W ślepym zaułku wolności

Okładka książki W ślepym zaułku wolności Jana Frey
Okładka książki W ślepym zaułku wolności
Jana Frey Wydawnictwo: Ossolineum literatura piękna
Ossolineum
2001-01-01
2001-01-01

Bardzo poruszająca i smutna historia dziecka, które nie zaznało miłości ani ciepła w swoim rodzinnym domu, dziecka, które przeżyło piekło na ziemi, zaserwowane przez najbliższych - matkę i ojczyma. Smuci podwójnie gdyż jest na faktach autentycznych. Całe szczęście kończy się jako takim happy endem.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Świetna seria, zawierająca prawdziwe historie. Niektóre smutne, niektóre wstrząsające, niekiedy podnoszące na duchu. Krótkie, ale bardzo treściwe.

Bardzo smutna, brutalna i przerażająca opowieść o nastolatce , która mieszka na ulicy. Bohaterka była bita przez swojego ojczyma, a matka nie interesowała się ją. Dlatego uciekła. Niestety na ulicy nie było lepiej niż w domu. Musiała poradzić sobie z kradzieżami, głodem, zimnem, narkotykami, alkoholem i gwałcicielami.
Serdecznie polecam.

Serdecznie polecam.

Sofia nie wie, czym jest bezpieczeństwo oraz miłość. Mama nigdy nie ma dla niej dobrych słów, patrzy na córkę smutnymi oczami, pozwala na to, żeby Karl bił ją, zamykał w piwnicy. Dziewczyna wciąż wierzy, że w prawdzie kryje się trochę miłości, że któregoś dnia mama podejdzie do niej i po prostu ją przytuli. Kiedy dowiaduje się, jak okrutny może stać się los postanawia uciec. Wymyka się z wychowawczych ośrodków, w których ląduje. Zaczyna życie na ulicy, dowiadując się, czym jest prawdziwa tęsknota. Poznaje ludzi, którzy są szczęśliwi za sprawą narkotyków, alkoholu. Traci wiarę w to, że coś może stać się lepsze, dlaczego wszyscy muszą ją opuszczać?
Jana Frey nie boi się pisać o tym, co nie zostaje powiedziane głośno. Ukazuje prawdziwy obraz wrażliwej nastolatki, która znów musi uwierzyć, że na świecie istnieje nie tylko zło, a miłość przezwycięża wiele trudnych przeszkód.

Wstrząsająca relacja - nawet jeśli nieprawdziwa nastolatki, która czuje się niekochana i ucieka z domu.

Szokująca dysfunkcjonalność rodziny i kolejna książka o tym jak brak miłości i właściwej opieki ze strony rodziców może zniszczyć życie niewinnemu dziecku.

Jest to świetna książka dla młodzieży, ale nie tylko. Podczas czytania momentami nie mogłam uwierzyć, że takie sytuacje mają miejsce. Książka jest króciutka, ale nie zmienia to faktu, że szokuje i zaskakuje. Momentami wzrusza. Styl Jany Frey jest naprawdę świetny. Pisze lekkie i przyjemne książki, mimo że porusza poważne tematy.

Szczera,prawdziwa historia.Polecam do czytania ;)

Szczera,prawdziwa historia.Polecam do czytania ;)

Kocham książki Jany Frey. Coś niesamowitego jak dla mnie. Książka naprawdę dobra, kilka razy popłakałam się czytając ją. Polecam!!

Książką, którą zdecydowanie powinnam polecić jest utwór Jany Frey „W ślepym zaułku wolności”. Niegdyś przerabiałam ją jako dodatkową lekturę, bardzo mi się spodobała i postanowiłam do niej po raz kolejny wrócić.

Otóż książka porusza głównie tematykę uzależnienia, ale porusza też inne kwestie, pokazuje jak ważna jest rodzina, której tak naprawdę główna bohaterka nie miała. Porusza również tematykę ucieczki z domu, głodu, miłości. Główna bohaterka była traktowana jak przedmiot, gdyż była owocem gwałtu. W końcu postanawia uciec, na swojej drodze napotyka kolejne problemy - narkotyki, alkohol, głód, tułaczkę, a nawet i prostytucję.

Uważam, że jest to świetna książka dla ludzi naszego pokolenia. Czytając ją, czasem ciężko było uwierzyć, że takie rzeczy mają miejsce, ale rozejrzyjmy się, takie sytuacje, niestety, są i będą. Jest to bardzo mądry i pouczający utwór. Jeśli ktoś z Was przeczytał „Dzieci z dworca Zoo” lub „Pamiętnik narkomanki” ta książka na pewno wpadnie Wam w gust.
K.B, lat 17
źródło: osemkowyklubrecenzenta.blogspot.com

To bardzo smutna, poruszająca historia. Wiele razy podczas czytania zadawałam pytanie: Jak to możliwe? Bo co tak naprawdę było powodem, dla którego Sofia jest taka a nie inna? Brak miłości, przemoc, samotność, odrzucenie. Nie umiała sobie poradzić i przez jakoś czas w ogóle nie rozumiała dlaczego u niej w domu jest tak okropnie, źle. W swoim życiu spotkała kilku ważnych dla niej ludzi. Biedna, nieszczęśliwa Sofia musiała sobie z tym wszystkim radzić sama. A z czym dokładnie? Sięgnij po książkę, którą pokochałam, a się dowiesz. Polecam :)

• Młodzieżowe
  • 2011