Złota legenda żydowska

Wydawnictwo: Ad Oculos
838790712X

W niebiosach rozeszła się wieść, że Pan chce stworzyć człowieka. Zastępy niebieskie zatrwożyły się wielce. Wszak człowiek będzie istotą ułomną i przewrotną. Skłonności jego już od młodości są złe i występne. Obawiano się, że ten na ostatku powstały twór gotów zepsuć cudowne dzieło stworzenia. Zebrały się więc bezzwłocznie zastępy niebieskie, cherubini i serafini, pośpieszyli do Wszechmocnego i otoczyli Jego tron w pokorze.

rose9413 | 2013-06-05
karmazyna | 2012-07-08