Z punktu widzenia humanizmu

Forbidden fruit (pol.)
839004014X
filozofia i etyka
Vovoka

Pierwszy tom serii wydanej z inicjatywy grona osób związanych z kwartalnikiem Bez Dogmatu zawiera wybór tekstów w siedmiu działach tematycznych: Racjonalizm, Wiara a wiedza, Nauka i pseudonauka, Religia i wartości, Seks: biologia i moralność, Prawo i moralność, Kościół z tego świata. Autorami tych nigdy dotąd nie publikowanych prac są: prof. dr hab. Marian Przełęcki, prof. dr hab. Jan Woleński, prof. dr hab. Krzysztof Dołowy, prof. dr hab. Helena Eilstein, dr hab. Mariola Flis, prof. dr hab. Barbara Stanosz, prof. dr hab. Leszek Nowak, prof. dr hab. Zdzisława Piątek, dr Magdalena Środa, dr Bohdan Chwedeńczuk, dr hab. Andrzej Flis i dr Krzysztof Lubczyński.

źródło opisu: Książka i Prasa 1995

źródło okładki: Książka i Prasa 1995