Struktura istnienia

Wydawnictwo: Novae Res
8 (4 ocen i 3 opinie) Zobacz oceny
Struktura istnienia
Piotr

Pisze krótkimi zdaniami. Precyzyjnie i bez zbytecznego gadulstwa.
Dąży prosto do celu, a celem jest jak zawsze rozwikłanie tajemnicy istnienia.

Czytając, co chwila natrafiamy na zdanie, które przyspiesza bicie naszego serca.

źródło opisu: http://novaeres.pl/katalog/tytuly?szczegoly=struktura_istnienia,druk

źródło okładki: http://novaeres.pl/katalog/tytuly?szczegoly=struktura_istnienia,druk

Piotr | 2016-09-27
Na półkach: Posiadam
Przeczytana: 27 września 2016

"Struktura istnienia" to książka nie będąca opasłym tomiskiem, ale to jednak było na plus. Autor zdecydowanie bawi się słowem, ubierając każdą stronę w zdania, które są niezwykle pięknie, głębokie i przemyślane.

O czym traktuje ta książka? Trudno jest to określić. Pierwszy rozdział to "Wspomnienia anioła". Mały aniołek przekształca się w kobietę, ale zawsze fascynuje ją ojciec. Historia kobiety, która rodzi się przed wojną,a całe życie jest dla niej wielkim wyzwaniem i tajemnicą. Narracja pierwszoosobowa jest niezwykle urzekająca. Kobieta opisuje zmieniający się świat, swoje życie.

Kolejne działy: " O niej", " Izanna", "Bankiet", "Pudełko" i "Rozmowa" to dalsze historie, zawieszone gdzieś w czasie i miejscu.
Całą książka mimo, że jest prozą, poza ostatnim rozdziałem "O miłości" to zamknięty zbiór prawdy o człowieku.

Zdziwiło mnie, że absolwent nauk ścisłych potrafi pisać w tak zajmujący sposób. Jak napisał " Prawa fizyki i precyzję struktur matematycznych odkrywa w...

MoznaPrzeczytac | 2016-10-12
Na półkach: Posiadam
Przeczytana: 12 października 2016

Autor jest absolwentem nauk ścisłych. Prawa fizyki i precyzję struktur matematycznych odkrywa w świecie wartości, uczuć i emocji, jakie stają się udziałem człowieka. Pisze krótkimi zdaniami. Precyzyjnie i bez zbytecznego gadulstwa. „Struktura istnienia” to książka, o które nie da się wiele powiedzieć bez sugerowania czegokolwiek. To jak ją odbierzecie, jest tak względne, że nie śmiem się podejmować takiego zadania.

Pełna recenzja książki na stronie:

Marta Zagrajek | 2016-10-19
Na półkach: Zrecenzowane

Autor przedstawił nam kilka utworów, z których każdy cechuje się piękny językiem. W porównaniu z treścią tych opowiadań, które możecie znaleźć na stronie Rafała Ziętka, nabrały one głębszego wyrazu. Absolutnie nie widać, że pisał to absolwent nauk ścisłych, którego można by podejrzewać o bardziej przyziemne metafory. Wszystkie z tych swoistych miniatur wnoszą pewne emocje do naszego życia podczas lektury tej książki i to jest jej niewątpliwie drugim ogromnym plusem.

Całość recenzji na zukoteka.blox.pl

zet | 2016-09-24