Wielki

10 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
olaf2009

olaf2009 | 2016-10-27
Przeczytana: 27 października 2016

Mistrz smyczka popada w chorobę, na skutek której jego dalsza kariera estradowa staje pod znakiem zapytania. Kontrast pomiędzy wielkością sławy a kruchością człowieka wobec sił przyrody wywołuje u niego poważny kryzys. To jednak tylko początek jego zmartwień... Jest to książka o człowieczeństwie. Autorka porusza tematy tj. poszukiwanie sensu życia, oraz odpowiedź na pytanie - co to znaczy być człowiekiem? Poruszająca, pobudzająca do refleksji. Wadą jej jest to, że czasami czytelnik gubi się w labiryntach, zawiłościach i wielości rozważań filozoficznych głównego bohatera. Pomimo to czyta się płynnie, szybko i z napięciem, trudno się od niej oderwać... Uważam, że powinna być lekturą szkolną, gdyż tematyka poruszana jest ponadczasowa i zasługuje na wybitną nagrodę literacką, lepszą niż na miarę tekstu piosenki.

Kucias | 2017-06-30
Marcelina | 2016-10-15