Nasze nigdy

Wydawnictwo: Novae Res
Michelle

Bree jest zagubioną i pełną kompleksów nastolatką. Nie akceptuje siebie i swojego ciała, nie ma przyjaciół ani oparcia w rodzicach. Ucieczki szuka w tabletkach i samotności. Harry jest pedantem i bardzo tajemniczym człowiekiem. Stroni od ludzi, oddając się pielęgnacji swoich róż. I ukrywanych przed światem obsesji. Kiedy tych dwoje się spotka, odkryją, że nie chcą bez siebie żyć. Że nie mogą...

Kiedy tych dwoje się spotka, odkryją, że nie chcą bez siebie żyć. Że nie mogą bez siebie żyć. Ich utajone lęki, pragnienia i mroczne popędy znajdą ujście, a ich uczuciem zawładną wewnętrzne demony. Bree i Harry – stając się dla siebie całym światem – mogą się jednocześnie okazać swoim największym zagrożeniem.

źródło opisu: www.novaeres.pl

źródło okładki: www.novaeres.pl

Bree jest osiemnastoletnią cichą, skrytą w sobie, zagubioną nastolatką, bardzo zakompleksioną pełną kompleksów choruje na bardzo poważną chorobę anoreksję, nie akceptuje swojego ciała, nie ma przyjaciół, znajomych, oparcia w swoich rodzicach, zrozumienia. Rodzice dziewczyny nie interesują się córką, nie zwracają uwagi na nią nie poświęcają czasu, nie widzą jej problemów pracując w ferworze pracy skupieni są tylko na sobie. Ucieczką dziewczyny są tabletki na odchudzanie i ucieka w swoją samotność. Pewnego dnia zaczepia ją sąsiad mieszkający obok Harry bo tak ma na imię chłopak jest pedantem tajemniczym człowiekiem, unika i stroni od ludzi, lecz oddaje się pielęgnacji swoich róż w ogrodzie. I ukrywa swoje obsesje przed światem i wszystkimi.
Kiedy dwoje się spotyka ze sobą odkrywają, że nie mogą żyć bez siebie ich utajone lęki, miłosne pragnienia odnajdują ujście, a ich uczuciem zawładną demony. Bree i Harry stają się dla siebie całym światem, on bardzo kocha swoją ukochaną...

Zapatrzona_W_Książki | 2018-11-26
Przeczytana: 26 listopada 2018

Muszę być szczera i przyznać, że nie wiem, co mam myśleć o tym tytule. Z jednej strony jest w tej książce coś, co mnie fascynowało i nie pozwalało mi jej odłożyć niedokończonej, a z drugiej czułam niepokój i przytłoczenie tym mrokiem.

Nie mogę powiedzieć, że to zła książka, bo zarówno treść, styl, jak i przekaz emocji są bez zarzutu. Pozostaje w głowie i daje do myślenia, mogę śmiało napisać, że te szaleństwo oplata czytelnika w trakcie lektury i miesza w głowie.

Autorka miała pomysł i go wykorzystała, tylko to nie jest powieść dla każdego. Nie każdy się w niej odnajdzie. Dobrze, że książka nie jest większa objętościowo, bo więcej treści, to byłoby już zbyt wiele do przełknięcia.

Ani nie odradzam, ani nie polecam.

readforrhys | 2018-03-19
Na półkach: 2018, Przeczytane

Czytając opis domyśliłam się, że „Nasze nigdy” nie będzie zwyczajną książką, ale coś, i tu nie potrafię dokładnie powiedzieć co, sprawiło, że zachciałam poznać tę historię. Jednocześnie jednak nie nastawiałam się na coś wybitnego. Jak wyszło? Postaram się to przedstawić w recenzji, ale czuję, że nie będzie to łatwe ;P

Zacznijmy od zarysu fabuły. Bree, zakompleksiona nastolatka, której brakuje wsparcia, przyjaciół, pewności siebie, a przede wszystkim – miłości rodziców wprowadza się do nowego domu. Znowu. Już pierwszego dnia jej uwagę przykuwa dziwny mężczyzna mieszkający naprzeciwko. Harry nie cieszy się w okolicy dobrą sławą, ludzie po prostu go unikają, a on? On ma to gdzieś, jego życie toczy się głównie wokół ukochanego różanego ogrodu... do czasu, aż nie ujrzy nowej sąsiadki.

