Wojny naszych czasów

Okładka książki Wojny naszych czasów Herfied Munkler
Okładka książki Wojny naszych czasów
Herfied Munkler Wydawnictwo: WAM literatura piękna
WAM
2004-01-01
2004-01-01

Świetna Książka
Znajdziemy w niej kompleksową analizę tego co zmieniło się w nowych wojnach, mamy trochę porównania do czasów konkondierów i Wojny trzydziestoletniej jak i I i II wojny światowej co bardzo pomaga w porównaniu i zrozumieniu zjawisk jakimi są : Komercializacja wojny czy jej odpaństwowienie, sporo przykładów terroryzmu z ostatnich lat, naprawdę dużo się można nauczyć.Jedyne co, to czasem można mieć wrażenie, że autor powtarza coś któryś raz no ale ktoś powie, że nudzi a ktoś, że lepiej się utrwali.
Bardzo dobra pozycja

Świetna Książka

Książka na pograniczu politologi i stosunków międzynarodowych, tylko trzeba pamiętać, że jest z 2004 roku. Z tego względu sporo w niej odnośników do terroryzmu. Drugim "zgrzytem" jest styl pisania, który prawie akademicki. Piszę prawie, bo liczne odniesienia do klasyków ułatwiają odbiór. Teraz plusy. Wszelkiego rodzaju zdarzenia na wojnie, wydające się absurdalne (np. gwałty),czy bezcelowe (np. bombardowanie budynków - siedzib mediów drugiej strony) zostają "opieczętowane" i umiejscowione w działaniach wojennych. Skutkuje to tym, że jeden z drugim wiesz, po co i dlaczego coś miało miejsce.

• E-pub, mobi, djvu itp.
  • Skan/ksero
  • Polityka
  • Biblioteka Sztuki Wojennej

Dodaj cytat z książki Wojny naszych czasów