Avengers: Nieskończoność

Tłumaczenie: Marek Starosta
Cykl: Avengers (tom 4) | Seria: Marvel NOW!
Wydawnictwo: Egmont Polska
Avengers: Infinity
komiksy

Avengers wyruszają w kosmos. Wspólnie z siłami wielu kosmicznych imperiów starają się powstrzymać wielką armadę Budowniczych, nim ta dotrze do Ziemi. Niestety, zachodzi obawa, że superbohaterowie mogą nie sprostać kosmicznej potędze armady. Paradoksalnie, największym atutem Ziemian może się okazać ludzka pomysłowość i umiejętność walki w każdych okolicznościach. Czy to jednak wystarczy, by uratować naszą planetę?

Twórcy tego tomu to scenarzysta Jonathan Hickman (Secret Warriors, Fantastic Four, New Avengers) i filipiński rysownik Leinil Francis Yu (Tajna Inwazja, Thunderbolts).

źródło opisu: Egmont, 2016

źródło okładki: http://www.swiatkomiksu.pl/

Wkp | 2016-12-10
Przeczytana: 08 grudnia 2016

Avengers w kosmosie walczą na wielu frontach z przewyższającą ją pod każdym względem armią wrogów. Misterne plany pełzną jednak na niczym, a coraz gorsza sytuacja na polu walki podkopuje morale.

Na kompletną recenzję całego eventu Nieskończoności zapraszam na mój blog http://ksiazkarnia.blog.pl/2016/12/10/nieskonczonosc-event-recenzja/

FomaLermont | 2016-11-15

Poprzedni tom o jakże zwiastującym tytule „Preludium Nieskończoności”, przyniósł ze sobą kolejne zmiany personalne w składzie Avengers. A raczej kolejne rozszerzenie kadr. Do grupy dołączyli bowiem Starbrand i Nightmask, a także niedawni oponenci grupy- Ex Nihilo i Abyss. Zdawać by się więc mogło, że takiemu teamowi nikt nie stanie na drodze. Że wystarczy sama wzmianka o nich, a każdy superłotr mający trochę oleju w głowie schowa się w najciemniejszy kąt. Lecz zagrożenie z jakim przyjdzie zmierzyć się Mścicielom będzie przerastało nawet ich. I kilka kosmicznych imperiów razem wziętych.

Do Ziemi zbliża się flota Budowniczych. Starożytnej rasy, odpowiadającej za kreację życia we wszechświecie. Przynajmniej jego części, bo ten kto zna uniwersum Marvela wie, że takich protoplastów było wielu. Inwazja ta nie byłaby pewnie dla reszty cywilizacji szczególnym utrapieniem, gdyby nie fakt,...

AliEns00 | 2016-10-26
Na półkach: Posiadam
Przeczytana: 21 października 2016

Event "Nieskończoność" postanowiłem przeczytać zgodnie z chronologią, więc czytanie głównego tomu przeplatałem z Avengers vol4 i New Avengers vol2.
Cała historia zbudowana jest na dwóch głównych wątkach.
Pierwszy skupia się na rasie starożytnych Budowniczych (autor stopniowo przedstawiał ich na łamach poprzednich tomów Avengers), którzy wyruszyli wraz z całą flotą przez galaktyki i niszczą napotkane rasy zamieszkujące tamtejsze planety. Naprzeciw tej nieprawdopodobnej sile staje koalicja, w skład której wchodzą Imperium Shi'ar, Kree i Spartoi itp. czyli cała międzygalaktyczna śmietanka. Mimo tego, ich szanse wydają się nikłe w starciu z tak potężnym przeciwnikiem. Na ich szczęście trasa, którą podążają Budowniczowie wiedzie przez Drogę Mleczną a jedną z następnych przeszkód do unicestwienia wydaje się być nasza poczciwa planeta. Grupa Mścicieli nie zamierza próżnować i wysyła ekipę, która ma za zadanie dołączyć do koalicji i zrobić porządek z nieprzyjacielską rasą kosmitów.
Ta...

piotr | 2016-10-13
Na półkach: Komiksy

trzeba przeczytać preludium nieskończoności żeby cokolwiek zrozumieć

Wojciech Nowak | 2017-10-14
Przeczytana: 14 października 2017