Poszukiwany

Wydawnictwo: Albatros
A Wanted Man
Zombek

Inne wydania

Zimową nocą na autostradzie w Nebrasce nie jest łatwo złapać okazję. Zwłaszcza jeśli jest się wielkim, groźnie wyglądającym facetem. Ale Reacher ma to załatwienia sprawę w Wirginii, więc nie rezygnuje. I w końcu jego cierpliwość zostaje nagrodzona - wsiada do samochodu, w którym jedzie dwóch mężczyzn i kobieta. Szybko się orientuje, że żadne z nich nie jest tym, za kogo się podaje. Wie, że...

Szybko się orientuje, że żadne z nich nie jest tym, za kogo się podaje. Wie, że nie zabrali go ze sobą z dobrego serca. Nie wie natomiast, że tej samej nocy w Nebrasce doszło do morderstwa, które wygląda na robotę zawodowców. Nie wie też, że gra toczy się o znacznie więcej niż zwykłe morderstwo.

źródło opisu: opis wydawcy

źródło okładki: skan wykonany dla LubimyCzytać.pl

BeataBe | 2014-01-11
Przeczytana: 09 stycznia 2014

Za dużo gadania, za mało działania - to w sumie mogę podsumować tę książkę. Mój idealny mężczyzna jest w tej powieści jakoś mało widoczny. Ani nie mogłam się za bardzo po raz kolejny przekonać jaki jest sprytny i inteligentny. Ani nie wykazał się za bardzo swoja przebiegłością w walce wręcz. Ani nie mogłam tym razem zobaczyć jakim dobrym i szlachetnym jest człowiekiem. W sumie - za mało Jacka Reachera w Jacku Reacherze.

Kotkad | 2016-04-03
Przeczytana: 02 kwietnia 2016

Jack Reacher równa się kłopoty. Tym razem płynnie przechodzi z jednych w drugie. Jeszcze dobrze mu się krew na twarzy nie zakrzepła po poprzedniej przygodzie a już łapie stopa i dosiada się do morderców. Jak sobie tym razem poradzi, czy pokona morderców, a może stanie się poszukiwanym jak tytuł wskazuje - przeczytajcie.
Czyta się jak zwykle szybko, trup ściele się gęsto. Jest kilka nagłych zwrotów akcji i zmyłek, więc mocno na plus.
Kto nam towarzyszy tym razem w zmaganiach Jack'a - CIA, FBI, grupy przestępcze - terrorystyczne. Oczywiście nie brak kobiet, bo te Lee Child umiejscawia zawsze z Reacherem.
Trochę na minus potraktowanie kilku bohaterów drugoplanowych przez autora, ale ogólnie kawałek dobrej książki

Meowth | 2016-03-03
Przeczytana: 03 marca 2016

Okładka głosi, że do fanów Jacka Reachera, głównego bohatera tej i 17 innych książek Lee Childa, należą między innymi Stephen King i Bill Clinton. I że w ogóle mężczyźni go podziwiają, kobiety za nim szaleją. Potrafię w to uwierzyć, Jack Reacher to istotnie taki bohater, jakiego łatwo kochać. Dlatego nie wykluczam, że podtrzymam swoją z nim znajomość, właśnie rozpoczętą. Bo książka zwyczajnie świetnie się czyta, akcja toczy się wartko, nie ma żadnych niepotrzebnych wątków, które jedynie nadymają objętość książki, nie brak ani krwi, ani dowcipu. Może tylko ciut przeszkadzała mi ta nieomylność Jacka i to, że wszelkie jego założenia okazywały się bezbłędne. Ponadto nie znoszę tzw. szczęśliwych zbiegów okoliczności w kryminałach czy thrillerach, a na takim, usadzonym gdzieś nocą na bezdrożach Nebraski, wraz z łapiącym stopa Reacherem, opiera się cała akcja, ale niech tam...

Kawał dobrej sensacji i rozrywka dla czytającego, nic dodać, nic ująć.

jusik_krk | 2014-03-16
Przeczytana: 16 marca 2014

Moja pierwsza przygoda z książkami Lee Child'a i pierwsza z Jackiem Reacher'em.
Książkę dosyć łatwo i szybko się czyta, dużo dialogów i przeskoków akcji między bohaterami ale sam wątek słabo rozwinięty.
W mojej opinii czytelnik ma szansę wciągnąć się dopiero daleko po przebrnięciu przez pierwszą połowę
Wcześniej jest to zwykła, mało interesująca lektura, która w każdej chwili można przerwać bez poczucia straty i niespełnienia.
Na pewno nie należy do książek zapadających w pamięć.

