Playing with Matches
Gosia

Każdy, komu choć raz zaproponowano randkę w ciemno, zna to uczucie. Trudno odmówić, nawet jeśli nie ma się akurat ochoty na spotkanie z nieznajomym. A co dopiero, kiedy rodzina się uprze, i raz za razem przedstawia jakichś kandydatów... Taki właśnie problem mają cztery młode, niezależne, przedsiębiorcze kobiety, które usiłują udowodnić natrętnym swatkom, że niczego im do szczęścia nie brakuje. Wychowane w tradycji posłuszeństwa wobec rodziny, będą jednak musiały wybrać między własnym szczęściem a tym, czego pragną dla nich najbliżsi. Wplątane w misterną sieć intryg, spróbują znaleźć sposób, by raz na zawsze uwolnić się od matrymonialnych zakusów. Czy los okaże się dla nich łaskawy i na przekór wszystkim pomoże im znaleźć prawdziwą miłość?

źródło opisu: Studio96, 2003

isabelle142 | 2013-03-03
Przeczytana: 03 marca 2013

Zupełnie nie rozumiem, dlaczego ta książka ma tak niską ocenę... Dla mnie było to naprawdę przyjemne czytadło na weekend :) Książka składa się z czterech liczących ok. 100 stron każda opowieści. Bohaterką każdej z nich jest inna kobieta, łączy je jednak pochodzenie - są w połowie Amerykankami i w połowie Azjatkami (mają korzenie: chińskie, japońskie, hinduskie bądź wietnamskie), a ich rodziny (szczególnie matki i babki) dokładają wszelkich starań, aby wydać je za mąż. One same na ogół nie są tym pomysłem zachwycone. Każda z nich jednak znajduje (w dużej mierze na własną rękę) swoje szczęście. Szczególnie podobała mi się historia Lokesha i Nalini :) Minus za bardzo drobny druk.

czytelniczka | 2013-06-26
Przeczytana: 27 czerwca 2013

Lekka, przyjemna książka. Polecam!

Renata | 2015-09-13
Przeczytana: 2004 rok