Zambezi

Wydawnictwo: Quercus
Zambezi
angielski
Nina

Jed, żołnierz amerykańskich sił specjalnych w Afganistanie, dowiaduje się, że jego córka, Miranda, zajmująca się badaniem afrykańskich lwów, zniknęła i wszystko wskazuje, że mogła stać się ofiarą lwa-ludojada. Zrozpaczony, rusza do Zambii i Zimbabwe, aby w dolinie rzeki Zambezi trafić na jakieś ślady wydarzeń, które doprowadziły do tragedii. Mniej więcej połowa książki to typowa powieść...

Mniej więcej połowa książki to typowa powieść afrykańska, prawdziwa frajda dla miłośników tamtych klimatów, niepowtarzalnej przyrody, drapieżników i ich zwyczajów oraz emocji, które afrykański busz wyzwala w ludziach. Nastrój zbliżony do powieści Wilbura Smitha. W drugiej części Afryka ustępuje wątkowi sensacyjnemu, bo - jak twierdzi lokalny przewodnika Jeda, Moses - najbardziej niebezpieczny drapieżnik, także tam w buszu, to istoty dwunożne. A konkretnie terroryści i ich żądza zemsty.

źródło opisu: Nina

źródło okładki: amazon.com

Roman Dłużniewski | 2017-01-03

Lubię książki o chłopakach z sił specjalnych. Tak mam. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że w takiej powieści jak "Zambezi" ich postacie mogą być dość mocno przerysowane ale macham, na to ręką. Jedowi zniknęła córka. Podobno lew ją pożarł, ale czy na pewno ? A może to starzy wrogowie dali o sobie znać ? Do przeczytania.

Nina | 2016-11-02
Przeczytana: 29 kwietnia 2016

Można wybrzydzać, że mariaż niezbyt się Tonemu Park udał: Afryki za mało i mniej autentyczna niż u Wilbura Smitha, sensacja za to przerysowana i zbyt efekciarska. Niemniej skonsumowałam książkę ciurkiem. Jest to po prostu wciągające czytadło, wspomagane - co staram się często robić - wersją audio. Na dodatek, tym razem lektor, Richard Aspel, imituje różne dialekty angielskiego, jako że wśród bohaterów Zambezi obok lokalsów i Amerykanów jest również Australijczyk

Giżej | 2017-12-29
Na półkach