Habbatum

Cykl: Wędrowcy (tom 2)
Wydawnictwo: Bis
fantasy, paranormal romance,

Druga część cyklu „Wędrowcy”. Anna budzi się uwięziona w sterylnym pomieszczeniu. Nie wie, gdzie się znajduje i z jakiego powodu jest przetrzymywana. Wie tylko, że uwięziła ją osoba, której ufała - jej nauczycielka Dorothy. Okazuje się ona jedną z plemienia Habbatum, wrogiego wobec ludzi spod znaku Eperu, takich jak Anna i jej ukochany Leo. Dorothy prowadzi skomplikowaną grę i jest podstępną, zdolną do wszystkiego przeciwniczką. Ma swoje porachunki z Leo. Życie Anny narażone jest na niebezpieczeństwo. Czy uda jej się wydostać? Co zrobi Leo, by ją uratować? Czy ich miłość pokona przeszkody? I kim jest Brian? Okaże się wrogiem czy sprzymierzeńcem? Pełna przygód, emocji i niespodziewanych zwrotów akcji opowieść o sile miłości i przeznaczenia.

źródło opisu: http://www.wydawnictwobis.com.pl/product.php?id=1147

źródło okładki: http://www.wydawnictwobis.com.pl/product.php?id=1147

agatrzes | 2016-07-26

Nie będę ukrywać, że „Habbatum” było jedną z najbardziej wyczekiwanych przeze mnie tegorocznych premier. Ciekawiło mnie jak potoczą się losy Anny i Leo, ale też zastanawiałam się czy autorce nie zabraknie pomysłów na kreację postaci i ich losów. Zakończenie „Eperu” pozwalało żywić nadzieję, że w kolejnej części cyklu nie zabraknie wrażeń i emocji, ale już nie raz przekonałam się, że sukces pierwszego tomu nie musi przekładać się na pozostałe.

Porwanie Anny oznacza nie tylko rozstanie z ukochanym, ale również niepewność co do zamiarów porywaczki. Dorothy włożyła wiele wysiłku w swój plan i jego realizację, ale czy zdradzi odpowiedź na pytania: dlaczego panna Wilk jest dla niej tak ważna? Czy motywem jej działania jest zemsta? A może ma zupełnie inny powód by więzić dziewczynę Leo?

Augusta Docher już w prologu rzuca czytelnika na głębokie wody pozwalając mu towarzyszyć bohaterom w trudnych chwilach. Dorothy rozdaje karty, ale nikogo chyba nie zdziwi, że pan Black w tej sytuacji nie...

Książkomania | 2016-06-27
Przeczytana: 23 czerwca 2016

Wędrowcy po raz drugi.

Najbardziej wymagającymi czytelnikami są młodzi ludzie. To w nich powinniśmy zaszczepić miłość do literatury. A nie ma bardziej skuteczniejszego sposobu na opornego czytelnika niż ciekawa i wciągająca książka. Augusta Docher zadebiutowała książką „Eperu” otwierającą cykl „Wędrowcy”. Pamiętam, że po przeczytaniu „Eperu” targało mną tyle emocji, tak wielka chęć poznania dalszych losów bohaterów, że przez długi czas żyłam z wielkim kacem książkowym. Teraz już znam te dalsze losy i mogę powiedzieć tylko jedno – „Habbatum” to jeden z najbardziej uzależniających narkotyków jaki kiedykolwiek powstał.

„Eperu są dobrzy, Habbatum źli.”

Każdy elementy fabuły jest niezwykle ważny, dlatego postaram się streścić tylko początek książki i to w taki sposób, by nie ujawnić szczegółów.
Anna została porwana przez Deborę. Chcąc się wydostać z więzienia, do którego trafiła, Anna na pozór udaje posłuszną. Poznaje Briana – chłopaka, który jej pilnuje. Czy może mu zaufać? Gdy...

aleksnadra | 2016-08-02

Akcja "Habbatum" rozgrywa się w dużo szybszym tempie niż Eperu i był to dla mnie ogromny plus. Jednak epizody rozgrywające się pomiędzy ważnymi i wartkimi akcjami trochę ją spowalniały i wprowadzały w stan lekkiego znużenia. Rozumiem, że co nie co trzeba w tekście wyjaśnić, tym bardziej że fabuła książki jest dość oryginalna, ale osobiście przykróciłabym niektóre fragmenty. Nie jest to jakiś znaczny mankament i nie zmienia to mojego zdania, że serię Wędrowcy warto przeczytać :)

więcej na:http://aleksandrowemysli.blogspot.com/2016/07/habbatum-augusta-docher.html

