W stronę marzeń

Wydawnictwo: Replika
W stronę marzeń
ew_cia

W stronę marzeń to trzymająca w napięciu, pełna brawurowych zwrotów akcji opowieść, w której miłość i sprawiedliwość walczą z bezwzględną pazernością, a stawką jest ludzkie życie. Młoda Polka wyjeżdża z rodziną do USA. Na skutek tragicznych wydarzeń los obdarowuje ją wielką fortuną. Jednakże ogromne pieniądze przynoszą śmiertelne zagrożenie dla jej najbliższych. Ameryka. Dla wielu Polaków...

Ameryka. Dla wielu Polaków Ziemia Obiecana: przestrzeń, zachwycające krajobrazy, szybkie samochody, pieniądze i nieograniczone możliwości kariery – od pucybuta do milionera. Jaka będzie ta Ameryka dla Danusi – dziewczyny z polskiej prowincji? Czy „amerykański sen” nie okaże się jednym wielkim koszmarem?
Powieść wielowątkowa zawierająca melodramat, romans, prawdziwą miłość, ogromne pieniądze, rodzinne tajemnice, ciekawe postaci, szybką akcję. Dla miłośniczek telenoweli, seriali (np. Dynastii, Pogody dla bogaczy).

źródło opisu: replika.eu

źródło okładki: replika.eu

melody | 2016-12-05

„Jesteśmy dobraną parą. Każdego można kupić? Zależy od ceny. Nie, zależy co jest ceną...”

Pierwszym skojarzeniem, jakie przychodzi mi na myśl po przeczytaniu książki Zofii Ledwosińskiej, „W stronę marzeń” jest American Drem. Sen o bogactwie, sławie, uznaniu... może nie każdy z nas się przyznaje do tego, ale czy to znaczy, że o tym podświadomie nie marzy? Jeżeli, zaprzeczysz – nie uwierzę Ci!

Życie Danki od samego początku nie było usłane różami, pomimo tego że ma silne wsparcie w rodzinie, na wszystko musi zapracować własnymi siłami. Jest mądrą, ambitną i uczuciową młodą kobietą. Jednak poprzez miks tych trzech cech w jej życiu zachodzą zmiany o jakich w marzeniach/koszmarach sennych nawet nie śniła.

Życie Danki praktycznie w jednej chwili ulega kompletnej zmianie. Mały domek na wsi przeistacza się w luksusową willę, skromna wypłata zostaje zastąpiona nieograniczonym limitem gotówki, a mężczyzna którego kochała... no cóż, jak to w życiu bywa, zostaje na własne życzenie...

poziomka231 | 2016-09-29
Przeczytana: 29 września 2016

Ameryka jeszcze niedawno kojarzyła się z rajem na ziemi. Tam wszystko się udaje, każdy ma pieniądze i jest szczęśliwy, opalony i uśmiechnięty. Wielu Polaków ziściło tam swój American dream, ale tyle samo osób właśnie w Stanach stoczyło się na dno. Tak samo dwa oblicza ma książkowa historia.

Opis wydawnictwa:

Nie będę nawet...

Aneta | 2016-10-01

Podążając w stronę marzeń można przeoczyć to, co najważniejsze. W ten sposób marzenia stają się przekleństwem i pułapką dla własnego ja.

American dream. Któż z nas podświadomie nie marzy o wielkich pieniądzach, karierze, nieograniczonych możliwościach, otwartych drogach do sukcesu i życiu jak z bajki? Fortuna kołem się toczy, więc czasami jest się zwykłą kelnerką, by innym razem stać się właścicielką „kokosów”. Co jest lepsze? Pieniądze szczęścia nie dają, ale bez nich jakoś tak trudniej żyć spokojnie. Jednak gdy w wyniku pazerności stawką jest ludzkie życie, przestaje być kolorowo i cudownie. Gdy miłość i sprawiedliwość po drugiej stronie mają ryzyko i bezwzględność, waga ludzkich uczuć jest zupełnie nieprzewidywalna.

Danka nigdy nie miała „z górki”, a wiatr w oczy często zaślepiał przejrzystość widzenia i oceny sytuacji. Jeden układ, zawarty z premedytacją i pod presją czasu, zmienił tor biegu jej życia. Nic już nie jest takie jak dawniej i czas na przewartościowanie wielu...

Jula | 2017-03-01
Przeczytana: 01 marca 2017

Książka nie przypadła mi do gustu i z trudnością dobrnęłam do końca. Historia dwudziestu kilku lat życia Danuty, przemieszczającej się między Polską a USA, od skromnej egzystencji do niewyobrażalnego bogactwa (nawet jak na warunki amerykańskie), jej skuteczna walka z bezwzględnymi gangsterami piorącymi "brudne pieniądze", a po drodze skorumpowani pracownicy, kilka zabójstw, szpiegowanie, porwania i brawurowe ucieczki...
Dla mnie tego wszystkiego zdecydowanie za dużo, jak w jakiejś amerykańskiej lub brazylijskiej telenoweli o życiu wyższych sfer.
Polecam tylko wielbicielkom "Dynastii". Ja zdecydowanie wolę bardziej polskie realia.

Marta | 2017-01-19
Na półkach: Ulubione
Przeczytana: 19 stycznia 2017

Rewelacyjna, pełna zwrotów akcji, zaskakujących sytuacji, czasem przerażająca, czasem smutna fabuła. Bohaterka bardzo bystra, mądra osóbka, która musi poradzić sobie z targającymi uczuciami, ludzką pazernością, wielką fortuną i mordercami. Autorka bardzo mądra, inteligentna Kobieta, ponieważ książkę czyta się z zapartym tchem aż ciężko się oderwać. Czekam niecierpliwie na kolejną pozycję Pani Zofii Ledwosińskiej.

Magdalena | 2016-10-16

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

„W stronę marzeń” Zofii Ledwosińskiej to moja propozycja na weekend od Wydawnictwo Replika.

To jedna z tych książek, które kilka razy odkładałam na bok, by po kilku dniach do niej wrócić. Zapytacie pewnie dlaczego, myślę że głownie z powodu zawrotnego tempa historii. Sama historia Danusi, głównej bohaterki jest bardzo ciekawa. To młoda dziewczyna, która dowiaduje się, że spodziewa się dziecka. Z pozoru szczęśliwa nowina zbiega się jednak z faktem, że zrywa z nią ojciec jej nienarodzonego dziecka. Wtedy też z pomocą przychodzi dziewczynie jej szef z nieoczekiwana propozycją. Proponuje jej pomoc, gdyż widzi w tym szansę również dla siebie, aby odziedziczyć majątek stryja. Co z tego wyniknie, jak potoczą się losy bohaterów?

Wykreowani przez autorkę bohaterowie są ciekawi, każdy z nich ma zarówno jasne jak i ciemne oblicza. Jednak dla mnie jest ich zbyt wielu, a sama akcja pędzi zbyt szybko. Lektura tej pozycji wymaga dużego skupienia i uwagi, tak aby wiedzieć o co chodzi. Cała...

ejwa1960 | 2017-07-22
Na półkach: 2017