Teneryfa i Gomera. Pascal - Dookoła Świata

Okładka książki Teneryfa i Gomera. Pascal - Dookoła Świata Damien Simons
Okładka książki Teneryfa i Gomera. Pascal - Dookoła Świata
Damien Simons Wydawnictwo: Pascal Seria: Pascal Dookoła świata turystyka, mapy, atlasy
turystyka, mapy, atlasy
Pascal Dookoła świata
Tenerife & La Gomera
Pascal
2010-01-01
2010-01-01
Bożena Bocheńska
Teneryfa Gomera wulkan plaża wakacje przewodnik

OCENA - 7/10 BARDZO DOBRA

Teneryfa to największa wyspa archipelagu Wysp Kanaryjskich. Słońce świeci tu przez ponad 300 dni w roku. Słynie z zapierającego dech w piersiach krajobrazu: urwiste góry przeplatają się z ogrodami kwiatowymi i wypielęgnowanymi parkami. Nie brakuje tu bajecznych plaż, więc jest to wymarzone miejsce na rajskie wakacje.

Przewodnik Pascal to wspaniały towarzysz podróży, dzięki niemu znakomicie zaplanowałem czas oraz wykorzystałem do maksimum pobyt zwiedzając najciekawsze miejsca na wyspie. Największą w mojej ocenie atrakcją, którą trzeba zobaczyć to Park Narodowy Teide. Aby poczuć klimat tego magicznego miejsca trzeba wspiąć się o własnych siłach na wulkan Pico del Teide 3718m. n.p.m., który otaczają efektowne wzniesienia i zadziwiające krajobrazy. To miejsce szczególnie mnie oczarowało swoją niepowtarzalnością oraz magicznymi barwami i pięknem. Wchodziłem dwoma różnymi szlakami na szczyt, a trzeciego razu wjechałem kolejką, innymi słowy wykorzystałem wszelkie możliwości obcowania i podziwiania tego marsjańskiego pejzażu.

Kolejnym miejscem godnym zobaczenia zwłaszcza dla osób lubiących aktywny wypoczynek są piesze wędrówki po malowniczych oraz postrzępionych górach Anaga, znajdujących się w północnej części wyspy. Czarujące miejsce kuszące licznymi i niepowtarzalnymi szlakami oraz krajobrazami. Oczywiście koniecznie w takiej eskapadzie potrzebny jest samochód, zwłaszcza jeżeli zakwaterujemy się w południowej słonecznej części wyspy. Wypożyczalni nie brakuje, ale polecam zarezerwować sobie samochód internetowo przed wyjazdem, aby uniknąć ewentualnych niespodzianek i przede wszystkim obniżyć koszty. Samochód jest niezbędny bo wyspa jest sporych rozmiarów, jeżeli planujcie aktywnie spędzić czas będzie nieocenionym ułatwieniem w podróży.

Warto również odwiedzić wioskę Masca zlokalizowaną w masywie Teno, jest to jedno z ciekawszych miejsc na wyspie, droga jest długa i kręta, a dojazd jest niezwykle atrakcyjny, bowiem wioska leży na wysokości 600 m n.p.m. Zakręty są tak ostre że trzeba sygnalizować klaksonem, że się zbliżamy do nich, aby ostrzec jadących z przeciwka, czasami jest tak wąsko że nie sposób się wyminąć, trzeba składać lusterka w samochodzie więc adrenalina gwarantowana. Zachęcam tych którzy planują wyjazd na Teneryfę, aby skorzystali z przewodnika Pascal, bo dzięki niemu mogą wspaniale zaplanować swój pobyt i maksymalnie wykorzystać czas. Pozdrawiam. Jack_

OCENA - 7/10 BARDZO DOBRA

Przewodnik Pascal to...

Poręczny format + zręczna konstrukcja na spiralce. Opisy akurat na wypady w różne rejony tej niewielkiej wysypy + na małą Gomerę. W przewodniku to, co potrzebne - trochę historii, opisy ciekawych miejsc i wiele użytecznych informacji o plażach i jadłodalniach. Sprawdza się na miejscu. Praktyczny przewodnik wart polecenia.

• 2016
  • 🍀2021