Życie pechowej emigrantki

Wydawnictwo: Czarna Kawa
Czarno Biala

Życie pechowej emigrantki to książka przedstawiająca skomplikowane i bardzo dynamiczne losy autorki, której niespokojny charakter i odwaga nie pozwalają zadowolić się w życiu byle czym. Opisane historie, przeżyte m.in. wśród ufnych Norwegów, sprytnych Cypryjczyków i pragmatycznych Holendrów, łączą sprawy śmieszne, nieprawdopodobne i straszne. Autorka, która miejsce zamieszkania zmieniała ponad 40 razy i wykonywała ponad 35 zawodów, pracując np. dla mafii na Cyprze, przechodzi ewolucję myślenia i przewartościowuje swoje życie w obliczu tragedii. To opowieść o wytrwałości, odwadze i miłości.

Opisy niektórych wydarzeń ze swoich podróży autorka umieściła na blogu – w książce można jednak znaleźć nowe, nigdy niepublikowane historie, przepełnione ogromną dawką emocji.

Treść wzbogacają zabawne rysunki oraz mapka przedstawiająca miejsca odwiedzone przez autorkę.

A to jeszcze nie koniec jej podróży!

źródło opisu: http://wydawnictwoczarnakawa.pl/

źródło okładki: http://wydawnictwoczarnakawa.pl/

aleksnadra | 2016-09-15
Na półkach: Mój patronat

Nie spodziewajcie się, że „Życie pechowej emigrantki” to typowa książka podróżnicza. Co to, to nie! To opowieść o życiu, pragnieniu poznania, doświadczania, poszukiwanie odpowiedzi na najważniejsze pytania: Kim jestem i gdzie jest moje miejsce?
Martyna Flemming pokazuje nam również jak ważne są pasje, odwaga w ich realizacji i zachłanność, która pozwala odkryć siebie w najbardziej zaskakujących sytuacjach.

więcej na: http://aleksandrowemysli.blogspot.com/2016/09/patronat-aleksandrowych-mysli-zycie.html

Czarno Biala | 2016-08-08
Na półkach: Posiadam

Kłopot to jej drugie imię. To ona pokazała, że w życiu są rzeczy małe, z których powinniśmy się cieszyć. Ta kobieta zmienia klimat, kiedy chce. Ta kobieta żyje i jednocześnie jest martwa. Miejsce zamieszkania zmieniała ponad 40 razy! Poznajcie Martynę Flemming i jej kawałek życia...

Kim ona jest? Jedno jest pewne, to kobieta. Kobieta, która łapie wiatr w żagle. Uwielbia taniec, podróże, pracowała dla mafii, pochowała bliskie jej osoby. A wiecie co? Ona kocha życie! Cholera, ile ona przeszła. Życie pełne przygód, zawrotnych akcji i refleksji. Teleturnieje, w nich brała udział, nielegalnie przekroczyła granicę, bez ogródek opisuje, jak zachowują się rodacy za granicami kraju. Życie to ciągła wędrówka, a autorka pokazała swój kawałek nieba...

Życie pechowej emigrantki to książka, z której bije szczerość. Dostając egzemplarz do recenzji, myślałam, że to życiowa, wesoła historia dziewczyny, która prowadzi bloga. Nie dajcie się zmylić! Sama okładka sprawia wrażenie, że to lekka,...

DorotaKa | 2016-08-18

Jedni z nas zapuszczają swoje korzenie raz w życiu, stała praca, niezmieniana od lat, jeden dom, jeden małżonek, stała grupka znajomych. Rutyna daje takim ludziom poczucie bezpieczeństwa, a ja jestem jedną z takich osób. Inni zaliczyli jakieś przemeblowania, a jeszcze inni jak autorka zaliczyli 40 zmian miejsca zamieszkania i 35 zawodów. I to z ciągle towarzyszącym jej pechem! Ciekawi historii życia pechowej emigrantki?

Nie da się ukryć, że autorka książki nie potrafi usiedzieć na miejscu, jednak jej podróżowanie nie zaczęło się od razu. Najpierw przez długi czas oddawała się swojej pasji, jaką jest taniec. Miała własną grupę z którą występowała, potem otworzyła w Krakowie szkołę. Ten fragment jej życia jest dość szeroko omówiony w książce. Z czasem przyszedł czas na zmianę, a raczej na zmiany. Ilość miejsc, zawodów, przygód, anegdot i doświadczeń zebranych przez bohaterkę książki spokojnie wystarczyłaby do obdzielenia kilku niespokojnych duchów. Podobnie z odwagą, siłą...