Jarosław | 2013-06-30
Przeczytana: 29 czerwca 2013

Czytałem wszystkie siedemnaście książek z Jackiem Reacherem. Ta książka nie odbiega w jakiś szczególny sposób (ani na plus, ani na minus) od pozostałych. Kto czytał pozostałe to i tak przeczyta tę pozycję. A kto nie czytał, temu radzę... zacząć od początku :-)
W każdym razie jest to kontynuacja poprzednich książek. Facet zdecydowanie nie może dotrzeć do Wirginii - do kobiety, którą poznał przez telefon. Kto czytał poprzednie ten wie, że to dowódca 110 jednostki specjalnej, która pomogła mu w jednej z poprzednich spraw.
No ale, jak już napisałem, ciągle jest w drodze i jak zwykle napotyka na problem, który trzeba rozwiązać...

Hana | 2015-11-12
Na półkach: Przeczytane, Child Lee
Przeczytana: 11 listopada 2015

Tym razem Reacher łapie swoją przygodę na autostopie.Sprawą,w którą wmieszał się przypadkiem Jack,interesują się wszystkie SŁUŻBY i ON - Jack Reacher.Rozwiązanie porwania,morderstwa i tajemnicy nieczynnej pompowni jest tylko kwestią czasu.Zwiedzamy stan Nebrasca rozjeżdżając liczne drogi,korzystamy z moteli,jemy fast food i odkrywamy to co jest ukryte.Jest fajnie.Jak zwykle u Childa.Taka literatura.

Rafal_rn | 2013-10-05
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 01 października 2013

Moja ocena to 7/10.

Jak dla mnie to spadek formy Lee Childa, tylko nie wiem czy to chwilowe faux pa, czy już tak będzie. Może zmienię opnie po przeczytaniu Never Go Back. Już mówię czemu, otóż w "Poszukiwanym" Reacher to nie Reacher, to co jedni w swoich opiniach na tym forum zarzucali bohaterowi np. picie hektolitrami kawy, czy wątki miłosne z bohaterkami czy nawet opis bijatyk a la Sherlock Holmes w nowych ekranizacjach Guya Ritchiego jest w tej części pominięte lub bardzo zminimalizowane. Do samej historii nie mogę się przyczepić jest świetnie wpleciona w losy Reachera i poprowadzona.

I mam wielkie nadzieje, że doczekam się fabuły osadzonej w Europie. Nawet czekam z niecierpliwością.

Basia Siedlecka | 2014-08-18
Przeczytana: 18 sierpnia 2014

Czytam krytyczne recenzje i absolutnie nie mogę się z nimi zgodzić. Reacher jak zawsze przebiegły, sprytny, inteligentny i męski... Akcja bardzo ciekawie posuwa się do przodu, a niespodzianki podczas odkrywania tożsamości kolejnych osób bardzo zaskakujące.

almos | 2013-09-06
Przeczytana: sierpień 2013

Pierwsza wysłuchana przeze mnie książka Childa, w interpretacji Jana Peszka. Sięgnąłem po nią bo wyczytałem, że Jack Reacher to facet który nie daje się namierzyć Wielkiemu Bratu: bez karty kredytowej, dokumentu tożsamości, komórki, stałego miejsca zamieszkania, stałej pracy, przemieszcza się z miejsca na miejsce i rzeczywiście nie ma go w wielkich bazach danych w których my wszyscy pewnie figurujemy. No to jest OK. Ale sama książka nieco gorsza. Na początku jest fajnie, akcja ciekawa, sposób myślenia Reachera wciągający, ale potem wszystko staje się coraz mniej prawdopodobne, jakieś dziwne fantazje autora i szybka akcja dominują, np. ludzie internowani nie są przeszukiwani i i w miejscu internowania mają broń, no to jakieś dziwoty są. Poza niestety nuda, odłożyvlem nie odsłuchując do końca. Może błędem było rozpoczęcie znajomości z Reacherem od jednej z ostatnich książek Childa?
Osobną sprawą jest interpretacja Jana Peszka, jest to wybitny aktor, ale do tej książki mi nie...

Agusiek | 2014-01-07
Przeczytana: 19 grudnia 2012

Lubię sensację, kryminał w twórczości Lee Child'a, ale nie tym razem...
Za długa, za nudna, bez emocji... Można się znudzić już w połowie książki i nie mieć siły doczytać do końca. Zdecydowanie pozycja dla wytrwałych. Odradzam sięganie po tę powieść osobom, które chciałyby zacząć przygodę z tym autorem. Wybierzcie inną :)