Wiecie co... od razu powiem, a raczej napiszę, że ta książka jest dziwna. Ta myśl nasunęła mi się bardzo szybko i była aż do końca. Kiedy zobaczyłam tę książkę pomyślałam sobie, że to będzie lektura...

_obsessionwithbooks_ | 2017-10-11
Przeczytana: 10 października 2017

,,Choć nigdy nie powinno się oceniać po pozorach, wszyscy jesteśmy tylko ludźmi. A w tym świecie liczy się przede wszystkim pierwsze wrażenie.''

Sądząc po okładce, spodziewałam się lekkiego, niezobowiązującego romansu młodzieżowego, który w rzeczywistości okazał się w dość ciężką w odbiorze historią dwójki pokrzywdzonych przez życie ludzi.

Bree jest niespełna osiemnastoletnią dziewczyną chorującą na anoreksję. Jej rodzice zatraceni w ferworze własnej pracy nie zauważają problemów z jakimi zmaga się ich córka. W tym samym czasie dwudziestopięcioletni Harry powszechnie znany jako dziwak i odludek zaczyna bardzo uważnie śledzić codzienny cykl życia Bree. Choć zdaje sobie sprawę ze swojej choroby psychicznej, żądza poznania dziewczyny okazuje się silniejsza. Wkrótce ich wzajemne towarzystwo staje się dla nich uzależnieniem, bez którego nie potrafią sobie poradzić.

Czy w dwustu stronach, przy bardzo krótkich rozdziałach da się przekazać czytelnikowi historię we właściwy sposób?...

Michelle | 2017-05-05
Przeczytana: 04 maja 2017

Sugerując się okładką i nieco enigmatycznym opisem spodziewałam się czegoś na kształt romansu młodzieżowego – lekkiego i niezobowiązującego. Jakim więc zaskoczeniem okazała historia Bree i Herry’ego w zderzeniu z wyobrażeniami…

Aleksandra Troszczyńska na zaledwie dwustu stronach ukazała skomplikowany i trudny obraz relacji dwojga młodych ludzi z problemami....

Marta Daft | 2017-05-16
Przeczytana: 11 maja 2017

Są książki, które kuszą okładką. Są książki, które przyciągają opisem. A co jeśli okładka zachwyci, opis przyciągnie naszą uwagę, a w środku dostaniemy coś, co nami wstrząśnie i długo nie będziemy mogli poskładać myśli?
Bree, zagubiona i samotna nastolatka jakich wiele. Próbująca okiełznać swoje demony, czyli anoreksje, w którą to wpędziła się przez bezsensowny wyścig szczurów w jednej z wielu szkół, do których uczęszczała. Ciągle sama, w nowych miejscach otoczona niepotrzebnymi przedmiotami symbolizującymi zainteresowanie rodziców. Kolejne miejsce zamieszkania i jedno spojrzenie, które pozornie nic nie znaczy, a zmieni wszystko już na zawsze. Gdy błękit za dużych oczu drobnej blondynki złączył się z zielenią jego oczu, za którymi czai się szaleństwo, utonęli oboje w przeznaczeniu, jakie zgotował im los.
Harry, samotnik czy dziwak jak postrzegają go sąsiedzi. Żyje we własnym świecie wśród wypielęgnowanych krzewów róż. Codziennie walczy ze swoimi demonami, tkwiącymi w jego głowie....

CzasemTakJest | 2017-04-26

Wśród nas są różni ludzie, często skrywający w sobie samotność i ciemność. Z pozoru normalni, no może lekko dziwni... Lepiej jednak kogoś takiego na swej drodze nie spotkać...