Wielbicielka-książek | 2016-08-29

"Życie pechowej emigrantki" była na mojej liście książek "do przeczytania" od momentu, gdy tylko pojawiła się wzmianka o jej premierze. Na pewno uwagę przyciąga pełna optymizmu okładka, sugerująca, że zapewne zawiera mnóstwo przezabawnych sytuacji i zdarzeń. I poniekąd rzeczywiście tak jest, ale sięgając po nią trzeba również przygotować się na momenty, kiedy to łzy spływają po policzkach, na chwile wzruszenia, bólu i cierpienia. Nie minął miesiąc od dnia jej premiery, a już widnieje na liście bestsellerów w dziale literatura podróżnicza. W sumie mnie to nie dziwi. Powieść jest emocjonalną huśtawką, bawi, wzrusza, uczy, otwiera oczy na pewne sprawy, skłania do refleksji, podejmuje ważne tematy oraz pokazuje prawdziwe życie osoby, która mimo, iż wiele przeszła w swoim dotychczasowym życiu, nadal je kocha i stara się z niego czerpać garściami.

"Niekiedy w życiu są sytuacje, w których nie ma odwrotu, gdy nie możesz powiedzieć:
"Nie dam rady", "Nie podołam",...

Muminka | 2017-01-13
Na półkach: 2017
Przeczytana: 03 stycznia 2017

Ciekawe i pouczające przygody Polki za granicą byłyby z pewnością dobrym czytadłęm, no i trafiają w punkt, gdyż fala emigracji po wjściu do Unii byłą duża. Martyna Flemming z wdzięiem pisze o swoich perypetiach w wielu krajach. Niemcy, Szwecja, Holandia, chyba też Anglia no i typowo wakacyjny Cypr.
Mamy wstawkę o rodzinie, szarym komunizmie i braku wyboru, no i niemożliwości podróżowania na Zachód.
Początek jest trudny, bo zapczyna sie wszystko od kłopotów z facetami. Jeden nawet po kontrakcie w Oslo chciał się przenieść do Krakowa, bo tam akurat mieszkała. Jej cudzoziemscy przyjaciele nie raz poznali polską nietolerancję, a jeden ciemnoskóry został nawet pobity przez jakichś spitych wyrostków.
Facet z Oslo w końcu stał się meżem, ale mimo wspólnej pasji do muzyki związek nie przetrwał, i dlatego wyfrunęła w świat.
Kospomolityczne ciągoty autorki przybliżają nam tajniki przeżycia w polskich teleturniejach, norweskim akademiku, cypryjskich hotelach, kasynach kontrolowanych...

Aneta | 2016-09-13

Poruszająca, osobista relacja, pełna emocjonalnych wspomnień, naznaczona rysą wyrytą w sercu na zawsze. Gdzie odnaleźć prawdziwy sens i głębię istnienia? Zdecydowanie powieść o wytrwałym podążaniu w stronę najistotniejszego, o miłości silniejszej niż śmierć, o niezłomności, odwadze i uczeniu się pokory. Przeszywająca na wskroś relacja z podróży, która nazywa się życie, gdzie każdy przystanek to nowe wyzwania, straty i zrozumienie czegoś więcej niż dotąd. Każdy przystanek to etap na drodze do lepszego, choć nie zawsze jest ono gwarantowane. Jaki bagaż mamy ze sobą?

BookParadise | 2016-08-31
Przeczytana: 31 sierpnia 2016

Recenzja również na: http://bookparadisebynatalia.blogspot.com/

"Jeśli Bóg istnieje, to ma zajebiście kiepskie poczucie humoru."

"Emigrantka" jest zadedykowana dla zmarłej córeczki autorki - Mai. Już po otworzeniu książki, wiedziałam, że nie będzie to historia przepełniona radością.

"Dla mojej córki Mai
Bez Ciebie nie byłoby tej książki
Jest książka, nie ma Ciebie."

Po przeczytaniu tych słów, łzy same popłynęły mi z oczu, nie wiem, jak to jest stracić tak cenną osobę, tak niewinną osobę, która nic nie zrobiła, a musiała odejść, która miała tyle życia przed sobą. Nie wiem jak to jest i nie chce wiedzieć, jednak nie będę tutaj współczuć autorce. Bo jak mogę, skoro to tylko słowa, a bólu matki nie jest w stanie nikt załagodzić? Jednak chce podziękować autorce za tę książkę, wytrwałość i opisanie swojej historii. Otwiera ona oczy na świat.

Sięgając po tę książką nie byłam do niej przekonana, przede wszystkim dlatego, że jest to pewnego rodzaju biografia. Nie czytam...

Oktawia | 2016-10-17
Na półkach: Posiadam
Przeczytana: 09 października 2016

Jestem bardzo zadowolona z przeczytania książki pt. Życie pechowej emigrantki. Jest to świetna publikacja, opisująca przygody emigrantki, z którą wiele z nas - kobiet może się upodabniać. Przecież my podobnie jak główna bohaterka utworu poszukujemy własnego miejsca w świecie, własnego ja. Bardzo polubiłam emigrantkę, która wydaje się być bardzo sympatyczną osobą - tylko nieco pogubioną, zupełnie tak jak większość z nas. Za to ma niesamowitą odwagę i pomimo przeciwności losu nigdy się nie poddaje. Czego możemy się od niej nauczyć. Bardzo spodobały mi się historie bohaterki i z niecierpliwością czekam na więcej!

dnyms | 2017-04-24
Pollyanna | 2017-02-28