Leonardo i machina śmierci

Wydawnictwo: Amber

Florencja, rok 1466. Leonardo da Vinci marzy, by stać się wielkim artystą. Lecz na razie jest tylko czeladnikiem w pracowni mistrza Verrocchio, a jego jedyne zajęcia to mycie pędzli i naciąganie płótna na blejtram. Ale oto zaczynają się prawdziwe kłopoty, gdy jego przyjaciel Sandro Botticelli zabiera go do pałacu Medyceuszy. Leonardo ma tam dpkpńczyć portret, ale staje się świadkiem zbrodni. A wkrótce odkrywa morderczy spisek potężnego rodu Pittich. żeby uratować władcę Florencji przed skrytobójcą i ocalic własną głowę, musi rozszyfrować plany tajemniczej machiny.

eR_ | 2015-06-25
Przeczytana: 25 czerwca 2015

Bardzo lubię czytać różne opowieści o zamierzchłych czasach,a w szczególności o takich wspaniałych ludziach swoich epok jak Leonardo,jednak tej książce czegoś brakuje.

Nie wiem czy to historia z życia wzięta czy wymyślona-w obu przypadkach wygląda na grubo nieprawdopodobną.

Cieniutka,szybko się czyta,tyle.

skun | 2014-01-18

Bardzo naiwna historyjka, zupełnie nie wciągająca historia.

kina | 2012-07-14
Przeczytana: 21 stycznia 2007