Ona cicha, samotna, chorująca na anoreksję nastolatka. Często zmieniająca miejsce zamieszkania z racji pracy swego ojca. Rodzice zaniedbują ją, a to, że nie zajmują się dzieckiem rekompensują jej pieniędzmi i tabletkami... na odchudzanie i na uspokojenie. Nie ma przyjaciół, a jej rozrywką staje się kaleczenie swojego ciała. Nie czuje tedy niepokoju, bo ból zabija wszystko, co dzieje się w głowie.

On, Harry - sąsiad z naprzeciwka, wielbiciel róż. Początkowo cichy, lekko powolny i mroczny... bardzo mroczny... chory... Z czasem staje się najgorszym koszmarem, ale i największą miłością wyżej wymienionej. W tym przypadku słowa "miłość aż do śmierci" ma znaczenie.

Gdy tych dwoje spotyka się pierwszy raz, nic nie zapowiada tego, co ma się stać później. Ona boi się go i unika, on obserwuje, by wyczuć odpowiednią...

Alicja | 2017-08-12
Przeczytana: 12 sierpnia 2017

~Obsesja karmiona nieustannie rośnie, powiększa się z każdym gestem~
Aleksandra Troszczyńska to młoda studentka, która ma na swoim koncie dwie książki. W nowej powieści przedstawia nam psychozę oraz uzależnienia, których człowiek nie jest albo świadomy, albo nie jest w stanie ich pokonać. Ukazuje słabości i lęki, o których się nie mówi.
Bree kolejny raz przeprowadza się z rodzicami do nowego miejsca. Aspołeczna, cicha, uciekająca od ludzi, uczęszcza do liceum. Wszystko jest jak zawsze, brak kontaktu i opieki ze strony rodziców, choroba, z którą sobie nie radzi i ciało, na które nie chce patrzeć. To wszystko jest, dopóki nie poznaje Harry’ego, młodego sąsiada. Harry z niezwykłą czułością i dokładnością dba o swój ogród. Postrzegany jako dziwak, nie potrafi opanować ciekawości i podejmuje zdecydowane kroki, by poznać Bree.
~Miłość jest tchnieniem życia w więdnącą, opuszczoną duszę.~
Zderzamy się ze światem, o którym mało wiemy. Autorka przedstawia nam młodego mężczyznę, którego...

Leila | 2018-03-04
Przeczytana: 22 lutego 2018

Bree jest pełną kompleksów nastolatką, która nie akceptuje siebie i swojego ciała. Nie ma przyjaciół, ani oparcia w rodzinie. Jej ucieczką jest samotność, tabletki i samookaleczanie.
Harry jest pedantem i bardzo tajemniczym mężczyzną. Stroni od ludzi, oddając się pielęgnacji swoich róż. I ukrywanych przed światem obsesji.
Kiedy się spotykają, bardzo szybko zdają sobie sprawę, że nie mogą bez siebie żyć. Ich utajone lęki, pragnienia i mroczne popędy znajdą ujście, a ich uczuciem zawładną wewnętrzne demony. Bree i Harry – stając się dla siebie całym światem – mogą się jednocześnie okazać swoim największym zagrożeniem.

Rodzice bardzo często zmieniają miejsce zamieszkania, a wraz z nimi Bree. Dziewczyna nie ma żadnego wsparcia. Nienawidzi swojego ciała. Rano, zamiast normalnego śniadania, bierze tabletki. To jest jej "posiłek". Z czasem zaczyna się też okaleczać, ból przynosi jej ulgę.
Po kolejnej przeprowadzce, do nowego miasta, dziewczyna zauważa przystojnego sąsiada, który...

Zaczytana_Panna | 2017-09-10
Przeczytana: 10 września 2017

"Pierwszym co mi się tutaj nasuwa po lekturze, to fakt, iż okładka jest bardzo myląca. Widząc śliczne krzewy kwiatów i dwójkę młodych ludzi, którzy wpatrują się w siebie, nie mogąc odwrócić wzroku, można się spodziewać słodkiego młodzieżowego romansu, prawda? Nic bardziej mylnego. Ta książka jest tak gorzka, jak czekolada Wedla. Podczas lektury raczej nie ma momentu, kiedy na twarzy czytelnika pojawi się sporej wielkości uśmiech. Raczej przez większość czytania to łzy są czymś naturalnym i normalnym."