The Scream of the Haunted Mask

8 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
horror
angielski
majkey

What should Carly Beth be for Halloween this year? TERRIFIED! Late at night, an ugly green mask is mysteriously calling out to her, and ugly green masks don’t like to be ignored.

If Carly Beth survives the night, even a scary theme park might sound like a vacation. Or maybe not! At HorrorLand, every night is Halloween. And those monster masks? They aren’t masks.

źródło opisu: http://goosebumps.scholastic.com/books/goosebumps-horrorland#_

źródło okładki: http://goosebumps.scholastic.com/books/goosebumps-horrorland#_

majkey | 2016-10-27
Przeczytana: 27 października 2016

Bardzo mi się podobała. Trzymała w napięciu i cały czas czekałam co będzie dalej. Aż nie chciało się wyłączać audiobooka. Moim zdaniem - lepsza nawet od pierwszej części czyli The Haunted Mask. Polecam :) Zwłaszcza w okresie Halloween :D

Na półkach