Dark Heart

8 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Dark Heart
angielski
Nina

Michael Ioannou, prawnik ICTR (International Criminal Tribunal for Rwanda) ginie w niewyjaśnionych okolicznościach. Prawdopodobnie 17 lat po ludobójstwie natrafił na nowy trop. Zebrane przez niego materiały przekazane zostają australijskiej prawniczce Carmeli Shang, a do złożenia zeznań Trybunał wzywa brytyjskiego lekarza Richarda Dunlopa i południowoafrykańską fotoreporterkę i dziennikarkę Liesl Nel. Cała trójka była przed laty świadkami rwandyjskiej rzezi. Kiedy wszyscy po kolei ledwo uchodzą z życiem w zamachach, wydaje się oczywiste, że trop, na który natrafił Ioannou musi wiązać się z ich wiedzą oraz że istnieją ludzie, którzy zrobią wszystko, aby ta wiedza nie ujrzała światła dziennego. Czy może chodzić o fotografię, którą 17 lat temu Richardowi przekazał umierający Hutu? Zdjęcie co prawda zostało zniszczone, ale Liesl wcześniej je sfotografowała.

źródło opisu: Nina

źródło okładki: amazon.com

Nina | 2016-11-07
Przeczytana: 07 listopada 2016

Pasjonująca lektura. Tony Park, podobnie jak w innych swoich powieściach, mocno komplikuje akcję, włączając w nią wątki dzikiej afrykańskie przyrody i jej zagrożeń oraz perturbacje miłosne bohaterów. Jednak faktografia dotycząca ludobójstwa jest nieźle udokumentowana, a główny sensacyjny wątek wydaje się wiarygodny, nawet jeśli niektóre jego elementy z naszego, europejskiego punktu widzenia wyglądają egzotycznie,