Poszukiwany

Cykl: Jack Reacher (tom 17) | Seria: Jack Reacher - Ponad prawem
Wydawnictwo: Albatros
A Wanted Man
Zombek

Zimową nocą na autostradzie w Nebrasce nie jest łatwo złapać okazję. Zwłaszcza jeśli jest się wielkim, groźnie wyglądającym facetem. Ale Reacher ma to załatwienia sprawę w Wirginii, więc nie rezygnuje. I w końcu jego cierpliwość zostaje nagrodzona - wsiada do samochodu, w którym jedzie dwóch mężczyzn i kobieta. Szybko się orientuje, że żadne z nich nie jest tym, za kogo się podaje. Wie, że...

Szybko się orientuje, że żadne z nich nie jest tym, za kogo się podaje. Wie, że nie zabrali go ze sobą z dobrego serca. Nie wie natomiast, że tej samej nocy w Nebrasce doszło do morderstwa, które wygląda na robotę zawodowców. Nie wie też, że gra toczy się o znacznie więcej niż zwykłe morderstwo.

źródło opisu: opis wydawcy

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Nobliszka | 2018-03-10

Gdy przeczytałam „Pomad prawem” to obiecałam sobie, że jeszcze spotkam się z Jackiem Reacherem, co więcej, postanowiłam sięgnąć do początków jego historii. Tak sobie powiedziałam w myślach i co typowe, natychmiast zapomniałam o danej sobie przysiędze. Ale przysięga nie zapomniała o mnie. Reacher stanął na mojej drodze po raz kolejny, sam, niespodziewanie, podany na talerzu (no nie wprost, to taka przenośnia, nie zjadłam go). No odnawiam obietnicę, słowo zucha, sięgnę, do początków, kiedyś. Bo Reacher jest fajny. Jak James Bond, jak Supermen, jak Kapitan As!

Pierwsze moje spotkanie z Lee Childem uważam za bardzo udane.Świetna fabuła,szybkie zwroty akcji i trzymająca w doskonałym napięciu książka.
Wciąga bez reszty,zaskakująca,rewelacyjna lektura.

BeataBe | 2014-01-11
Przeczytana: 09 stycznia 2014

Za dużo gadania, za mało działania - to w sumie mogę podsumować tę książkę. Mój idealny mężczyzna jest w tej powieści jakoś mało widoczny. Ani nie mogłam się za bardzo po raz kolejny przekonać jaki jest sprytny i inteligentny. Ani nie wykazał się za bardzo swoja przebiegłością w walce wręcz. Ani nie mogłam tym razem zobaczyć jakim dobrym i szlachetnym jest człowiekiem. W sumie - za mało Jacka Reachera w Jacku Reacherze.

Kotkad | 2016-04-03
Przeczytana: 02 kwietnia 2016

Jack Reacher równa się kłopoty. Tym razem płynnie przechodzi z jednych w drugie. Jeszcze dobrze mu się krew na twarzy nie zakrzepła po poprzedniej przygodzie a już łapie stopa i dosiada się do morderców. Jak sobie tym razem poradzi, czy pokona morderców, a może stanie się poszukiwanym jak tytuł wskazuje - przeczytajcie.
Czyta się jak zwykle szybko, trup ściele się gęsto. Jest kilka nagłych zwrotów akcji i zmyłek, więc mocno na plus.
Kto nam towarzyszy tym razem w zmaganiach Jack'a - CIA, FBI, grupy przestępcze - terrorystyczne. Oczywiście nie brak kobiet, bo te Lee Child umiejscawia zawsze z Reacherem.
Trochę na minus potraktowanie kilku bohaterów drugoplanowych przez autora, ale ogólnie kawałek dobrej książki

Ryszard Pałka | 2019-03-07
Przeczytana: 07 marca 2019

Dla mnie świetna jak wszystkie książki Childa. Sporo akcji, niebanalny pomysł, mocne zakończenie a więc wszystko do czego autor nas przyzwyczaił i dlatego sięgam po jego książki.

