Gaminame naturalia kosmetika namuose su Uoga Uoga
poradniki

Gubisz się w gąszczu kosmetyków naturalnych? Nie masz pewności, które naprawdę są eko i pozbawione SLS-ów, sztucznych barwników i dodatków szkodliwych dla skóry? Zacznij produkować własne kremy, balsamy, masła, toniki i inne produkty do pielęgnacji urody, których składu będziesz na 100% pewna! Bogata w liczne fotografie, pięknie wydana książka „Kosmetyki naturalne DIY” autorstwa Leny...

Bogata w liczne fotografie, pięknie wydana książka „Kosmetyki naturalne DIY” autorstwa Leny Sokolovskiej to idealna publikacja dla każdej kosmetykomaniaczki i fanki eko stylu życia, a także pozycja obowiązkowa dla tych kobiet, które szukają kosmetyków łagodnych dla ich cery. Założycielka marki Uoga Uoga, ekologicznej marki naturalnych kosmetyków, dzieli się z czytelnikami:

* Unikalnymi i prostymi recepturami na delikatne i aromatyczne masła do ciała, kule do kąpieli, kremy do twarzy, toniki, maseczki, szampony oraz odżywcze eliksiry.

* Wiedzą o olejkach i wyciągach z ziół, które mają kojący i odżywczy wpływ na skórę.

* Tajnikami pielęgnacji różnych typów cery za pomocą dostępnych w Polsce ziół, olejków, hydrolatów i minerałów.

Wyeliminuj drogeryjne kosmetyki wypełnione chemią i zastąp je przyjaznymi skórze, zrobionymi w zaciszu własnej kuchni kosmetykami, takimi jak: tonik z chabrów, balsam w kostce z awokado, masło kawowe czy krem z nagietka.

źródło opisu: http://www.illuminatio.pl

źródło okładki: http://www.illuminatio.pl

Arturion | 2016-12-09

W dzisiejszych czasach musimy obawiać się prawie wszystkiego. Mało kto jednak uzmysławia sobie, że tak jak taśmowo hodowanej i produkowanej żywności, powinniśmy obawiać się także taśmowo produkowanych kosmetyków. Także tych uchodzących za naturalne.
Książka „Kosmetyki naturalne DIY” otwiera nam oczy szeroko. Uśmiadamiamy sobie znaną od wieków prawdę, że pewni możemy być tylko tego, co zrobimy sami. Oczywiście ze składników, których też jesteśmy pewni.
Tu w sukurs nam przychodzi niniejsza książka. Dobrze zilustrowana, przejrzysta w przekazie, zawiera całą masę sprawdzonych przepisów, na kosmetyki, które każda, troszcząca się o swoją cerę dama, może wyprodukować w zwykłej, blokowej kuchni. Mogą to zbyć zarówno kremy do twarzy, toniki (na przykład z chabrów), szampony, odżywki, jak i maseczki czy dodatki do kąpieli. Ważne jest, iż wszystko można zrobić ze składników łatwo u nas dostępnych! A więc zdrowiej i taniej.
Istotne również jest i to, że wszystkie przepisy są wypróbowane, a...

Alicja Górska | 2016-12-03
Przeczytana: 03 grudnia 2016

"Jeżeli nie do uruchomienia własnej linii produkcyjnej naturalnych kosmetyków, to poradnik Leny Sokolovskiej i Jovity Vyšniauskienė przekonał mnie do uważniejszego śledzenia składu chemicznego kupowanych w drogeriach towarów oraz zastąpienia przynajmniej części z nich produktami hand made. Peelingi? Od tej pory już tylko wykonane własnymi dłońmi! Z całą pewnością osoby, które „siedzą” w tym temacie głębiej będą pozycją „Kosmetyki naturalne DIY” zachwycone. A może warto sprezentować ją pod choinkę komuś, kto nadużywa sztucznych produktów pielęgnacyjnych? Ten pomysł ma więcej, niż jedną zaletę w postaci uradowanej twarzy obdarowywanego – może i my zostaniemy wkrótce obdarowani, tylko tym razem efektami realizacji przepisu, a nie samą recepturą? Tylko pamiętajcie, żeby ewentualnych podarków nie konsumować, chociaż niektóre wyglądają naprawdę...

Magdalena | 2017-07-11

Napiszę krótko: pięknie wydany poradnik, zawierający sporo całkiem łatwych do wykonania przepisów na ekologiczne kosmetyki. Świetna pozycja dla kogoś, kto dopiero zaczyna swoją przygodę z samodzielnym wytwarzaniem eko specyfików. Tym polecam z czystym sumieniem.
Dla osoby, która ma już w swojej biblioteczce inne książki/poradniki z tego zakresu jest to zbędny wydatek.

Monika | 2018-03-11
Przeczytana: 16 marca 2018