Jeśli magia działa

Okładka książki Jeśli magia działa Susan Maupin Schmid
Okładka książki Jeśli magia działa
Susan Maupin Schmid Wydawnictwo: Dwukropek Cykl: 100 sukienek (tom 1) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
100 sukienek (tom 1)
100 Dresses. If the Magic Fits
Dwukropek
2017-05-10
2017-05-10
Magdalena Wasilewska-Chmura

W zamku księżniczki Mariposy, władczyni królestwa Eliory, kryje się tajemnicza szafa z setką pięknych i zapomnianych sukienek. Te niezwykłe stroje aż proszą, aby ktoś je nosił. Pewnego dnia młodsza królewska prasowaczka, zwana Słodką Buźką, przymierza jedną z sukien i... zmienia się w kogoś zupełnie innego! Okazuje się, że suknie mają magiczne moce. Kiedy księżniczce Mariposie zaczyna zagrażać niebezpieczeństwo, Słodka Buźka wraz z niezwykłymi sukienkami rusza jej na pomoc.

Bardzo fajna książka przygodowa. Główna bohaterka sierota jest nazywana przez wszystkich Słodką Buźką. Czytałam tą książkę może rok temu, ale pamiętam jak bardzo ta książka mi się podobała. Przygody jak dziewczyna zakłada sukienki i ma z nimi niezwykłe przygody. POLECAM szczególnie dla młodszych, bo ja jak byłam mniejsza to świetnie odnalazłam się w tym świecie.

Całość na feminadomi.blogspot.com
(...) "100 sukienek. Jeśli magia działa" to powieść dla dziewczynek, które lubią połączenie baśni z disneyowskimi, silnymi bohaterkami. Z jednej strony mamy nawiązanie do Kopciuszka, z tymże dziewczynka nie jest gnębiona przez przybrane siostry, a inne zawistne służki, a z drugiej nie ma tu typowego wątku ratowania przez 'księcia'. Słodka Buźka świetnie radzi sobie sama.

Powieść Susan Maupin Schmid jest na wskroś magiczna, tajemnicza i przygodowa. Język, którego używa autorka jest przystępny, widać i czuć, że Schmid ma codzienny kontakt z dzieckiem, (książka jest dedykowana jej córce). "100 sukienek. Jeśli magia działa" to książka dla współczesnych dziewczynek, które idąc na bal zabierają ze sobą magiczny miecz, albo czarodziejską różdżkę, aby być przygotowaną na ewentualny atak zła ;) Moja córka przeczytała ją już chyba ze 3 razy i dopomina się o kolejny tom, a to chyba najlepsza rekomendacja.

Całość na feminadomi.blogspot.com

Tyle tu baśniowości, że nie sposób przejść obojętnie! Już sama „magia” w tytule nas zainteresowała, a kiedy zaczęłyśmy czytać, nagle okazało się, że jednak jesteśmy fankami baśni. TAKICH baśni!
Od pierwszych kart powieści zostałyśmy przeniesione do królestwa Eliory, którym włada dobra i mądra księżniczka Mariposa. Mieszka w ogromnym, magicznym zamku, strzeżonym przez zaklęte w kamień gryfy i uwięzione smoki. Jednej księżniczce usługuje cała armia służących niższego i wyższego szczebla; nie brakuje wśród nich osób zawistnych i rywalizujących ze sobą, którzy dla osiągnięcia celu i awansu zrobią naprawdę niejedno.
Brzmi tajemniczo?
Będzie jeszcze bardziej niesamowicie, kiedy dowiecie się, że główną bohaterką jest osierocona dziewczynka nazywana przez wszystkich Słodką Buźką. To sympatyczna osóbka z włosami jak dmuchawiec, całkiem niezłym charakterkiem i bujną wyobraźnią i żądzą przygód. Taki trochę Kopciuszek z innej baśni, polubi ją każdy czytelnik. Poprzez swoje figle zostaje przeniesiona na inne stanowisko i teraz zamiast pomocnicy szorowaczki – staje się młodszą prasowaczką, co w hierarchii zamkowej jest wielkim awansem, ale dla małej dziewczynki praca…to praca. Nudna, uciążliwa i bez końca. Przypadkiem odkrywa w komnacie z ubraniami starą szafę, w której na ponumerowanych wieszakach wiszą piękne suknie sprzed lat. Jest ich dokładnie sto. Przebiera się w jedną z nich i nagle zmienia się w zupełnie inną osobę. Taka magia!
Kiedy więc przypadkiem podsłuchuje rozmowę dotyczącą spisku zawiązywanego przeciwko uwielbianej przez nią księżniczce zrobi wszystko, by temu zapobiec.
Ogromnie nam się podobała pomysłowość i ciekawość świata, a także odwaga bohaterki trochę granicząca z brawurą i jak tylko przyzwyczaiłyśmy się do imienia, książka okazała się po prostu świetna!
Dzieje się w tej baśni naprawdę wiele i szybko. Czyta się wspaniale, chociaż książka jest przeznaczona dla bardziej zaawansowanych czytelników. Miękka okładka, brak ilustracji i standardowej wielkości czcionka. Czytanie znacznie ułatwia podział na niedługie rozdziały. Polecamy jak najbardziej, ale koniecznie z drugim tomem.

Książka nie jest zachwycająca, jednak całkiem miło mi się ją czytało. Pod koniec naprawdę trzyma w napięciu i od mniej więcej połowy nie mogłam się od niej oderwać aż do ostatniej strony. Ma oryginalną fabułę, której nie spotkałam w żadnym innym tomie. Muszę niestety przyznać, choć to może nieistotne, że imiona bohaterów trochę mnie denerwowały, przez co nie mogłam się skupić na fabule, aż się do nich nie przyzwyczaiłam.
Podsumowując, jest to prosta książka na 2 lub 3 nudne wieczory.

Super książka polecam

Super książka polecam

Książkę kupiłam bo spodobała mi się okładka. Po jej przeczytaniu stwierdzam, że okładka to jedyne co mi się podobało.

Magiczne suknie, mądra dziewczynka. księżniczka w opałach ....
Czy można chcieć więcej ????
Słodka Buźka to dziewczynka która nie stroni od przygód. Chodź jest sierotką, wśród niższej służby ma wielu przyjaciół.
Jej minusem jest bardzo duża wyobraźnia.
Dlatego dostała się do kręgu księżniczki.
Nasza bohaterka odkryła że magiczny ptaszek to klucz do magii. Dzięki niemu stare suknie królowej po ubraniu zamieniają Cię w inną osobę.
Słodka Buźka odkryła to w bardzo dobrym momencie, ponieważ ktoś zagraża królestwu. Czy mała dziewczynka poradzi sobie z takim wyzwaniem ???
Książka o przyjaźni i marzeniach.
A jeśli dodać do tego magiczną komnatę z zaczarowanymi sukniami to jestem na tak :)
Zaklęte smoki, gipsowe myszki i szalone gryfy to gwarant świetnej zabawy.
Polecam
www.zaczytanasowka.pl

Magiczne suknie, mądra dziewczynka. księżniczka w opałach ....
Czy można chcieć więcej ????
Jej minusem jest bardzo duża wyobraźnia.
Dlatego dostała się do kręgu księżniczki.
Nasza bohaterka odkryła że magiczny ptaszek to klucz do magii. Dzięki niemu...

• 2019 (121)
  • Odmładzające
  • Pożyczone od znajomych
  • Serie
  • Dla starszych dzieci

Dodaj cytat z książki Jeśli magia działa