Zgłosuj na książki roku 2017

Rycerze Camelotu

Tłumaczenie: Paulina Tuczapska
Cykl: Log Horizon (tom 2)
Wydawnictwo: Studio JG
Log Horizon
light novel, shounen, fantasy, MMORPG
Ivymore

Po uratowaniu Serary i wydostaniu się z Susukino, bohaterowie wracają do Akiby. Choć nie minęło wiele czasu od momentu, gdy ją opuścili, w mieście zdążyły zajść bardzo niepokojące zmiany. Działalność poszczególnych gildii, nakierowana wyłącznie na własny zysk, najmocniej zaczęła odbijać się na niezrzeszonych i nowicjuszach. Doszło do tego, że początkujący gracze są wykorzystywani do niewolniczej pracy, a wśród mieszkańców dominują nastroje apatii i zrezygnowania. Shiroe decyduje się wziąć sprawy w swoje ręce i naprawić sytuację w Akibie. Ale czy jedna osoba jest w stanie coś zdziałać?

źródło opisu: Studio JG, 2016

źródło okładki: studiojg.pl

bartmix | 2016-11-09

2 tom Log Horizon jest zdecydowanie lepszy od pierwszego. Nie wybija może się on niesamowicie, aczkolwiek jest w nim o wiele mniej drażniących mnie elementów z poprzednika (np. suchego humoru, czy średnio ciekawie opisanych walk).
Zamiast tego autor na szczęście skupił się na świecie i na planie bohaterów, ktrórzy chcą uratować Akibę. Został on tu poprowadzony w bardzo ciekawy sposób. Spora część książki to negocjacje i zawieranie umów, ale są one naprawdę bardzo fajnie napisane. Co z tego, że bohaterowie wciąż nie są zbyt interesujący, skoro mamy tu świetny, tętniący życiem świat.
Dobra novelka.

Jarek Kaszuba | 2016-12-04
Przeczytana: 29 listopada 2016

Drugi tom light novel opowiadającej o nastolatkach wciągniętych wbrew woli do świata, który jeszcze niedawno był tylko grą komputerową. Fabuła rozpoczyna się dokładnie w momencie, w którym zakończyła się w tomie pierwszym, poznajemy zatem dalsze losy Shiroe, Naotsugu, Akatsuki, Nyanty i uratowanej przez nich Serary. W tej części poznajemy też dwie ważne osoby: bliźniaków Toyę i Minori, którzy odegrają później istotną rolę; ponadto zawiązuje się znane z anime Przymierze, na scenę wkraczają zatem tacy bohaterowie jak Isaac czy Krusty. W mojej opinii tom drugi jest mniej ciekawy od pierwszego, lekko wieje w nim nudą - pewnie dlatego, iż ta część skupia się głównie na tworzeniu gruntu pod powstanie Sojuszu. Nie uświadczymy tu zatem żadnej większej, emocjonującej potyczki, jak choćby walka z Brigandią pod koniec tomu pierwszego (załatwienie Hamelinu ciężko określić mianem ,,emocjonującej potyczki"). Liczę na to, że (mając w pamięci anime) wkrótce akcja nabierze tempa.

Loria | 2018-02-08
Przeczytana: październik 2017