Zgłosuj na książki roku 2017

Kryteria rozpoznawania i wczesne objawy chorób nowotworowych

Wydawnictwo: Via Medica
zdrowie, medycyna
youstyna

Autorzy niniejszego opracowania młodzi lekarze różnych specjalności podjęli się przygotowania opisów objawów i postępowania diagnostycznego w najczęstszych chorobach nowotworowych. Wczesne wykrywanie i podejmowanie właściwego leczenia to najlepsza metoda opanowania zagrożeń związanych z chorobami nowotworowymi. Propozycja Autorów w doskonały sposób uzupełnia działania podejmowane w celu poprawy diagnostyki w onkologii i może stanowić bardzo dobry materiał szkoleniowy dla lekarzy rodzinnych. Opracowanie jest również adresowane do studentów kierunków medycznych, którzy znajdą w nim podstawowe wiadomości z zakresu wczesnego rozpoznawania nowotworów i informacje na temat ich leczenia.
W każdym z rozdziałów można znaleźć przejrzysty przegląd objawów oraz metod określania zaawansowania i rokowania u chorych w poszczególnych stadiach nowotworów. Niewątpliwą wartością opracowania jest również wskazywanie tak zwanych alarmowych objawów wraz z wyjaśnieniem ich pochodzenia, co może ułatwiać szybkie poznanie i zrozumienie choroby.
Publikacja nie jest szczegółowym podręcznikiem onkologii, ale stanowi syntetyczny i przejrzysty przewodnik ułatwiający rozpoznawanie choróbnowotworowych. Liczymy, że opracowanie znajdzie miejsce w bibliotece książek przydatnych w praktyce klinicznej, a może zgodnie z zamierzeniem Autorów stanie się książką używaną codziennie.
Prof. dr hab. n. med. Maciej Krzakowski

źródło opisu: http://www.gandalf.com.pl/b/kryteria-rozpoznawania-i-wczesne-objawy/

źródło okładki: http://www.gandalf.com.pl/b/kryteria-rozpoznawania-i-wczesne-objawy/