Carlo Ancelotti. Dyskretne przywództwo

Tłumaczenie: Michał Jóźwiak
Wydawnictwo: Insignis
Quiet Leadership

Carlo Ancelotti jest jednym z najlepszych trenerów wszech czasów i zdobywcą pięciu pucharów Ligi Mistrzów. Podejściem diametralnie odbiega jednak od tego, do czego przyzwyczaiło nas wielu jego rywali. Zamiast uciekać się do agresji i przedstawień, Ancelotti preferuje wyważony, dyskretny sposób zarządzania, którym zapracował na bezwzględną lojalność takich piłkarzy, jak David Beckham, Zlatan Ibrahimović i Cristiano Ronaldo.

W Dyskretnym przywództwie Ancelotti przedstawia całość swej porywającej kariery trenerskiej. Opowiada o swoich metodach, nauczycielach, porażkach i zwycięstwach, a na koniec zabiera nas do szatni, by prześledzić historię postaci, wyzwań i decyzji, które ukształtowały go jako szkoleniowca.

Wiele z tych historii Ancelotti publikuje po raz pierwszy. Dotyczą one najróżniejszych tematów, od zarządzania talentami i radzenia sobie z potknięciami, po taktykę i gierki psychologiczne. Każdy rozdział zamykają „Rady Ancelottiego” – sekcja podsumowująca lekcje zawarte w opowieściach.

Ta książka to nie tylko fascynująca biografia, ale i bardzo pouczająca lektura, która odsłania kulisy wybitnego przywództwa.

Carlo Ancelotti sięgnął po najważniejsze trofeum piłki nożnej, czyli puchar Ligi Mistrzów, rekordową liczbę razy, bo aż pięć. Dwukrotnie dokonał tego jako zawodnik i trzykrotnie jako trener. Szkolił między innymi Parmę, Juventus, AC Milan, Paris Saint-Germain, Real Madryt i Chelsea (z którą w 2010 roku wywalczył tzw. dublet). W każdym kraju, w którym pracował jako szkoleniowiec, zdobył przynajmniej jeden puchar. Teraz ma nadzieję, że na swoim nowym stanowisku – trenera Bayernu Monachium – utrzyma ten rekord.

źródło opisu: http://www.insignis.pl/ksiazki/dyskretne-przywodztwo/

źródło okładki: http://www.insignis.pl/ksiazki/dyskretne-przywodztwo/

Karol | 2018-05-01

witam
naprawdę dobra. inna niż wszystkie.
Mało anegdot,tylko przykłady z najlepszych klubów w których pracował Carlo.Polecam nie tylko fanom piłkarskim

RealAnia | 2018-05-11

Są takie książki, które człowiek wspomina jeszcze długo po skończeniu lektury. Jedną z nich jest książka „Carlo Ancelotti. Nienasycony zwycięzca”. Ta lektura była czystą przyjemnością. Zabawna, szczera, bezkompromisowa oraz napisana z dużym dystansem do samego siebie. Dlatego też bez wahania sięgnęłam po kolejną książkę włoskiego trenera pt. „Dyskretne przywództwo”.

„Jeśli uważasz, że sobie nie radzę, to po prostu mnie wywal, zamiast stawiać mi idiotyczne ultimatum.”

Pierwsza pozycja była kopalnią piłkarskich historii i anegdot. Natomiast druga książka mogłaby się znaleźć zarówno na półce pełnej książek literatury sportowej, jak i wśród tych dotyczących zarządzania ludźmi. W „Dyskretnym przywództwie” Carlo Ancelotti na podstawie swojego życia i doświadczeń przedstawia swoją wizję futbolu oraz kreuje zasady, którymi się, na co dzień kieruje. Ujawnia także sposoby zarządzania i prowadzenia drużyn pełnych gwiazd pozwalające mu przez lata odnosić sukcesy.

W książce znajduje się...

