Maybe in Another Life

elizas

źródło okładki: http://d28hgpri8am2if.cloudfront.net/book_images/o...»

Wkp | 2015-09-09

NA ROZSTAJU DRÓG

Literatura kobieca nie jest moją domeną, ale z drugiej strony nie lubię rozróżnienia na „literaturę kobiecą”, „męską”, „dziecięcą” czy „młodzieżową”. Jedyny podział jaki uznaję, to podział na książki dobre i złe. Po „Dwa szczęścia…” sięgnąłem więc, bo zaintrygowała mnie forma powieści i pomysł na jej poprowadzenie, a co z tego wyszło?

Historia opowiedziana w powieści jest dość prosta. Oto dobiegająca trzydziestki kobieta, Hannah, po nieudanym związku powraca do miasta, w którym się wychowała – Los Angeles. Nie mając gdzie się podziać i co ze sobą zrobić, próbując poukładać własne, niełatwe życie, zamieszkuje na razie u najbliższej przyjaciółki, a także wybiera się na imprezę. Spotkanie z dawnym ukochanym, mężczyzną, z którym wiązała ją najszczersza chyba w jej życiu miłość, stawia ją na rozstaju dróg, dając wybór: wyjść z nim, czy wrócić z przyjaciółką do domu… Hannah podejmuje decyzję. A raczej decyzje, bowiem rozdział po rozdziale poznajemy konsekwencje...

Natalia | 2017-05-31
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ebooki
Przeczytana: 31 maja 2017

Bardzo lekka historia, która to opowiada o wyborach, a głównie o tym „co by było gdyby…”
Myślałam, że to będzie ciekawa pozycja do przeczytania, ale już po 90 stronach poczułam się nią znudzona. Jedna historia, ale opowiedziana w dwóch odsłonach. Każda z nich kończy się happy endem, a czytający może sobie wybrać, którą wersję woli. Wątek dotyczący pięknej przyjaźni, Hannah i Gabby spodobał mi się chyba najbardziej.Reszta jakoś do mnie nie przemówiła. Nie porównywałabym tej pozycji do twórczości Emily Giffin, bo ona pisze znacznie lepsze książki.
Niestandardowo napisana opowieść o wyborach, których codziennie dokonuje każdy z nas, a także o konsekwencjach, które im towarzyszą. Mnie ona nie porwała, nie wzbudziła we mnie emocji ani żadnych wyjątkowych odczuć. Zwyczajnie mnie nie porwała.

MoniS | 2017-01-11
Przeczytana: 11 stycznia 2017

Codziennie podejmujemy jakieś decyzje: małe albo duże. Jest ich w ciągu naszego całego życia miliony. Wstaniemy 5 minut wcześniej czy później, spóźnimy sie na autobus przez to lub nie i ta decyzja może zaważyć na całym naszym życiu bo dzięki temu nie pojedziemy tym autobusem i unikniemy wypadku. Albo pojedziemy i wylądujemy w szpitalu.
Taylor Jenkins Reid świetnie poprowadziła akcję tej książki. Dwutorowo. Na początku wydawało mi się to dziwne ale bardzo szybko niesamowicie wciągneła mnie ta historia. Podwójna historia.
Bardzo zabawna ale jednocześnie życiowa i pełna mądrych przemyśleń lektura dla każdego z nas. Daje do myślenia i sprawia,że zaczynamy się zastanawiać co by było, gdyby...
Polecam.

Marta Zagrajek | 2015-08-10
Na półkach: Przeczytane, Zrecenzowane
Przeczytana: 10 sierpnia 2015

Ileż to razy w życiu zastanawiamy się – „co by było gdyby”. Natura ludzka lubi takie gdybanie i rozpatrywanie wielu możliwości. Pytanie tylko jak wielki ma to sens i czy warto wracać do sytuacji, w których już podjęliśmy konkretną decyzję? Rozważanie za i przeciw często nam nie wystarcza, próbujemy zatem półśrodków – trochę w tą, trochę w tamtą. Z reguły nie wychodzimy na tym najlepiej, bo zostajemy z poczuciem niedosytu, który zapełnić mogłaby tylko jedna stanowcza decyzja – TAK lub NIE.

Życie Hannah znajduje się na rozdrożu, na którym musi podjąć kilka ważnych życiowo decyzji. Po burzliwym związku z żonatym mężczyzną nic nie trzyma jej już w Nowym Jorku, zatem wraca do swojego rodzinnego Los Angeles, w którym mieszka jej przeszłość. To tutaj znowu może cieszyć się pełnią przyjaźni z Gabby, to tutaj znów doświadcza cudownego smaku bułeczek cynamonowych pokrytych ogromną masą lukru. To także w Los Angeles mieszka jej młodzieńcza miłość, która wydawała się być jej bratnią duszą....

monweg | 2015-10-21

Bohaterką tej powieści jest prawie trzydziestoletnia Hannah, która po nieudanym związku wraca do rodzinnego Los Angeles. Tymczasem pomieszkuje u swojej najlepszej przyjaciółki Gabby. W planach ma wynajęcie niewielkiego mieszkania i kupno samochodu. Obecnie znajduje się na rozstajach i szuka sposobu, aby nadać sens swojemu życiu. Okazja do tego zdarza się szybciej, niż się spodziewała. Oto po imprezie z dawno niewidzianymi znajomymi musi dokonać wyboru z kim wraca do domu: z przyjaciółką i jej mężem czy też ze swoim dawnym chłopakiem Ethanem.

