8391987930
Tatry, ochrona przyrody
popularnonaukowa
Gavrilo

Książka poświęcona problemowi ochrony Tatr – jednego z najcenniejszych ekosystemów w Polsce. Autor pokazuje, jak w perspektywie historycznej funkcjonował problem ochrony Tatr i jak w obecnych czasach dawne ideały zostały porzucone. Książka wskazuje, jakie są problemy ekologiczne Tatr i kto jest za nie odpowiedzialny. Obala wiele mitów promowanych przez lobby inwestycyjno-narciarskie. Całość...

Książka wskazuje, jakie są problemy ekologiczne Tatr i kto jest za nie odpowiedzialny. Obala wiele mitów promowanych przez lobby inwestycyjno-narciarskie. Całość znakomicie udokumentowana, oparta na wielu źródłach i rzetelnej wiedzy.

źródło opisu: http://pracownia.org.pl/publikacje,6

źródło okładki: http://pracownia.org.pl/publikacje,6