nomika | 2017-02-14
Przeczytana: 06 lutego 2017

Po tak tajemniczym zakończeniu części pierwszej - Eperu, z niecierpliwością czekałam na tom drugi Habbatum. I nie zawiodłam się. Kontynuacja również trzyma w napięciu, akcja toczy się szybciej, jest bardziej dynamiczna i nieprzewidywalna. Bardzo dużo dzieje się w życiu głównych bohaterów Anny i Leo, a także ich przyjaciół i rodziny. Cała książka aż kipi od emocji. Związek Anny i Leo jest bardzo silny, namiętny, pełen pasji, dlatego też wszystko przeżywają ze zdwojoną siłą. Dodatkowo pojawienie się Briana wywołuje wiele komplikacji w ich relacjach.
Uwielbiam sposób pisania autorki, przeplatanie opowieści raz pisane z punktu widzenia Anna, a raz Leo, daje nam pogląd na całą sytuację, pozwala poznać ich uczucia i emocje. A czytelnikom zapewnia cały pakiet wrażeń od strachu, złości, poczucia bezradności do radości, rozczulenia, zazdrości i poczucia pustki kiedy się kończy ostatnią stronę i okazuje się że to jeszcze nie koniec...

majeczka241 | 2016-06-12

,,Nie wyciągaj pochopnych wniosków (...) daj jej troszkę czasu. Każdy z nas go potrzebuje, jedni mniej, a inni trochę więcej. Czasami nie dostrzegamy pewnych rzeczy, dopóki nie zacznie nam ich brakować. Coś, co pozornie wydaje się doskonałe lub pożądane ponad wszystko, nagle okazuje się nieistotne, a to, co uważaliśmy za oczywistość, za stale obecne w naszym życiu, nagle gdzieś znika. I dopiero wtedy odczuwamy brak, wyrwę w sercu.''

Kto, by pomyślał, że taka dziewczyna jak ja, będzie kiedyś promować polskich autorów i ich twórczość. Wcześniej omijałam ich szerokim łukiem, nawet wzrok kierowałam w innym kierunku tak, by nie zaprzątać sobie nimi głowę. Jednak pewnego dnia coś się zmieniło. Chwyciłam za jedną książkę, potem za kolejną i kolejną, aż w pewnym momencie straciłam rachubę. Zaczęłam doceniać polską literaturę, zauważać jej piękno, ciekawy charakter, potencjał. Autorzy z każdą kolejną powieścią przekonują mnie do swojego stylu, zachęcają nie tylko interesującą okładką, ale...

Alexandra | 2016-06-13

"Habbatum" to druga część cyklu "Wędrowcy". W zeszłym roku miałam przyjemność czytać Eperu tak więc z wielką chęcią sięgnęłam po jej kontynuację. Byłam ciekawa co tym razem zaserwowała nam Augusta Docher.

Anna odkrywa po przebudzeniu, że znajduję się w zamknięciu. Została uwięziona przez osobę, której bezgranicznie ufała. Dorothy okazała się bezwzględną kobietą która, aby dojść do celu, nie cofnie się przed niczym. Anna dowiaduję się, że kobieta pochodzi z wrogiego plemienia - Habbatum. Dziewczyna próbuję znaleźć drogę ucieczki, codziennie układa plan, jednak jej starania na nic się nie zdadzą. Czy ukochany jej pomoże?

"Habbatum" okazało się jeszcze lepsza niż jej poprzedniczka "Eperu". Pokładałam w tej powieści wielkie nadzieje i na szczęście się nie zawiodłam. Autorka stworzyła historię, która chwyta za serce. Dalsze losy Leo i Anny trzymają w napięciu i pobudzają wyobraźnię. Akcja trwa nieprzerwanie, cały czas coś się dzieje, więc przy tej książce nie da się nudzić. Mimo że...

Przeczytana: 01 lipca 2016

"Eperu są dobrzy, Habbatum źli."
Druga część cyklu o Wędrowcach przybliża nam nowe plemię niezwykłych istot, zwanych Habbatum. W przeciwieństwie do Eperu są to istoty skażone złem. Ale czy wszystkie? Augusta Docher w swojej powieści łączy młodzieżową fantastykę, romans oraz wątki mocno kryminalne.
Anna Wilk – bohaterka z pierwszej części, czyli "Eperu" po przeróżnych nieporozumieniach i kłótniach z Leo szuka wsparcia u przyjaciółki. Ta okazuje się jednak wrogiem – członkiem Habbatum, które nienawidzi Eperu. Dorothy to manipulatorka, która chce wykorzystać Annę do swoich niecnych planów. Więzi ją i kontroluje na każdym kroku. Co grozi dziewczynie? Kim naprawdę jest jej porywaczka? Co ma wspólnego z Leo? Wiele niewiadomych, mnóstwo intrygujących wątków – to czeka czytelników "Habbatum".

