4 pustynie. Biegnij i znajdź własną drogę

Daniel Lewczuk Wydawnictwo: Agora biografia, autobiografia, pamiętnik
Agora
2016-08-24
2016-08-24
podróże sport przygoda pustynia bieganie

Spodziewałem się grubego syfu, a otrzymałem niezłą lekturę, coś chyba jest w stylu autora, dobrze się to po prostu czyta i wciągnąłem za jednym zamachem. Ogólnie sama historia mnie kompletnie nie interesowała, ot zapuszczony gość poistanawia stać się ultrasem, ale z czasem w sumie zaintrygowała mnie ta forma biegu, jej organizacja i w sumie poczytałbym więcej o tym wydarzeniu od kuchni. Autor jednak skupia się przede wszystkim na swojej drodze. Wszystko przemawia w mej głowie na niekorzyść tej książki ale serduszko ciągnie ją w skali ocen w górę i mimo wszystko wspominam lekturę dobrze.

Książka o tym,że każdy człowiek może robić niezwykłe dla siebie rzeczy - wystarczy tylko,że w to uwierzy.Daniel Lewczuk swoją historią inspiruje do sięgania po marzenia,pokazuje jaką siłę i moc sprawczą ma ludzka motywacja.Dzięki swojej odwadze,determinacji i woli walki przekracza samego siebie - przechodzi proces,w którym z Pana z nadwagą,zostawiającego ślady na asfalcie,zmienia się,w godnie reprezentującego hasło Ironman „wszystko jest możliwe”,zdobywcę 4 Pustyń!
To powieść o nieustannym siłowaniu się ze sobą samym i nie chodzi tu o przekraczanie granic wytrzymałości fizycznej.Daniel Lewczuk kładzie nacisk na to,co dzieje się w jego głowie.Udowadnia,że człowiek jest w stanie zrobić i znieść o wiele więcej niż mu się wydaje.Każda książkowa ściana powoduje,że autor sięga do zasobów,o których w czasach "komfortowego fotela",nie miał pojęcia.I właśnie to poruszyło mnie najbardziej.„Tyle o sobie wiemy, ile nas sprawdzono” pisała Wisława Szymborska.
Zdobywca 4 Pustyń pokazuje,że w drodze do upragnionego celu, oprócz solidnego planu, potrzebne są: wiara,że się uda,odwaga,by to zrobić, pokora i wola walki,gdy pojawiają się trudności oraz poczucie humoru, którego autorowi nie brakuje!

Autor poprzez projekt 4 pustynie pokazuje skuteczną realizację trudnych, wręcz niemożliwych do wykonania zadań. Przez zdobyte kompetencje, „wytrenowanie” fizyczne i mentalne organizmu pokazuje to jakiej mety (celu) można dobiec. Metę, która można osiągnąć w stosunkowo małej perspektywie czasowej na naszej linii życia. Po przeczytaniu książki słowa : odwaga, determinacja, konsekwencja, motywacja nabierają nowego znaczenia. Autor pisze o prostych mechanizmach i technikach, które prowadzą do przekroczenia napisu „meta”. Są to formuły uniwersalne, gdzie można zastosować w biznesie, w życiu osobistym. Gorąco polecam.

Motywująca, pokazująca zarówno blaski jak i cienie ultramaratonów. Podoba mi się fakt, iż piszę się t także bezpośrednio o kosztach, nie tylko o przeżyciach, kontuzjach lecz o tym, ile wyrzeczeń tak naprawdę niosą ze sobą te 4 pustynie. I co ze sobą zabierają.

Pisana przez praktyka książka o uporze, wytrwałości w dążeniu do celów i pokorze wobec sił natury. Warto po przeczytaniu oglądnąć https://www.youtube.com/watch?v=TfJlvOi9Oe8

„Cokolwiek umysł może wymyślić, to może osiągnąć.” Clement Stone. Słowa te stały się faktem dla autora tej książki Daniela Lewczuka. Na pewnym etapie życia postanowił coś zrobić dla swojego życia i zdrowia i niczym Forest Gam zaczął biegać. I tak w ciągu jednego roku jako jeden z nielicznych przebiegł cztery pustynie, w sumie ponad 1000km. Książka nie tylko o bieganiu, motywacji i słabościach, ale i o przyjaźni, harcie ducha, jak również zawierająca różne ciekawostki na temat odwiedzanych rejonów, czy kultur. Książka zawiera sporo zdjęć i fajnie się czyta. Polecam,

Czytając książkę, wzrastał u mnie szacunek dla autora za jego determinacje w pokonywaniu barier. Nie raz podczas treningu biegowego wracałem myślami do tej lektury.

Kiedy kanapowiec zrywa się z sofy i mówi zrobię wielkiego szlema i przebiegnę 4 pustynie, pozostaje puknąć się w głowę. A jednak.
Niemożliwe nie istnieje!
ponoć
Głowa decyduje, nogi podążą.
To właśnie udowodnił Lewczuk. Szacunek.

Niemożliwe nie istnieje!
ponoć
Głowa decyduje, nogi podążą.
To właśnie udowodnił Lewczuk. Szacunek.

Książka pokazuje, że nie ma rzeczy niemożliwych :) trzeba tylko spróbować. Lekka do czytania.

Lekka i przyjemna. Pokazuje jak wiele zależy od naszej głowy, co nie oznacza, że nasze ciało zniesie wszystko z uśmiechem. Niesamowita historia.

• Bieganie
  • 2016