Reduta Magnet

Wydawnictwo: Zapiski
historyczna
Zapiski

Autor, zastępca dowódcy kompanii "Withal", podjął trud wypełnienia luki w historii oddziałów walczących na warszawskim Mokotowie w latach drugiej wojny światowej. Ponadto ukazał rolę reduty "Magnet" w Powstaniu Warszawskim, jej rolę w walce o niepodległość Polski. To dzięki niej wielu Powstańców mogło ratować życie i dość bezpiecznie poruszać się po warszawskiej dzielnicy Mokotów oraz...

Ponadto ukazał rolę reduty "Magnet" w Powstaniu Warszawskim, jej rolę w walce o niepodległość Polski. To dzięki niej wielu Powstańców mogło ratować życie i dość bezpiecznie poruszać się po warszawskiej dzielnicy Mokotów oraz wychodzić kanałami do Śródmieścia.
Autor omawia też w ogóle konspiracyjne struktury wojennej Warszawy.

źródło opisu: http://www.empik.com/reduta-magnet-ajewski-eugeniusz,288350,ksiazka-p

źródło okładki: http://www.empik.com/reduta-magnet-ajewski-eugeniusz,288350,ksiazka-p