Pojawia się także tajemnicza postać Briana. Czy ten mężczyzna, należący do Habbatum, może być dobry? Kim jest dla niego Anna, która czuje z nim niewytłumaczalną więź? Czy Leo Black – szaleńczo...

KobieceRecenzje365 | 2016-05-29

Po porwaniu Anna budzi się w dziwnym, sterylnym miejscu. Nie wie dlaczego została uprowadzona, i jakie zamiary względem niej ma Dorothy. Anna wie tylko tyle, że jest ona z plemienia Habbatum, a to niestety nie może wróżyć niczego dobrego. Podczas długich samotnych dni i nocy, Ania ma wiele czasu na przemyślenia oraz na naukę latania, którą wykorzystuje by telepatycznie przesłać Leo prośbę, o ty by ją odnalazł. Tylko czy Leo usłyszy błagania Ani?
Leo szaleje z niemocy, nie wiedząc co stało się z jego ukochanym Wilczkiem. Wraz z Krisem porusza niebo i ziemię by odnaleźć ukochaną. Czy ją odnajdzie? O tym musicie przekonać się sami.

Augusta Docher (pseudonim) mówi o sobie:
„Mama, żona, córka i siostra.
Plastyczka, księgowa, manicurzystka i pisarka.
Ogrodnik, kura domowa i bizneswoman.
Polka, Ślązaczka.
Tradycjonalistka modyfikowana.
Ale przede wszystkim kobieta z krwi i kości.”

Czyżby kobieta o wielu twarzach? Na pewno!!!
A ja prywatnie dodam, że to wspaniała kobieta, po prostu z...

Pośredniczka | 2016-06-01
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Mam :)
Przeczytana: 01 czerwca 2016

Ta książka była przeze mnie bardzo wyczekiwana, zakończenie "Eperu" było porażające i byłam strasznie ciekawa co będzie dalej. Na szczęście musiałam czekać tylko dwa miesiące :)

Anna zostaje porwana i uwięziona przez Dorothy swoją nauczycielkę i jednocześnie członkinię wrogiego plemienia. Jest zdana tylko na siebie, stara się przetrwać i jednocześnie ochronić swoja rodzinę przed zdrajcą. Wciąż nie wie, dlaczego została porwana, gdyż jej porywaczka wydaje się na coś czekać... Czy Leo ją odnajdzie? Kim jest tajemniczy chłopak, który ją odwiedza?

„Sądziłem, że to nieistotne, nie pojawiła się w naszym obecnym wcieleniu. Byłem pewien, że przestała się nami interesować.”

Przeraziła mnie jej grubość!! To było moje pierwsze spostrzeżenie, gdy wzięłam do ręki tę 560 stronicową cegłę. I co ? Ledwo zaczęłam, a już się skończyła. Szczerze mogę napisać, że czyta się ją błyskawicznie. Jest napisana z humorem, który całkowicie do mnie trafia.

Jeżeli chodzi o bohaterów, to bardzo...

LottaCzyta | 2016-06-23

Moja opinia: Pamiętam, że "Eperu" przypadło mi do gustu. Byłam zaskoczona tak dobrą książką. Byłam zakoczona faktem, że tak długą książkę, czyta się tak szybko. Druga część również może przerazić objętością. Jednak nie ma czego się bać. Czyta się niezwykle szybko. Bardzo wciąga! Milion razy miałam już myśli: "Teraz już będzie dobrze. Więc do końca książki nic się już nie wydarzy". I za każdym razem kończyło się tak samo. Bum. Los igrał z bohaterów. Życie Anny i Leo naszpikowane jest niezwykłymi wydarzeniami. Emocji w tym wszystkim jest jeszcze więcej.

Bohaterowie w książce są zbudowani od podstaw. Niezwykle realistyczni mimo swych nadzwyczajnych mocy. Portet psychologiczny na najwyższym poziomie. Nie da się ich nie lubić. Nawet Briana, do którego miałam na początku troche mieszane uczucia. Bohaterowie nie walczą tylko z losem i zewnętrzym światem. Walczą również ze sobą. Z sobą samym. Z wewnętrznymi demonami. Ta walka również opisana jest w niezwykle realistyczny sposób. W końcu...