Albański kochanek

Seria: Salsa
Wydawnictwo: Muza
8373196331

Totalitarna rzeczywistość Albanii w czasach dyktatury Envera Hoxhy jest tłem opowieści o zakazanej miłości, która zniewala umysł i serce, a jednocześnie przywołuje wymazane z pamięci szczegóły bolesnego dzieciństwa. Bracia Ismail i Victor mieszkają wraz z ojcem, komunistycznym dygnitarzem, w Tiranie. Kiedy do willi wprowadza się Helena, żona Victora, Ismail wpada w sidła uczucia, które burzy jego uporządkowany świat i uzmysławia mu prawdę zawartą w niejasnych dotąd wspomnieniach związanych z życiem i śmiercią matki.

marciocha | 2011-01-08
Przeczytana: listopad 2009

Poetycka książka napisana prozą. O życiu i miłości w totalitarnej Albanii, o poecie, który był synem ważnego notabla. Sama historia jest w sumie prawie banalna, ale napisana niesamowicie.

Intro | 2016-11-22
Na półkach: 2016, Posiadam, Przeczytane