Biegnąc na obcasach

Seria: Kameleon
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Running in Heels
powieść,

Jeśli powiem, że Babs jest moją najbliższą przyjaciółką, to tak jakbym stwierdziła, że Einstein był dobry z rachunków. W wieku jedenastu lat zostałyśmy siostrami krwi (w końcu mojej mamie udało się wyrwać Babs brzytwę z ręki)...

Kasiag | 2015-11-20
Przeczytana: 20 listopada 2015

Lektura z cyklu lekkich i łatwych, przemycająca jednak w swojej treści wiele życiowych mądrości.
Główna bohaterka jest bulimiczną neurotyczką, wiecznie niepewną siebie. Nie zawsze się ją lubi. Wręcz przeciwnie; przez sporą część książki irytuje. Jest chaotyczna w swych emocjach, a jako, że narracja jest pierwszoosobowa, ten chaos ogarnia i czytelnika;) Ale najważniejsze jest, że koniec końców zyskuje nieco sympatii i postanawia zawalczyć o siebie.

Przyjemna lektura z przesłaniem.
Polecam* :)

* z małym zastrzeżeniem, że nie w każdym stanie emocjonalnym; przy niskim wskaźniku tolerancji na głupotę, niektóre wyczyny Natalie mogą doprowadzić do niemiłych reakcji ;)

Monika | 2014-02-26
Przeczytana: 26 lutego 2014

Brytyjski chick lit.

Sili się na oryginalność, ale przez pierwsze 200 stron nic się nie dzieje, a przez następne - pojawiają się głównie imiona wszystkich postaci i bombardują informacjami o tym, że ktoś przekrzywił głowę, a ktoś inny podniósł rękę. W dodatku pierwsza połowa jest nudna, a jeżeli chodzi o posuwanie fabuły do przodu to teoretycznie się coś dzieje, ale w praktyce masz wrażenie, że koleżanka opowiada Ci co ostatnio u niej i bezpiecznie możesz się wyłączyć i kiwać głową. Druga połowa, z kolei, to próba podjęcia trudnego tematu, który może dotknąć każdą z nas, ale polizaliśmy lizaka przez papierek i nie nadaliśmy u ani wymiaru emocjonalnego, ani nie oddaliśmy trudów, które on przysparza.

Nie polecam.

Malwina | 2014-09-17
Przeczytana: 21 sierpnia 2014

Książka w sam raz dla osób odchudzających się. Pokazuje co głodzenie robi z ciałem. Historia dziewczyny która twierdzi, że jest gruba a tak naprawdę wygląda jak szczypiorek. Kiedy traci pracę szuka sposobu na życie, i go znajduje. Szuka miłości tej prawdziwej, i ją dostrzega w bracie swojej najlepszej przyjaciółki. Chwilami trzeba się wczytać aby się nie pogubić, dość ciekawa.

Daria | 2011-03-31
Na półkach: Przeczytane, Elektroniczne, 2011
Przeczytana: 30 marca 2011

Naprawdę dobra pozycja, warta uwagi. Kryje w sobie wiele uniwesalnych prawd o kobietach, czy sprawach damsko-męskich. Gorąco polecam ;)

oneo2008 | 2016-11-02
Przeczytana: listopad 2016