Sword Art Online 09 - Alicyzacja: Początek

Tłumaczenie: Anna Piechowiak
Cykl: Sword Art Online (tom 9)
Wydawnictwo: Kotori
Sword Art Online 09 - Alicization Beginning
d2b

„Gdzie ja jestem…?” Kirito budzi się w samym środku lasu, pośród gigantycznych drzew, w wirtualnym świecie o klimacie fantasy. Błąkając się po okolicy w poszukiwaniu wskazówek, spotyka chłopaka. „Nazywam się Eugeo. Miło cię poznać, Kirito.” Ów mieszkaniec świata gry – czyli tak zwany NPC – obdarzony jest całym bogactwem emocji, które niczym nie różnią się od ludzkich. Po pewnym czasie w głowie...

„Nazywam się Eugeo. Miło cię poznać, Kirito.” Ów mieszkaniec świata gry – czyli tak zwany NPC – obdarzony jest całym bogactwem emocji, które niczym nie różnią się od ludzkich. Po pewnym czasie w głowie Kirito odżywa wspomnienie z odległej przeszłości. Wspomnienie, w którym Kirito i Eugeo jako dzieci biegną przez pola i łąki.
I w którym pojawia się ktoś jeszcze – złotowłosa dziewczynka o imieniu Alice. Nigdy nie powinien był zapomnieć tak ważnego imienia!

Nadchodzi superpopularny epizod, który w sieci zdobył największe uznanie czytelników!

źródło opisu: http://www.kotori.pl/

źródło okładki: http://www.kotori.pl/

Rozpoczynamy przygodę z nową, jak do tej pory najdłuższą serią SAO "Alicyzacja". Zdobyła ona największe uznanie wśród czytelników. Zastanawiałam się, dlaczego, więc sięgnęłam po tomik, aby się przekonać. Czy faktycznie dorównuje, a nawet prześciga "Aincrad"?

Nasz bohater Kirito przez pewien incydent budzi się w lesie. Nie ma pojęcia, gdzie jest i jak się tam znalazł. Jego ubranie sugeruje, że znajduje się w świecie fantasy, ale jest pewien problem... Nie ma żadnego okienka systemu, w którym mógłby odnaleźć opcję wylogowania. Do tego otoczenie jest tak realistyczne, że Kirito nie ma pewności, czy nie jest jednak w rzeczywistym świecie. Gdy próbuje odnaleźć się jakoś w nowej sytuacji i poszukuje wskazówek dotyczących swojego położenia, napotyka chłopaka imieniem Eugeo. Oprócz tego, po pewnym czasie w jego głowie pojawia się pewne wspomnienie... Czy czarny szermierz był już tutaj wcześniej? A może tylko mu się zdaje?

Początek tego tomiku był trochę oporny. Jeżeli odpłynęłam gdzieś...

Seraff | 2018-07-28

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Cóż...

Na samym początku chciałbym napisać, że miałem wielkie obawy przed sięgnięciem po kolejny tom Sword Art Online. W chwili pisania tej opinii, jest to pierwszy "niezekranizowany" tom przygód Kirito. Czy dorówna poprzednim przygodom?

Sama okładka wskazuje, że tytułowa Alicyzacja, to zupełnie nowa historia (nowa postać poza Kirito, skromny ekwipunek). Sam autor w posłowiu napisał, że stworzył nową historię, gdzie Kirito nie zaczyna "New Game +", czyli nie obowiązują go już korzyści uzyskane po 2 latach spędzonych w zamku Aincrad. Od zera znów zdobywa siłę i doświadczenie w nowym świecie - Podziemie (no, może nie startuje do zupełnego zera - nie może pozbyć się wiedzy i wspomnień ze świata SAO).

Po przeczytaniu prologów, czytelnik może być nieco skołowany przedstawionymi historiami - z jednej strony jedenastoletni Kirito wśród nieznanych dotąd czytelnikowi postaci, zaś z drugiej strony czasy współczesne bohaterom. Wierzcie mi, przez cały ten tom sam Kirito próbuje się...

Alex Ritter | 2017-03-26
Przeczytana: 26 marca 2017

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Tom składa się jakby z trzech części. Czytając pierwszą, nie mogłam pojąć, dlaczego Kirito jest jedenastolatkiem i zachowuje się tak jakby świat, w którym się znajduje, był prawdziwy. Wtedy przeskoczyłam do kolejnej części. Tam już zrozumiałam, dlaczego on się tak zachowywał i na szczęście prawdziwy Kazuto ma siedemnaście lat. Wróciłam z nowu do początku, mając dość wyjaśnień na temat zmiennoświetle — jest to chyba najnudniejszy fragment. Zakończenie "Przerywnik I" - Co to ma być? Co się dzieje? Dlaczego? Potem wracamy znowu do wirtualnego świata. W którym wraz z Kirito próbujemy ustalić, jak się on tam znalazł. To jest najlepsza część. Nasz bohater nie ma żadnych super zdolności...

Seria Alicyzacja zapowiada się ciekawie. Poznajemy nowych boheterów - Eugeo, Alice, Selka- świat podporządkowany Rejestrowi Tabu i kościołowi Aksjomatu, Święte Techniki, Krainę Ciemności... Ciekawe co czeka Eugeo i Kirito w nowym świecie. Czy uda się zostać szermierzami? Uratować/spotkać Alice?

Na wstępie zaprezentuje kilka moich reakcji, które wydarzyły się podczas czytania owej książki. "Co?", "Ale jak to?!", "Dlaczego?!" i "Co tu się właściwie dzieje?!" No mniej więcej tak to było.
Książka w końcu zaprezentowała coś nowego w serii. Nowe postacie, nowy świat, nowe zasady. By zbytnio nie spoilerować powiem jedynie, że mimo uważnego przeczytania całej powieści, dalej pozostało wiele pytań bez odpowiedzi. Czy wszystko rozwiąże się w następnych tomach? Możliwe. Jednak, gdyby autor postanowił wszystko ujawnić w następnym tomie to nikt by się nie pieklił na następne, prawda? Także sądzę, że na odpowiedzi co do wszystkich pytań jeszcze sobie poczekamy... I dobrze! Bardzo chętnie zapoznam się z kolejnymi tomami!
Tak jak i poprzednie tomy, tak i ten trzymał poziom, a że ukazał się nowy świat, tym bardziej ciekawie się to czytało.
Książka prezentowała świat, którego całkowicie nie znałem i, który poznawałem razem z głównym bohaterem. W końcu zaczął się epizod, który nie został...