Wybór Robinii

Okładka książki Wybór Robinii Elena Kedros
Okładka książki Wybór Robinii
Elena Kedros Wydawnictwo: Akapit Press Cykl: Robinia (tom 2) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Krystyna Szulczyńska
wybór robinii

Fajna książka. Krótkie rozdziały. Ładne ilustracje. Szybko się czyta. Polecam

Fajna książka. Krótkie rozdziały. Ładne ilustracje. Szybko się czyta. Polecam

Pod koniec tamtej części nie byłam przekonana, czy można ufać Robertowi. Na szczęście ta książka rozwiała moje niepewności. Powieść palce lizać!

Jestem bardzo zadowolona. Bałam się, że styl pierwszego tomu zniechęci mnie doszczętnie do całej serii, ale jednak wciągnęłam się od samego początku. Tym razem akcja toczy się w normalnym tempie, nie było niczego na siłę i zero przyspieszania. Trochę wydłużyłabym wątek z klasztorem, ale nie było tak źle.

Bohaterowie zyskują trochę na charakterze. Niestety tylko niektórzy jak Robinia, Philip czy Mud. Reszta niestety dość licha. Robinia zmienia się z bezbarwnej dziewczynki w pewną siebie i całkiem niezłą przywódczynię klanu. Philip tym razem jest bohaterem trochę negatywnym, a nie ofiarą. Natomiast Mud’em targają namiętności.

Nie ma co się rozpisywać, książka jest po prostu dobra. Widać, że Pani Elena wzięła się do roboty i porządnie przysiadła do pisania co wyszło jej na dobre. Liczę, że to samo zrobiła z trzecim tomem.

Bohaterowie zyskują trochę na charakterze. Niestety tylko niektórzy...

Kontynuacja świetnej książki "Legenda Robinii",naprawdę świetna powieść:)

Kontynuacja świetnej książki "Legenda Robinii",naprawdę świetna powieść:)

Czyta się miło. Podobała mi się.

Czyta się miło. Podobała mi się.

Na czym skończyliśmy pierwszą części cyklu? Robinia uwolniła Philipa, uratowała Roberta, Mud odnalazł swoje miejsce na świecie i zaopiekował się Brealyn, a reszta brygady wróciła do Zamku i naturalnego biegu życia z nadzieją na kolejne misje do wykonania. Robinia obiecała sobie, że pojedzie do miasta odnaleźć brata i namówić go do zamieszkania z nią w grocie. Już planowała kolejną podróż, gdy w lesie pojawił się posłaniec od Muda z informacją, by jak najszybciej przyjechali do jego zamku. Nie ma czasu na zastanawianie się nad słusznością decyzji, więc niezwłocznie ruszyli w drogę. Na szczęście okazało się, że prośba o przybycie traktowała o czymś, o czym kilku chłopców z ferajny marzyło już od jakiegoś czasu, a Robinia mogła w końcu spotkać się z przyjaciółką. Zmartwiło ją jedynie, że Brealyn nie wygląda na szczęśliwą i jest źle traktowana przez ludzi Muda. Co z tym zrobić? Robinia nie ma teraz czasu na to, by zostać w mieście i zadbać o szczęście najbliższej jej przyjaciółki, ale obiecuje, że gdy tylko odnajdzie Philipa, wróci do niej i spędzi z nią trochę czasu. Plany jednak zupełnie się zmieniły. W zamku pojawili się nieproszeni goście, którymi należy się zaopiekować. Przyjechał również brat Robinii jednak z nastawieniem zgoła innym niźli dziewczyna miała przed oczami przez cały czas oczekiwania. Do tego niedługo po całym tym wariactwie okazało się, że Brealyn zniknęła i nikt nie wie, gdzie może się teraz znajdować. Gdzie jest przyjaciółka Robinii, co postanowi wobec propozycji Philipa i czy uda się zorganizować życie w lesie niemalże całej wiosce ludzi? By zdobyć odpowiedź na te pytania i poznać przygody i tajemnice, które czekają na Robinię po drodze musicie sięgnąć po "Wybór Robinii".

I tym razem Robinia musi wykazać się wielką odwagą. Nie tylko narażając się podczas poszukiwania przyjaciółki, ale również w kwestii podjęcia jednej z trudniejszych decyzji w swoim życiu. To niesamowita dziewczyna, więc trudno się dziwić, że tyle osób ją pokochało. Pamiętajcie jednak, że nie jest wyidealizowana, tak samo jak każdy w jej wieku boi się, waha, poddaje się złości, smutkowi i zwątpieniu. I to jest w niej niesamowite. Dzięki temu jesteśmy w stanie wyobrazić sobie Robinię w pozaliterackim świecie. Do tego jest przecież Brealyn i jej historia miłosna, bracia - Martin i Gilbert i ich spełnione marzenie i morze pracy w nie włożone, jest Esmeralda ze swoją tułaczką po świecie, Mud, który próbuje odnaleźć się w nowej roli i ludzie z wioski, którzy próbują ułożyć sobie życie od nowa.

• Papierowa
  • The Beściarskie