Dwa włosy blond

Seria: Najlepsze kryminały PRL
Wydawnictwo: Wydawnictwo CM
6 (7 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny

Warszawa, lata 60 XX w. W kamienicy na Mokotowie znaleziono ciało zamordowanego Stanisława Okołowicza, kierownika Wydziału Finansowego. Na miejsce przybywa kapitan Szczęsny, znany z nietypowych metod i dużej intuicji. Na miejscu zbrodni nie znajduje jednak żadnych śladów oprócz dwóch włosów blond. Śledztwo prowadzi do instytucji, w której Okołowicz przeprowadzał kontrolę. Szczęsny szybko się orientuje, że nie jest to zwyczajna sprawa morderstwa. Ciemne interesy, niebezpieczna szajka, kradzieże oraz kolejne morderstwa. W tej trudnej i zawikłanej sprawie policja podejrzewa jedynie, że za wszystkim stoi tajemniczy blondyn, o którym jednak nic więcej nie wiadomo. Czy Biały Kapitan i tym razem wykryje sprawców?

źródło opisu: http://www.wydawnictwocm.pl/anna-klodzinska-dwa-wlosy-blond-p-189.html

źródło okładki: http://www.wydawnictwocm.pl/anna-klodzinska-dwa-wlosy-blond-p-189.html

Monika | 2017-07-11
Przeczytana: 11 lipca 2017

Przeczytałam z naprawdę dużą przyjemnością. Rok pierwszego wydania 1960. Jak kto wrażliwy niech przymknie oko na "poprawnościowe" wstawki. Mnie tam to nie przeszkadzało. Bo intryga świetna. Bardzo polecam.

ZapomnianaBiblioteka | 2016-09-25

Warszawa, lata 60-te ubiegłego wieku. Kapitan Milicji Obywatelskiej - Szczęsny prowadzi śledztwo w sprawie zabójstwa kierownika wydziału finansowego Stanisława Okołowicza. Mieszkanie ofiary mieści się w okazałej willi. W tym samym budynku zamieszkuje także kilka innych osób. Sąsiedzi przypadkowo odkrywają zwłoki mężczyzny i telefonują do Komendy Miasta MO z informacją o tragicznym wydarzeniu. Do willi błyskawicznie przyjeżdżają funkcjonariusze z etatowym bohaterem powieści kryminalnych Anny Kłodzińskiej,wspomnianym wyżej kapitanem Szczęsnym na czele.

Więcej na:

ZapomnianaBiblioteka | 2016-09-25