Korporacja

Wydawnictwo: Lepszy Świat
8 (20 ocen i 3 opinie) Zobacz oceny

Jedna z najpotężniejszych na Ziemi instytucji, korporacja (czy, jak kto woli, międzynarodowy koncern), dotknięta jest beznadziejnym przypadkiem psychopatii. Kłamie, kradnie i zabija bez cienia skruchy, o ile tylko służy to interesom akcjonariuszy. Przestrzega prawa tylko wtedy, gdy koszty przestępstwa przewyższają płynące z niego korzyści. Społeczna odpowiedzialność korporacji jest niemożliwa poza przypadkami, w których jest ona nieszczera.Książka Korporacja , zarazem diagnoza i propozycja kuracji, to nieodzowna lektura dla tych, którzy chcą zrozumieć naturę współczesnego kapitalizmu. To trzeźwa i staranna próba opisania świata takim, jaki on jest, a nie jakim każą nam go widzieć działy public relations wielkich firm. Korporacja ujawnia świat bardziej obcy i przerażający, niż ktokolwiek z nas sobie wyobrażał. Bez względu na to, co wmawia nam wielki biznes, korporacje nie są naszymi przyjaciółmi. Mimo ujmującej i na pozór przyjaznej powierzchowności, zawsze widzą w nas jedynie zasoby do wykorzystania. Oto prawdziwy świat: albo my, albo oni.

fotyk | 2012-08-30
Przeczytana: 01 czerwca 2012

Lektura obowiązkowa dla wszystkich ludzi myślących!

leprechaun | 2014-01-27

Niesamowity obraz otaczającego nas świata. Długo pracowałam w dużej korporacji i czytając tę książkę cały czas energicznie potakiwałąm głową. Dobra lektura dla każdego,niesamowicie uniwersalny i wspaniale oddany obraz njwiększej instytucji naszych czasów.

macieklew | 2010-03-01

Podstawowe informacje na temat tworu zwanego korporacją. Warto przeczytać.

wektor | 2017-02-20
karolinga | 2017-01-07