Kacperiada. Opowiadania dla łobuzów i nie tylko

Wydawnictwo: Literatura

Kacper, mały bystry chłopczyk o łobuzerskim spojrzeniu i jego mądry tata, przeżywają razem wiele przygód. Wszystkie kłopoty starają się rozwiązać samodzielnie. Zbiór kilkunastu opowiadań o ich tarapatach.

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Maksioczyta | 2018-04-15
Przeczytana: 13 kwietnia 2018

Książka o Kacprze, jego ojcu i mamie Kacpra.
Maja wiele przygód.
Jakie to przygody i jak się skończą???
Polecam:)))

Profesorek | 2014-08-13

Jak to u Pana Kasdepke - humor plus nauka. Z życia wzięte!

Misia-i-Tosia | 2014-05-09

Dawno nie uśmiałam się tak jak czytając tę książkę. Bohaterem jest Kacper jego tata i czasem mama.
Są to prześmieszne codzienne przygody całej rodzinki choć w rolach głównych raczej tata i Kacper. Książkę przyjemnie się czyta, co jakiś czas wybuchając śmiechem bo tatuś rewelacyjny i wszystko z przymrużeniem oka :).
W książeczce znajdziemy 23 opowiadania pełne zabawnych przygód, powiedzonek a co najważniejsze przepełnione miłością i to czuć gdy się czyta.
Mnie najbardziej rozbawiły "Wyścigi" gdzie tata Kacpra oraz tata Sylwii codziennie rano biegli z dziećmi do przedszkola starając się za wszelką cenę wygrać :). Pewnego dnia zakończyło się to dość nietypowo i śmiesznie ale nie zdradzę wam bo to by popsuło czytanie.

Drugim jest "Klepsydra do jajek na miękko" gdzie tata z targu staroci wraca z klepsydrą. Kacper zafascynowany nowym nabytkiem taty stara się dowiedzieć do czego służy klepsydra. Musze przyznać, że pomysłowość taty jest wielka. Jego tłumaczenie sprawi,że na waszych...

gadmara | 2014-04-02
Przeczytana: 02 kwietnia 2014

Kacperiada jest książką, która wywołuje uśmiech. Przy czym chyba nawet większy na ustach czytającego rodzica :) Mi do gustu najbardziej przypadły 2 opowiadania "Lody na badylu" oraz "Domowe przedstawienie". Książka opisuje perypetie tatusia i jego synka,a w tle pojawia się mamusia :) Napisane z przymrużeniem oka. Większośc historyjek jest po prostu rewelacyjna. Książka przeczytana z prawdziwą przyjemnością. Serdecznie polecam rodzicom :)

looq | 2018-06-04
Przeczytana: 01 czerwca 2018

Zabawne historie pewnej rodzinki: mamy, taty i synka przedszkolaka, które śmiesza nie tylko dzieci, ale również dorosłych. Książka również ukazuje jaką wartość ma więź pomiędzy synem a ojcem.

Justyna_78 | 2016-05-09
Przeczytana: 01 kwietnia 2016

Ubawiliśmy się przy lekturze z synkiem. Bardzo lubię autora i polecam jego książki podobają się zarówno dzieciom jak i dorosłym

syla50 | 2011-06-03

Śmieszne opowiadania, tylko nie wiem, kto miał większy ubaw, ja czy dziecko.

Gosia Stańczyk | 2014-11-17
Przeczytana: 15 listopada 2014

Mój pięcioletni syn z pewnością dałby 10 gwiazdek. Słuchał jak zaczarowany, chociaż mi pewne treści wydawały się dla przedszkolaka za trudne. Ja natomiast mam dwie uwagi. Po pierwsze, w którymś z rozdziałów pojawiają się słowa "gówniarz" i "wytargać za uszy", czyli język przemocy. Po drugie sam podtytuł: "opowiadania dla łobuzów" nie dość, że wynika z przekonania, że istnieją "łobuzy" i że to zabawne tak kogoś nazywać, to nie przystaje do tego, co w środku, bo Kacperek to bardzo współpracujące dziecko.

Łączę się też z tymi opiniami, że nie za bardzo wiadomo, dla kogo ta książka - dla dziecka, czy dla rodzica. ;)

Kacperiada to fantastyczna lektura dla małych i dużych, dla tych, którzy uwielbiają się śmiać i tych, którzy nie robią tego zbyt często. Gwarantuję, że jest to doskonała lektura na słoneczne dni i na niepogodę. Na nudę, która czasem wdziera się do naszych domów nieproszona. Na długie zimowe wieczory i te krótkie letnie. To książka, po którą warto sięgnąć o każdej porze dnia i nocy. Ja jestem zachwycona. Jestem przekonana, że Wam także się spodoba. Polecam :)

Więcej o książce na: http://ksiazeczki-synka-i-coreczki.blogspot.com/2017/01/kacperiada-opowiadania-dla-obuzow-i-nie.html

nulkas | 2015-02-22

Jestem zachwycona tą książką, moja córka zresztą też. Czytałyśmy ją jako lekturę szkolną, ale była to czysta przyjemność. Przygody Kacpra i jego taty opisane są w sposób humorystyczny i podczas czytania uśmiech sam ciśnie się na usta. Polecam :)