesie terapeutycznym. Mi zdecydowanie zaostrzyła apetyt na ten sposób pracy.

Angie | 2011-08-20
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam

Książka, która zmieniła moje życie.