Meowth | 2016-03-03
Przeczytana: 03 marca 2016

Okładka głosi, że do fanów Jacka Reachera, głównego bohatera tej i 17 innych książek Lee Childa, należą między innymi Stephen King i Bill Clinton. I że w ogóle mężczyźni go podziwiają, kobiety za nim szaleją. Potrafię w to uwierzyć, Jack Reacher to istotnie taki bohater, jakiego łatwo kochać. Dlatego nie wykluczam, że podtrzymam swoją z nim znajomość, właśnie rozpoczętą. Bo książka zwyczajnie świetnie się czyta, akcja toczy się wartko, nie ma żadnych niepotrzebnych wątków, które jedynie nadymają objętość książki, nie brak ani krwi, ani dowcipu. Może tylko ciut przeszkadzała mi ta nieomylność Jacka i to, że wszelkie jego założenia okazywały się bezbłędne. Ponadto nie znoszę tzw. szczęśliwych zbiegów okoliczności w kryminałach czy thrillerach, a na takim, usadzonym gdzieś nocą na bezdrożach Nebraski, wraz z łapiącym stopa Reacherem, opiera się cała akcja, ale niech tam...

Kawał dobrej sensacji i rozrywka dla czytającego, nic dodać, nic ująć.

Wileta | 2019-01-08
Przeczytana: 20 marca 2018

Ciekawa fabuła, szybkie zwroty akcji i trzymająca w napięciu powieść sensacyjna. Nasz superbohater - JACK REACHER - w jednej osobie Bond, Batman, Supermen, Rambo, Chuck Noris, etc. znowu pomaga biednym i uciśnionym rozbrajając terrorystów, którzy niby przypadkiem stanęli mu na drodze..., a po wszystkim odchodzi zanim pojawi się policja. Oczywiście zawsze jest również okazjonalna kobieta. Gorąco polecam na weekend, idealna na odprężenie. Niestety po przeczytaniu kolejnego tomu czy innej lektury z powieści pamięta się tylko Jacka Rachera. Ale kto nie kocha superbohaterów.

Jarosław | 2013-06-30
Przeczytana: 29 czerwca 2013

Czytałem wszystkie siedemnaście książek z Jackiem Reacherem. Ta książka nie odbiega w jakiś szczególny sposób (ani na plus, ani na minus) od pozostałych. Kto czytał pozostałe to i tak przeczyta tę pozycję. A kto nie czytał, temu radzę... zacząć od początku :-)
W każdym razie jest to kontynuacja poprzednich książek. Facet zdecydowanie nie może dotrzeć do Wirginii - do kobiety, którą poznał przez telefon. Kto czytał poprzednie ten wie, że to dowódca 110 jednostki specjalnej, która pomogła mu w jednej z poprzednich spraw.
No ale, jak już napisałem, ciągle jest w drodze i jak zwykle napotyka na problem, który trzeba rozwiązać...

jusik_krk | 2014-03-16
Przeczytana: 16 marca 2014

Moja pierwsza przygoda z książkami Lee Child'a i pierwsza z Jackiem Reacher'em.
Książkę dosyć łatwo i szybko się czyta, dużo dialogów i przeskoków akcji między bohaterami ale sam wątek słabo rozwinięty.
W mojej opinii czytelnik ma szansę wciągnąć się dopiero daleko po przebrnięciu przez pierwszą połowę
Wcześniej jest to zwykła, mało interesująca lektura, która w każdej chwili można przerwać bez poczucia straty i niespełnienia.
Na pewno nie należy do książek zapadających w pamięć.

Hana | 2015-11-12
Na półkach: Przeczytane, Child Lee
Przeczytana: 11 listopada 2015

Tym razem Reacher łapie swoją przygodę na autostopie.Sprawą,w którą wmieszał się przypadkiem Jack,interesują się wszystkie SŁUŻBY i ON - Jack Reacher.Rozwiązanie porwania,morderstwa i tajemnicy nieczynnej pompowni jest tylko kwestią czasu.Zwiedzamy stan Nebrasca rozjeżdżając liczne drogi,korzystamy z moteli,jemy fast food i odkrywamy to co jest ukryte.Jest fajnie.Jak zwykle u Childa.Taka literatura.