Korporacja

Wydawnictwo: Lepszy Świat
literatura piękna

Jedna z najpotężniejszych na Ziemi instytucji, korporacja (czy, jak kto woli, międzynarodowy koncern), dotknięta jest beznadziejnym przypadkiem psychopatii. Kłamie, kradnie i zabija bez cienia skruchy, o ile tylko służy to interesom akcjonariuszy. Przestrzega prawa tylko wtedy, gdy koszty przestępstwa przewyższają płynące z niego korzyści. Społeczna odpowiedzialność korporacji jest niemożliwa poza przypadkami, w których jest ona nieszczera.Książka Korporacja , zarazem diagnoza i propozycja kuracji, to nieodzowna lektura dla tych, którzy chcą zrozumieć naturę współczesnego kapitalizmu. To trzeźwa i staranna próba opisania świata takim, jaki on jest, a nie jakim każą nam go widzieć działy public relations wielkich firm. Korporacja ujawnia świat bardziej obcy i przerażający, niż ktokolwiek z nas sobie wyobrażał. Bez względu na to, co wmawia nam wielki biznes, korporacje nie są naszymi przyjaciółmi. Mimo ujmującej i na pozór przyjaznej powierzchowności, zawsze widzą w nas jedynie zasoby do wykorzystania. Oto prawdziwy świat: albo my, albo oni.

RAV | 2019-05-17
Przeczytana: 17 maja 2019

Książka porusza zagadnienie wszechogarniającej władzy korporacji. Pozycja, którą powinien przeczytać każdy obywatel. Otwiera oczy społeczęństwu żyjącemu w bańce konsumpcji i dobrobytu. Napisana potoczyście, ciekawie, przystępnym językiem. Autor unika skomplikowanych wypowiedzi. Jest to książka dla każdego, kto choć trochę interesuje się otaczającym światem i jego mechanizmami. Dodatkowa gwiazdka za sięgnięcie do historii powstawania korporacji i opis jej ewolucji do czasów dzisiejszych.Szkoda, że nie potraktowano tematu szerzej popierając większą ilością przykładów. Dla zainteresowanych tematem polecam książkę Naomi Klein "No Logo"(można doznać oświecenia jak w Matriksie)

fotyk | 2012-08-30
Przeczytana: 01 czerwca 2012

Lektura obowiązkowa dla wszystkich ludzi myślących!

leprechaun | 2014-01-27

Niesamowity obraz otaczającego nas świata. Długo pracowałam w dużej korporacji i czytając tę książkę cały czas energicznie potakiwałąm głową. Dobra lektura dla każdego,niesamowicie uniwersalny i wspaniale oddany obraz njwiększej instytucji naszych czasów.

macieklew | 2010-03-01

Podstawowe informacje na temat tworu zwanego korporacją. Warto przeczytać.

Kasia Kozak | 2019-05-09
Przeczytana: 09 maja 2019