Sięgając marzeń

Wydawnictwo: Psychoskok
Aneta

Sięgając marzeń to debiutancka powieść Mai Chmiel. Napisana z pewną dozą humoru, aczkolwiek poruszająca ważne aspekty życia. Pełna błyskotliwych dialogów, nieoczekiwanych zwrotów akcji i do końca trzymająca czytelnika w napięciu. Książka przedstawia trzy przyjaciółki, których drogi połączyły się, jeszcze w czasach licealnych. Nierozłączne, mimo iż każda z nich na różnym etapie życia. Wciąż poszukujące, pragnące spełnić swoje marzenia, choć nie do końca przygotowane na to, co je czeka. Tola i Ewa wyruszają w pełną przygód podróż z Izą, która próbuje odnaleźć swoją biologiczną matkę. Dziewczyna nie jest jednak pewna, czy jest gotowa na poznanie prawdy. Perypetie bohaterek, uwikłanych w problemy szarej codzienności oraz pojawienie się na horyzoncie mężczyzn, owocuje w szereg niedomówień i zabawnych sytuacji momentami niezręcznych.

źródło opisu: http://www.taniaksiazka.pl/siegajac-marzen-maja-chmiel-p-798499.html

źródło okładki: http://www.taniaksiazka.pl/siegajac-marzen-maja-chmiel-p-798499.html

gosia123 | 2016-12-10
Przeczytana: 10 grudnia 2016

Plus tylko za okładkē,bo treść ani do mnie nie przemowila ani nie powalila na kolana

Aneta | 2016-09-30

Ostatnim czasem ukazała się w sprzedaży debiutancka powieść Mai Chmiel „Sięgając marzeń”, przedstawiająca perypetie trzech przyjaciółek uwikłanych
w problemy życia codziennego.

Książka lekka oraz dowcipna, którą czyta się z niezwykłą przyjemnością.
Autorka ukazuje w niej świat widziany oczyma swoich bohaterek wychowanych
w różnych środowiskach.
Podejście do życia każdej z nich jest inne, podobnie jak cele do osiągnięcia, czy marzenia do spełnienia.
Opierając się na autorytetach, mocno zakorzenionych jeszcze w dzieciństwie, obierają drogi, które nie zawsze prowadzą do poszukiwanego szczęścia.

Jolka – główna bohaterka, wręcz obnaża przed nami swój, jakże precyzyjnie ułożony świat, w którym określenie „ułożony” dalekie jest od ładu...
Tworzy obraz matki wraz z jej destrukcyjną nadopiekuńczością i pozwala wkroczyć czytelnikowi w progi własnych, mało budujących przekonań na temat mężczyzn.

Ewka to przykład ułożonej żony oraz matki, która nie chce przyznać sama przed...

Wielbicielka-książek | 2016-10-17

"- (...) Jak to stwierdził, że nie pasujecie, a co, wy to puzzle czy dwie połówki jabłka?
W jakim on świecie żyje? Nie ma dziś par idealnie dobranych do siebie
tylko lekko pokrywające się pod różnymi względami.
Facet rzadko do tych spraw podchodzi z miłości, czy jak on to mówi - dopasowania.
Dopasować to on sobie może krawat do koszuli.
Większość związków w tej brutalnej rzeczywistości jest z rozsądku."

Gdy pewnego dnia otrzymałam wykaz wrześniowych zapowiedzi Wydawnictwa Psychoskok, od razu zwróciłam uwagę na powieść obyczajową "Sięgając marzeń". Głównie za sprawą wielobarwnej okładki, od której z jakiegoś konkretnie niesprecyzowanego powodu nie mogłam oderwać wzroku. Im intensywniej się w nią wpatrywałam, tym wyraziściej dostrzegałam w niej jesienną aurę. Pomyślałam wówczas, że zapewne opowiada smutną historię, a na takową nie miałam wtedy za bardzo ochoty. Jednak, gdy zapoznałam się z jej opisem, który sugerował, że to powieść optymistyczna, stanowiąca odskocznię od...

Wivel | 2016-10-24

Literatura kobieca cieszy się ostatnio dużą poczytnością. Z reguły mężczyźni po nią nie sięgają, ale to tak tylko teoretycznie, gdyż w praktyce można dostrzec całkiem inne zjawisko.

Nie każda też pozycja tego działu musi oznaczać kolejną opowiastkę o niespełnionej miłości. Czasem tytuł, prócz zaciekawienia, może mile zaskoczyć prezentując swoją treścią coś na co tak naprawdę czytelnik nie był przygotowany.

Podobnie jest z debiutancką powieścią Mai Chmiel pt: „ Sięgając marzeń”. Książką napisaną z pewną dozą humoru i niestroniącą od błyskotliwych dialogów, aczkolwiek poruszającą ważne aspekty życia. Pełna zwrotów akcji, zabawnych sytuacji oraz niedomówień wynikających z mocno zarysowanych, przez autorkę, cech charakteru bohaterów.

Maja Chmiel kreuje w swojej powieści obraz trzech kobiet – przyjaciółek, które wciąż szukają swojego szczęścia. Pragnące czegoś więcej, niż tylko zwykłej, szarej rzeczywistości i rutyny dnia codziennego, wyruszają w podróż, poniekąd zmuszone...

Jula | 2016-11-04

Po książkę sięgnąć warto. Jest to lektura lekka i przyjemna. Bohaterki są niezwykle sympatyczne i bardzo prawdziwe. W zasadzie każda z nich mogłaby być naszą znajomą.

Dylematy, z którymi przychodzi im się borykać możemy określić jako „swojskie”. Oznacza to, że nie mamy do czynienia z rozbudowaną, literacką fikcją, ale bardzo przyziemną historią, która nie wykracza poza ramy rzeczywistości. Porzucenie, przyjaźń, nieszczęśliwa miłość, zawiedzione zaufanie, macierzyństwo, problemy małżeńskie, zdrada, utrata bliskiej osoby, samotność, rozczarowanie, poszukiwanie szczęścia, codzienne porażki, czy dalekosiężne plany, to przecież samo życie.

Ola Miazek | 2016-11-03
Na półkach: Przeczytane, Ebook, 2016
Przeczytana: 03 listopada 2016

Rzadko czytam literaturę polską. Czasem sięgnę jednak po coś, co przykuje moją uwagę. Tym razem za sprawą wydawnictwa Psychoskok wzięłam się za obyczajówkę Mai Chmiel. Zapraszam na moją recenzję.

"Sięgając marzeń" to historia o trójce przyjaciółek, które ruszają w podróż, aby jedna z nich mogła odnaleźć swoją biologiczną matkę. Tola i Ewa pomagają Izie zrealizować jej plan. Jednak czy Iza jest do końca przygotowana na to co ją czeka? Czy Tola i Ewa również rozprawią się ze swoimi problemami?

Coś, co zdecydowanie do mnie przemówiło, to różnorodność problemów tej trójki kobiet. Każda z nich znajduje się na innym etapie życia. Jedna szuka matki, druga rozstaje się z mężem, a trzecia toczy walki ze swoją mamą i poszukuje mężczyzny, aby uciec samotności. Jestem pewna, że każda czytelniczka znajdzie coś dla siebie w tej pozycji.

"Życie nigdy jej nie rozpieszczało. Wychowała się w domu dziecka, gdzie zostawiła ją matka tylko na chwilę, „aby załatwić sprawy osobiste” i już nie...

martadafcik | 2017-05-30
Martusia15112 | 2017-04-28