Mruczę, więc jestem

Wydawnictwo: Galaktyka
poezja polska 21 w., koty, mruczki
poezja

Twórczość poetycka Franciszka Klimka to uczta dla wszystkich wielbicieli kotów i miłośników słowa rymowanego, jednym słowem dla "wrażliwców". Na dodatek obdarzonych niemałym poczuciem humoru! Poprzedni tomik nosił podtytuł "Wiersze najlepsze". W tym zbiorku znalazło się trochę wierszy już znanych, ale są też utwory całkiem nowe. Nie jestem autorem, ani wydawcą, więc bez posądzenia o autoreklamę mogę napisać, że książka „Mruczę, więc jestem” zawiera wiersze najlepsze i … jeszcze lepsze. Warto się o tym przekonać.
[Maryla Weiss]

Juliab3 | 2011-01-14

Recenzja dotyczy również drugiego tomu wierszy "Gdy KOT przebiegnie ci drogę".

Parę lat temu, moja mama czytając magazyn "KOT", znalazła wiersz pt."Daj łapę" Franciszka Klimka. Obydwie byłyśmy nim zauroczone, więc parę dni później, moja rodzicielka wróciła do domu z dwoma tomikami wierszy jego autorstwa.
Obydwie książki, są tomikami poezji poświęconej wąsatym czworonogom - kotom. Pan Franciszek słowa ubrał tak pięknie, zdania w tak umiejętny sposób posklejał, że stworzył prawdziwe arcydzieło. Jego wiersze są jednym słowem: przepiękne. Wypełnione mądrością, która uczy czytelnika empatii i pomaga zrozumieć dumną naturę kota. Wypełnione gracją, która zachwyca nawet najbardziej wymagającego czytelnika. Pozwolę sobie zacytować słowa Wojciecha-Alberta Kurkowskiego:

"Wiersze Pana Franciszka są piękne jak najsłodsza kocia mruczanka"

Czytając wiersze zamieszczone w tomikach, na twarzy pojawia się uśmiech lub łzy wzruszenia, wywołane smutną, aczkolwiek pięknie przedstawioną...

Octopus | 2015-06-04
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane

kolejna świetna pozycja tego autora, polecem wszystkim kochającym koty :-)

ata35 | 2011-07-16

polecam