Pracujące pojazdy. Czy dosięgnie?

Wydawnictwo: Tako
gobliny

„Czy dosięgnie?” to pierwsza z serii trzech książek kartonowych o „Pracujących pojazdach”. Typowy dla artysty minimalizm i stylistyczna prostota połączone
z logiczną, niemal matematyczną wizją świata, są doskonałym bodźcem poznawczym dla najmłodszego czytelnika.
W pierwszym tomie serii autor wprowadza nas w tajniki działania maszyn sięgających do góry.

źródło opisu: http://sklep.tako.biz.pl/pracujace-pojazdy/66-czy-dosiegnie.html

źródło okładki: http://sklep.tako.biz.pl/pracujace-pojazdy/66-czy-dosiegnie.html

Kotkad | 2016-11-07
Przeczytana: 01 listopada 2016

Najmłodszy w rodzinie wybrał sobie w bibliotece trzy książki. "Hej ho!", "Czy dosięgnie?" i "Zostaw to mnie".
Po ostatniej książce innego autora ale podobnego wydźwięku zaczynam stwierdzać że czasem dzieciom nie jest potrzebna opowieść, potrzebują aby móc aktywnie uczestniczyć w czytaniu, a w tych książkach tak jest. Ty rodzicu czytasz jedną stronę typu -Pali się ogień czy straż pożarna dosięgnie? - a na następnej stronie ognia nie ma straż ma wyciągnięty wąż wysoko a tekst mówi radośnie "Dosięgnęła" Tak przechodzimy przez całą książkę ktoś coś ma zrobić a po zrobieniu "Dosięgnął" Obaj moi chłopcy i ten trzy latek i ten pięciolatek dziarsko krzyczą przy kolejnych stronach narzucony przez autora "Dosięgnął"
Myślę że książki miały uczyć współpracy przy "zostaw to mnie", szacowania wielkości maszyny przy "czy dosięgnie", oraz przeznaczenia różnych maszyn przy "hej ho". Nie jest to jednak super oczywiste a dzieci głownie radują okrzyki które mogą wydawać przy czytaniu. jak dla mnie to...

raywoman | 2017-05-23
Paula | 2017-11-06