Od tego momentu Reid serwuje czytelnikom naprzemiennie dwa scenariusze, wśród których kobieta musiała wybierać. Obserwujemy zatem, co się dzieje z Hannah, gdy wraca z przyjaciółką, by za chwilę oglądać jej poczynania po tym, jak wybrała powrót ze swoim byłym. Ciekawy zabieg, dzięki któremu czytelnik się nie nudzi i wyczekuje kolejnego rozdziału, by dowiedzieć się jak dalej potoczy życie Hannah.

Dwa szczęścia do wyboru to książka nie tylko o...

dzjustyna | 2015-07-19
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2015
Przeczytana: 18 lipca 2015

Ksiazke czyta sie tak dobrze, ze polknelam ja niemalze na raz.
Jest to bardzo piekna opowiesc o milosci, przyjazni, dokonywaniu wyborow i przeznaczeniu.
Ksiazka jest lekka, ale nie jest typowym romansem, bo sklania do myslenia i proby odpowiedzi na pytanie: co jesli? Jak by moje zycie sie potoczylo, gdybym kiedys w przeszlosci dokonala innych wyborow?

Ponoc istnieje teoria, ze za kazdym razem kiedy dokonujemy nawet pozornie nieistotnych wyborow, nasze zycie rozdziela sie w nieskonczona liczbe drog. Istnieja miliony roznych wersji naszego "ja", ktore zyja w konsekwencji swoich wyborow, a kazdy wybor moze zaprowadzic nas zupelnie gdzie indziej.
W kazdym rownoleglym swiecie mamy jednak szanse znalezc swoje szczescie i swoje powolanie.

I wlasnie o tym jest ta ksiazka.
Goraco polecam :)

Lily76 | 2015-11-09
Przeczytana: 09 listopada 2015

Przyjemna książeczka, niestandardowo napisana, o tym, jak różne życiowe wybory mogą prowadzić do całkiem odmiennych konsekwencji. I choć po drodze można odczuć wiele bólu, to na końcu - jak to w USA - musi być happy end.

Malinka | 2017-01-17
Przeczytana: 04 stycznia 2017

Zaczął się nowy rok. Nowy, nieznany nam jeszcze rok. W jego trakcie na pewno doświadczymy wzlotów i upadków (mam nadzieję, z przewagą tych pierwszych), zaczniemy realizować swoje postanowienia, które od kilku lat zapewne się nie zmieniają i pewnego dnia dojdziemy do wniosku, że te całe postanowienia to jeden wielki bubel. Czy ja też tak myślę? Pewnie, że tak… niektóre moje postanowienia czekają na realizację już od jakichś dziesięciu lat i sobie trochę jeszcze poczekają.

Dla mnie jednym z wyzwań i postanowień na rozpoczęcie roku jest ilość przeczytanych książek. Co roku stawiam sobie wyżej poprzeczkę i raz się udaje ją przeskoczyć a raz muszę przyjąć na barki tę smutną gorycz porażki. Kilka dni po Sylwestrze przybywam, więc z recenzją swojej pierwszej przeczytanej w tym roku książki.

Powieść autorstwa Taylor Jenkins Reid „Dwa szczęście do wyboru” już od progu zachęca do czytania. Na okładce znajdują się dwa słodkie kubeczki z serduszkami, a cała otoczka, cały blask i kolory...

Psotka | 2015-08-13
Przeczytana: 12 sierpnia 2015

Literatura kobieca i współczesna to mój przerywnik w pozycjach poważniejszych i cięższych. Rzadko zdarza mi się, że się w nich zatopię, rozmarzę czy pomyślę o zamianie rolami z bohaterami, a jednak tym razem...

Tak szczerze i z ręką na sercu, kto z Was i ile razy zadawał sobie pytanie: "Co by było gdybym zrobił/-a to czy tamto?" Myślicie, że warto? A może chcieli byście cofnąć czas by podjąć inną decyzję, zrobić coś inaczej, z kimś innym?

Główna bohaterka Hannah chce zmienić coś w swoim życiu, znaleźć miejsce, które będzie mogła nazwać swoim domem, podjąć decyzje, które pozwolą jej ułożyć przyszłość. Gdzie postanowi to zrobić? W miejscu gdzie się wychowała, gdzie mieszka jaj przyjaciółka Gabby, gdzie spotyka swą pierwszą miłość, gdzie poznała smak przepysznych i uzależniających bułeczek cynamonowych z ogromna ilością lukru. W mieście aniołów czyli Los Angeles. Czy uda jej się dokonać tego co planowała? Czy jej postanowienia się spełnią?

"Dwa szczęścia..." to wyjątkowa...

Jeśli ktoś oglądał film "Przypadkowa dziewczyna" z Gwyneth Paltrow w roli głównej, to spodoba mu się również książka "Dwa szczęścia do wyboru".
Schemat jest ten sam, jedna osoba dwie możliwe decyzje i dwa równolegle rozwijające się wątki pokazujące co by było gdyby główna bohaterka podjęła dwie różne decyzje.
Książka, to lekka i przyjemna powieść, pełna poczucia humoru, refleksji nad życiem i odszukiwaniem swojej drogi.
Autorka ma dobry styl i lekkie pióro, czyta się szybko i przyjemnie.
Każdy z możliwych scenariuszy jest interesujący, a zakończenie wywołuje uśmiech na twarzy.

mój blog: https://miszmasz79.blogspot.com