Sahara

Wydawnictwo: Read Me

Michael Palin, współtwórca legendarnej grupy Monty Python, a zarazem jeden z najpopluarniejszych brytyjskich aktorów komediowych, jest też podróżnikiem i pisarzem. Epickie wojaże poprowadziły go już dookoła świata, od bieguna pólnocnego do południowego i do krajów okalających Ocean Spokojny. Teraz czeka go największe wyzwanie niezmierzona i bezlitosna Sahara.

czyt_am | 2017-07-24

Kupiłem przypadkiem w przypadkowym miejscu za grosze z wielką radochą, bo kocham Monty`ego P. I szczerze - raczej mnie rozczarowała. To oczywiście dość rzetelny reportaż z podróży po północno-zachodnich rubieżach Afryki. Dość ciekawy, choć na Saharze, jak można się spodziewać, wiele się nie dzieje. Ale słowo "dość" mówi wszystko o moim rozczarowaniu. Po Palinie spodziewałem się dużo dużo więcej!
Czuje się bezpieczne zaplecze tej podróży: oddech ekipy, która nie tylko filmuje, ale w razie jakiegokolwiek zagrożenia czy nawet niewygody służy wsparciem. To odbiera przygodzie sporo smaku. A z Michaela chwilami wychodzi lekki nudziarz.

TomStg | 2016-07-13
Przeczytana: 2004 rok