Fortel wróżki

Okładka książki Fortel wróżki
Eoin Colfer Wydawnictwo: W.A.B. Cykl: Artemis Fowl (tom 4) literatura piękna
Artemis Fowl (tom 4)
W.A.B.

Artemis po latach wciąż bawi i zachwyca! Ale nawet teraz to nie jest mój ulubiony tom. Tak naprawdę nigdy za nim nie przepadałam i mimo upływu lat i zmiany perspektywy nic się nie zmieniło :D. Nie zmienia to faktu, że rozwój postaci mocno na plus, a Opal Koboi to złoczyńca, którego nie lubisz, ale mega doceniasz za jej podły charakterek ;)

Chyba druga najlepsza książka z serii, wciąga niesamowicie. Opal Koboi jest dobrym villanem, robiącym jednak złe rzeczy, tylko aby być tą "złą". Mimo to jej zachowanie ma sens.
Dodatkowo obserwowanie jak Artemis odzyskuje pamięć i na nowo uczy się świata wróżek jest całkiem zabawne

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Lato zdecydowanie upływa mi z książkami o przygodach Artemisa
Kolejny tom za mną :)
I kolejny raz lektura dostarczyła mi wiele przyjemności
Artemis dorasta.To już nie jest ten egostyczny dwunastolatek.
Ale talent do pakowania się w niesamowite przygody pozostaje ten sam.
Świat magiczny miesza się jak zwykle ze światem realnym
Zło zagraża światu i nasi bohaterowie będą musieli temu się przeciwstawić.
Choć będzie bardzo smutno – stracimy jednego lubianego …….
Chocież nie…..
Nie będę zdradzać…..
Jak to się skończy ?
Przeczytajcie :)

Lato zdecydowanie upływa mi z książkami o przygodach Artemisa
Kolejny tom za mną :)
I kolejny raz lektura dostarczyła mi wiele przyjemności
Artemis dorasta.To już nie jest ten egostyczny dwunastolatek.
Ale talent do pakowania się w niesamowite przygody pozostaje ten sam.
Świat magiczny miesza się jak zwykle ze światem realnym
Zło zagraża światu i nasi bohaterowie będą...

Elfy wymazały całą wiedzę o swoim świecie z pamięci
młodego genialnego przestępcy Artemisa. Teraz jednak potrzebują go, i to szybko... Podczas gdy Artemis przygotowuje największą kradzież w historii , żeby sprawdzić na co go stać
jego rywalka, zła wróżka Opal, planuje ucieczkę z więzienia: klonuje samą siebie, zostawia w celi swoją kopię i teraz, wreszcie wolna, szykuje plan zemsty . Chce zemścić się na wszystkich, przez których trafiła za kratki. Ma zamiar zniszczyć świat, z Artemisem Fowlem włącznie... Tymczasem zastawia pułapkę na kapitan Holly Niedużą i komendanta Bulwę. Holly zostaje oskarżona o popełnienie strasznej zbrodni... Tylko Artemis może powstrzymać złą Opal. Aby to się udało, będzie musiał oczyścić Holly z zarzutów, wydobyć z więzienia krasnala-kleptomana Mierzwę Grzebaczka i przekonać superinteligentnego centaura, że nie pozjadał on wszystkich rozumów. Czy Artemis przypomni sobie w porę o świecie elfów? Co się stanie z Opal ? Czy Holly zostanie oczyszczona z zarzutów morderstwa ?

Elfy wymazały całą wiedzę o swoim świecie z pamięci

Nie lubię tego typu literatury. Pomieszanie świata ludzi ze światem fantasy. Wziąłem tą książkę do ręki z ciekawości bo była na półce. No i dość szybko zmieniłem podejście. Bardzo ciekawie napisana, a akcja trzymająca w napięciu. Można by ją nawet podciągnąć pod kryminał. Nie żałuję że przeczytałem. Kończyłem w środku nocy bo byłem ciekawy zakończenia. Polecam.

Książka genialna, jak wszystkie inne części. Trudno jednak byłoby mi się zdecydować na jedną ulubioną. Ta część raczej najlepsza nie była, chociaż podobała mi się. Przypominała mi trochę 3 część, chociaż 3 zdecydowanie była lepsza. Było w niej więcej wątków, więcej zwrotów akcji, miejsc, wydarzeń, postaci itp. Oczywiście zabolało mnie bardzo jedno straszne wydarzenie... ale żeby się dowiedzieć jakie, przeczytajcie sami ;)

Dla mnie najlepsza część. Akcja non stop, od włamań przez wybuchy do pościgów - czego chcieć więcej. Bohaterowie wpadli w najgorsze bagno jak dotąd. Postawieni pod ścianą, mieli tylko krótką chwilę żeby wykminić jak uratować swoje życie przed nieciekawą śmiercią. Artemis miał godnego przeciwnika, zarówno on jak i wróg planowali z wyprzedzeniem. Taka trochę nie konsekwencja, w jednej części bohater dostaje mnóstwo czasu w innej nawet o nim nie wspomną. Na minus działa mała ilość Ogierka, za to mamy dużo krasnala i jego ukrytych zdolności, on też jest pomysłowy. Brakowało mi takiej konfrontacji bezpośredniej z udziałem Butlera. I nie potępiam pewnej decyzji autora, podniosła ona powagę książki, mam nadzieję, że zachęciłem Cię do przeczytania.

Och Artemisie, tęskniłam za tobą.
Dobrze było wrócić do tego świata po kilku latach, wraz z tym młodym geniuszem, i przypominać sobie wszystko od nowa.
To jaka Holly jest niezwykła, jak bardzo kocham teksty Mierzwy Grzebaczka i jak bardzo nie lubię Opal.
Aż nie mogę się doczekać, kiedy będę mogła zacząć 5 część.

Och Artemisie, tęskniłam za tobą.
Aż nie mogę się doczekać, kiedy będę mogła zacząć 5 część.

Podobało się?
A oczywiście, że się podobało!
Książkę może i długo czytałam, ale to przez tę glupią przerwę w czytaniu. Opowieść jest niesamowita, porywająca i na serio ma dobrze skonstruowanych bohaterów. No cóż... czytam dalej!

Podobało się?
A oczywiście, że się podobało!

Bardzo przyjemna książka. Dużo się dzieje, trochę momentów smutnych, trochę wesołych. Powraca w wielkim stylu Opal Koboi. Czytało się bardzo przyjemnie, opowieść wciągnęła mnie prawie od razu. Polecam :)

• Eoin Colfer
  • Dzieciństwo