Głos ciała. Rola ciała w psychoterapii

Okładka książki Głos ciała. Rola ciała w psychoterapii Alexander Lowen
Okładka książki Głos ciała. Rola ciała w psychoterapii
Alexander Lowen Wydawnictwo: Czarna Owca nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Voice of the Body
Czarna Owca
2021-04-21
2013-01-01
Paweł Luboński

Aż dziwne, że tego nie uczą w szkołach...

Aż dziwne, że tego nie uczą w szkołach...

Głos ciała Alexandra Lowena jest to zbiór wykładów, książka naprawdę dobra wiele można się dowiedzieć na temat emocji tłumionych w ciele oraz samego ciała. Napewno nie jest to łatwa lektura ale z czystym sumieniem polecam.

Bardzo ciekawie opisuje skutki tłumionych emocji, nieprzeżytych odczuć. Nie zgadzam się z teoria dotyczącą homoseksualiści i podejściem do seksualności kobiet i mężczyzn ale biorę poprawkę, że to wykłady z lat 70-tych XXw.

Z każdą kolejną książką Loewna odkrywam coś nowego. Po raz kolejny dowiedziałem się skąd wzięły swój początek niektóre z moich "wyuczonych mechanizmów". Czasem czytając kolejne wykłady autora uśmiechałem się do siebie, bo w końcu zrozumiałem skąd to wszystko się u mnie wzięło.
Książka to kopalnia wiedzy jak każda z pozycji Lowena, i czasem sobie myślę, dlaczego jego wartości przedstawione na każdej kolejnej kartce nie są praktykowane w szkołach?
Bardzo dużo dowiemy się o sobie, o naszej autoekspresji, naszych blokadach, zawieszeniach oraz sporo o seksie. Wola życia i pragnienie śmierci, a także temat homoseksualizmu są również mocno ciekawą częścią tej książki :)

Ciekawa książka stanowiąca zbiór wykładów przedstawiających przepływ energii przez ludzkie ciało na gruncie biologicznym, psychologicznym i medycznym.

"Głos ciała" to zbiór wykładów A. Lowena, dzięki czemu rozdziały można czytać wybiórczo, bo nie tworzą one spójnej całości. Stanowią niejako uzupełnienie różnych kwestii poruszanych w innych książkach autora, dlatego polecam czytać ją raczej na końcu. Oczywiście znajdziemy tu również zupełnie nowe zagadnienia, niemniej jednak jest to w moim odczuciu dzieło "dodatkowe" dla chętnych i terapeutów.

Fantastyczny zbiór wykładów amerykańskiego psychiatry i psychoterapeuty. Mnóstwo zagadnień, ciekawostek i fascynujących odkryć.
Książka została podzielona na dziesięć rozdziałów. Porusza wiele znaczących kwestii i przybliża nam niektóre zjawiska, jak chociażby wola życia i pragnienie śmierci. Otępienie uczuciowe, skąd się pojawia, jak z nim walczyć. I czy jest to w ogóle możliwe? Czym różni się antypatia od niechęci czy nienawiści?

(cd recenzji na fb)

Ostatnie kilka godzin pokazało mi jak współgra psychika z moim ciałem. Niby się to wie a jednak najdobitniej odczuwamy to w sytuacjach stresujących.

Dr Aleksander Lowen to ceniony amerykański psychiatra i psychoterapeuta. Jego doświadczenie to 60 lat badań, które pomogły w rozwoju nie tylko psychiatrii ale również psychoterapii.

W książce mamy zbiór jego wykładów podzielonych na dziesięć rozdziałów przedstawiających różne zagadnienia.

Sposób pisania pozwala odbierać tę lekturę jak beletrystykę. Swoje spostrzeżenia autor podpiera przykładami lub opisuje sytuacje, które pomogą zrozumieć nam poruszany przez niego aspekt.

Fascynujący był rozdział o osobowości psychopatycznej, ale w końcu jestem fanką kryminałów...

Widziałam, że autor ma w swoim dorobku inne książki i chętnie po nie sięgnę. Nie tylko dlatego, że od zawsze ciekawiła mnie psychika ludzka, powodem jest przede wszystkim to, że dr Lowen ma łatwość dobierania do odbiorcy. Wszystko w książce było dla mnie jasne i czytelne.

W książce mamy zbiór jego wykładów...

Lubie książki Lowena.
"Głos ciała" to już kolejna pozycja autora, którą miałam przyjemność czytac. Jeśli znamy wcześniejsze możemy powoli dopatrywać się wielu powiązań w poruszanych przez niego tematach. Nie zawsze idealnie zgadzam się z tezami autora, jednak zawsze chętnie zapoznaje się z nimi i poddaję własnym analizom 🙂
W książce znajduje się zbiór wykładów mówiących o energii przepływającej przez nasze ciało, jej wpływie nie tylko na nasze emocje ale i na fizyczne zdrowie. Lowel pisze zrozumiale i dobrze się go czyta. Ponownie polecam wszystkim, których interesuje temat z dziedziny psychologi i psychoterapi🙂

Lubie książki Lowena.
W książce znajduje się zbiór wykładów mówiących...

"Głos ciała" jest to zbiór wykładów amerykańskiego psychiatry i psychoterapeuty - Alexandera Lowen'a. Jest moje pierwsze spotkanie z jego książką. Nie ukrywam, że już kilka razy tytuły jego książek przewijały mi się gdzieś w internecie ale jakoś nie po drodze mi było, żeby je przeczytać.

Mocno zainteresowałam się tym tytułem i dość długo czytałam tą książkę, ponieważ do tego typu tematyki zawsze podchodzę raczej na spokojnie. Z każdego rozdziału zawsze chce wynieść coś dla siebie.

Jestem pod wrażeniem wiedzy Lowen'a. Przybliża nam w książce takie zagadnienia jak - "stres, a choroba", "seks, a osobowość" itp. przed pryzmat bioenergetyki oraz psychologii. Mamy dziesięć rozdziałów, każdy z nich skupia się na innym aspekcie. Zdecydowanie nie jest to łatwa tematyka, ale naprawdę wiele możemy z tej książki wynieść. Zwłaszcza osoby, które interesują się taką tematyką. Ja napewno zapoznam się z poprzednimi, jak i kolejnymi książkami z tej serii.

• Psychologia
  • Rozwój osobisty