Krzysiek | 2018-02-21
Przeczytana: 21 lutego 2018

Mam problem z oceną tej pozycji. Z jednej strony zawiera mnóstwo ciekawych i trafnych uwag wybitnego trenera jakim jest Carlo, z drugiej wydaje się jednak momentami przedłużona na siłę, a pewne wskazówki się powtarzają. Do tego dochodzi słabej jakości tłumaczenie książki, w tym nachalne odmienianie imion i nazwisk zawodników. Niemniej jednak warto sięgnąć po tą książkę, bo to coaching w praktycznej oprawie, który można przełożyć na prawie każdy zawód. A i sam Carlo swoją osobowością wybija książkę ponad przeciętność.

obzejtobzejt | 2016-11-29
Przeczytana: 29 listopada 2016

Nie nastawiaj się na kolejną opowieść trenera o jego karierze i piłkarzach. "Dyskretne Przywódctwo" to książka o zarządzaniu zasobami ludzkmi w świecie piłki nożnej. Świetna pozycja dla fanatyków zarówno piłkni nożnej jak i HRu

FootballArt | 2017-07-26

Piłkarskich trenerów można podzielić na dwie grupy: piłkarskich wizjonerów i trenerów – pragmatyków. Do pierwszego grona zaliczają się takie postacie jak Johan Cruijff, Marcelo Bielsa czy Pep Guardiola, czyli Ci, którzy w swoim czasie zrewolucjonizowali myślenie o futbolu. Natomiast po stronie pragmatyków miejsce zajmują m.in. Alex Ferguson, Jose Mourinho i Carlo Ancelotti. Trenerzy potrafiący doskonale wykorzystać potencjał ludzki jakim dysponują.

Właśnie włoski menedżer jest jednym z najwybitniejszych przedstawicieli myśli pragmatycznej. Pracował we Włoszech, w Hiszpanii, w Anglii, we Francji, a obecnie w Niemczech. Zatem w swoim CV ma zespoły z 5 najlepszych europejskich lig. Juventus, Milan, Chelsea, PSG, Real Madryt, Bayern Monachium.
Pod zdobyczami uginają się półki w klubowych gablotach:
Liga Mistrzów – 3 razy
Superpuchar UEFA – 3 razy
Klubowe Mistrzostwa Świata – 2 razy
Włochy – Mistrzostwo Serie A, Puchar Włoch, Superpuchar Włoch
Anglia – Mistrzostwo Premier League,...

Klaudia | 2016-12-28
Przeczytana: 28 grudnia 2016

Osobiście książka bardzo przypadła mi do gustu. Mimo, iż nie jestem jakąś zapaloną fanką piłki nożnej, choć nie ukrywam, że czasem lubie sobie obejrzeć jakiś mecz z rodziną czy chłopakiem. Sięgnęłam po nią właściwie przez przypadek, bo kupiłam ją bratu pod choinke. Książka napisana z pomysłem, nie nudzi czytelnika ( mnie napewno nie znudziła). Mimo, iż opisy są obszerne i rozbudowane a dialogi mają nikłe znaczenie to nawet taka osoba jak ja, która nie zagłebiała się w tajniki piłki nożnej, klubów, sztabu, itd. mogła się dużo rzeczy nauczyć i wiele odkryć. Sama książka przedstawia postać Carla, który jest nie tylko wspaniałym człowiekiem ale i piłkarzem, trenerem co potwierdzają jego osiągnięcia, nagrody, puchary. Był trenerem takich klubów jak : Reggiana, Parma, Juventus, AC Milan, Chelsea, Paris Saint-Germain, Real Madryt. W książce oprócz obszernych opisów autora znajdziemy również opinie i kilka słów o Carlu przez takie postacie jak, np. Ronaldo czy Ibrę. Podsumowując książka...

Wiktor Piskulak | 2017-08-08

Jedna z najlepszych książek o przywództwie jaką czytałem, przykłady z pracy trenera przełożone na biznes.

Pokazanie jednego z największych problemów liderów w coraz większej ilość branż - zarządzanie osobami z WIELKIM ego.

tekbar | 2016-10-30

świetna pozycja dla kibiców i adeptów szkoły piłkarskiej, po przeczytaniu książki wiele osób zrozumie jak ważna jest wiedza spójna z charakterem.

Hipcio | 2018-04-25
Na półkach: 2018, Przeczytane