Orzeł ginący - symbol narodowy

Wydawnictwo: Regionalne Centrum Edukacji Ekologicznej
9 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Orzeł ginący - symbol narodowy
flora i fauna

Książkowa publikacja o orle przednim.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Jarosław Wiśniewski | 2016-09-13

Książka jest krótka, ale niezmiernie interesująca. Opowiada o orle przednim, naszym narodowym symbolu, który jest w Polsce bardzo rzadki. Znakomita publikacja z wieloma ilustracjami i ciekawie napisana.
Orzeł przedni został tu ukazany z każdej strony. Autor opisał tu symbolikę związaną z orłem, historię naszego godła narodowego i państwowego, różnicę pomiędzy orłem przednim i innym dużym krajowym ptakiem drapieżnym bielikiem, cechy charakterystyczne tego orła, opis budowy i wyglądu, zasięg występowania, pokarm, liczebność, rozród. Książka kończy się informacjami o programie odbudowy populacji orła w Polsce ze szczególnym uwzględnieniem programu "Orzeł ginący - symbol godła narodowego". Ostatnia strona to źródła bibliograficzne, dzięki którym zainteresowany tematem czytelnik może pogłębić swoją wiedzę.
Trzeba pamiętać, iż książka zawiera dane do roku 2000, lecz pomimo to jest wartościowa. Warto po nią sięgnąć. Jest krótka, szybko można się zapoznać z podstawowymi zagadnieniami...

Na półkach