Zgłosuj na książki roku 2017

As piątych klas

Cykl: Klub Poszukiwaczy Przygód (tom 5)
Wydawnictwo: Zielona Sowa
Joanna

Znacie już Przemka, Bazyla, Tośkę, Muffina, Rodzynka i Miśkę? Koledzy i koleżanki z klasy założyli, jakiś czas temu, Klub Poszukiwaczy Przygód. Od tej pory klubowicze, oprócz świetnej zabawy, regularnie wplątują się w tarapaty. Ale, ale… dzieciaki zawsze wychodzą z nich obronną ręką, a przy okazji rozwiązują tajemnicze zagadki. Odkryli kto był odpowiedzialny za zaginięcie obrazów z miejskiego...

Znacie już Przemka, Bazyla, Tośkę, Muffina, Rodzynka i Miśkę?

Koledzy i koleżanki z klasy założyli, jakiś czas temu, Klub Poszukiwaczy Przygód. Od tej pory klubowicze, oprócz świetnej zabawy, regularnie wplątują się w tarapaty. Ale, ale… dzieciaki zawsze wychodzą z nich obronną ręką, a przy okazji rozwiązują tajemnicze zagadki. Odkryli kto był odpowiedzialny za zaginięcie obrazów z miejskiego muzeum, wykradzenie dzieła Mikołaja Kopernika, kradzież zabytkowych aut czy złotych zegarków.

W najnowszym tomie Klubu Poszukiwaczy Przygód bohaterowie znajdują w parku tajemniczą walizkę wypełnioną… PIENIĘDZMI! Co z nimi zrobią? Czy poinformują o tym fakcie inspektora Szczurka? A może coś przeszkodzi im w oddaniu pieniędzy właścicielowi?

Jakby tego było mało, w międzyczasie w mieście odbywa się doroczny festiwal filmowy. Przemek próbuje znaleźć sposób na spotkanie ze Stevenem Spielbergiem, aby przekazać mu płytę z nagranym przez klubowiczów filmem „Piła mechaniczna…”.

Oj, będzie się działo!

źródło opisu: http://www.zielonasowa.pl/as-piatych-klas.html

źródło okładki: http://www.zielonasowa.pl/as-piatych-klas.html

Marczuk | 2017-07-03
Przeczytana: 01 lipca 2017

Książka bardzo ciekawa. Akcja się z kartki na kartkę co raz ciekawsza, mnóstwo dialogów, ciekawe opisy miejsc oraz realistyczna i mądra fabuła. Książka jak zwykle opowiada o przygodach młodych nastolatków, o tym, że każdy może być o coś posądzony i jak czasami bywa niesprawiedliwy świat.

Madzia Józefowicz | 2017-07-29
Przeczytana: 29 lipca 2017