9788320043624
zdrowie, medycyna
youstyna

Stosowanie fizjoterapii w onkologii jest przedmiotem licznych dyskusji i badań naukowych. Dawniej powszechne było przekonanie, że u pacjentów chorych na nowotwory należy unikać ćwiczeń ruchowych oraz zabiegów fizykoterapeutycznych. Obecnie uważa się, że fizjoterapia jest niezbędna i powinna być standardem postępowania. W książce przedstawiono czynnościowe następstwa leczenia chirurgicznego, radioterapii i leczenia systemowego nowotworów złośliwych oraz wskazania i przeciwwskazania do fizjoterapii, znaczenie fizjoterapii w zapobieganiu i uśmierzaniu bólu po leczeniu onkologicznym oraz najnowsze osiągnięcia w rehabilitacji osób leczonych z powodu chorób nowotworowych. Publikacja adresowana jest do studentów kierunku fizjoterapia i praktykujących fizjoterapeutów. Będzie również przydatna dla studentów kierunków medycznych, a także dla lekarzy specjalizujących się w rehabilitacji medycznej i onkologii.

źródło opisu: http://virtualo.pl/fizjoterapia_onkologii/i168957/

źródło okładki: http://virtualo.pl/fizjoterapia_onkologii/i168957/