La Prehistoire
dinozaury, tajemnice zwierząt
flora i fauna
kamk

Gad latający o siedmiometrowej rozpiętości skrzydeł, niedźwiedzie olbrzymy o wadze 900 kg, wielka niewiadoma - zniknięcie dinozaurów, pierwsze konie - wysokości 30 cm, nosorożce włochate, trawa i gałązki w żołądku mamuta sprzed 1,5 mln lat, trzymetrowe ptaki - nieloty, Diplodocus - gad o długości 32 metrów, na Komorach rybacy wyłowili rybę, żywą skamieniałość żyjącą od 65 mln lat, Archeopteryx, skrzydlaty dinozaur?

Dominik | 2016-06-10

Jedna z moich pierwszych książek o dinozaurach. Swój egzemplarz całkowicie zamęczyłem i obecnie trzyma się wyłącznie na słowo honoru. Pomimo tylu lat grafiki są ładne, choć w większości nieaktualne i prezentujące koncepcje które obalono. Pozycja zdążyła się chyba całkowicie zdezaktualizować pod względem merytorycznym i może stanowić jedynie przykład jaki postęp dokonał się w dziedzinie badań nad dinozaurami.

Jarosław Wiśniewski | 2015-10-24

Jedna z ulubionych książek mojego dzieciństwa. Zawiera wiele ciekawych informacji o zwierzętach żyjących w bardzo dawnych czasach. Zainteresuje niejednego czytelnika młodego i z pewnością wielu czytelników dorosłych.
Książka zaczyna się krótkim wstępem pod tytułem "Na tropie prehistorii...". Po nim opisane są w tej interesującej książce w kolejności: prehistoryczne bezkręgowce, pierwotne ryby, pierwotne płazy, pelykozury, prehistoryczne żółwie i krokodyle, dinozaury z rodzaju Diplodocus, dinozaury mięsożerne (drapieżne), prehistoryczne gady latające, dinozaury Sauropoda, Archeopteryx, prehistoryczne gady wodne, dinozaury z rodzaju Iguanodon i Stegosaurus, dinozaury rogate, pierwotne kopytne, nosorożce włochate, prehistoryczne konie, prehistoryczne ptaki olbrzymy, prehistoryczne ssaki drapieżne, ssaki z rodzaju Megatherium i Glyptodon, niedźwiedzie jaskiniowe, ssaki z rodzaju Uintatherium i Megaceros oraz mamuty. Na końcu książki strona zawierająca proporcje wielkości człowieka i...

Książka mojego dzieciństwa. Od tego zaczęło się moje uwielbienie dla dinozaurów. Pamiętam, że mając kilka latek chodziłem z nią do każdego z członków rodziny (a spędy rodzinne to dopiero była gratka, te wszystkie ciocie i wujki) i zamęczałem ich opowieściami o dinozaurach. Dziś chyba już nic w tej książce nie jest aktualne, ale ciągle lubię od czasu do czasu przeglądnąć tą sfatygowaną "staruszkę".

Aglaja | 2016-10-25
Beata-Chiara | 2016-05-16