Fortel wróżki

Tłumaczenie: Tomasz Piwowarczyk
Cykl: Artemis Fowl (tom 4)
Wydawnictwo: W.A.B.
Artemis Fowl. The Opal Deception
Artemis Fowl, elfy

Inne wydania

4 tom z cyklu "Artemis Fowl". Elfy wymazały całą wiedzę o swoim świecie z pamięci genialnego młodego przestępcy Artemisa. Teraz jednak potrzebują go, i to szybko... Podczas gdy Artemis przygotowuje kradzież impresjonistycznego płótna, jego rywalka, zła wróżka Opal, planuje ucieczkę z więzienia: klonuje samą siebie, zostawia w celi swoją kopię i teraz, wreszcie wolna, szykuje odwet. Chce...

4 tom z cyklu "Artemis Fowl".
Elfy wymazały całą wiedzę o swoim świecie z pamięci genialnego młodego przestępcy Artemisa. Teraz jednak potrzebują go, i to szybko... Podczas gdy Artemis przygotowuje kradzież impresjonistycznego płótna, jego rywalka, zła wróżka Opal, planuje ucieczkę z więzienia: klonuje samą siebie, zostawia w celi swoją kopię i teraz, wreszcie wolna, szykuje odwet. Chce zemścić się na wszystkich, przez których trafiła za kratki. Ma zamiar zniszczyć świat, z Artemisem włącznie... Tymczasem zastawia pułapkę na kapitan Holly Niedużą i komendanta Bulwę. Holly zostaje pomówiona o popełnienie ohydnej zbrodni... Tylko Artemis może powstrzymać rozsierdzoną Opal. Aby to się udało, będzie musiał oczyścić Holly z zarzutów, wydobyć z więzienia krasnala-kleptomana Mierzwę Grzebaczka i przekonać superinteligentnego centaura, że nie pozjadał on wszystkich rozumów. Czy Artemis przypomni sobie w porę o świecie elfów?

aktorka246 | 2014-04-10
Na półkach: Przeczytane, Rok 2014
Przeczytana: 09 kwietnia 2014

Jest to już 4 część przygód nastoletniego geniusza. Tym razem jest o wiele groźniej niż kiedykolwiek. Opal Koboi wróciła i chcę zemsty. Jedyną nadzieją jest Artemis, który nic nie pamięta.
Czy sobie przypomni ?
Czy uratuje świat przed wojną ?
To już musicie przeczytać sami.

Co tu dużo pisać. Genialne. Akcja cały czas pędzi i nie pozwala czytelnikowi na odpoczynek choć i tak sądzę że jak na razie najbardziej podobała mi się 2 część. Niestety autor zrobił coś czego mu nie wybaczę choć dzięki temu książka jest prawdziwsza. Co zrobił? Musicie przeczytać.

Naprawdę polecam.

Leelunia | 2012-12-04
Przeczytana: 04 grudnia 2012

Jak cofnąć wymazanie pamięci Artemisa Fowla? Podobno wystarczy szok, ale co, jeżeli widok kapitan Holly Niedużej nie jest wystarczającym szokiem? Tajemniczy wróg Ludu szykuje spisek - chce skonfrontować ludzi i wróżki, po czym pomoc ludziom w osiągnięciu wygranej... Podejrzenie pada na kapitan Niedużą. Ale... Holly??? Czy naprawdę byłaby gotowa na taką podłość?

arrow18 | 2014-12-19
Przeczytana: 19 grudnia 2014

Najpierw przeczytałam tom 2 a teraz 4 , mimo tego wiadomo o co chodzi , wszystko jest jasne , nawet jak się nie czytało poprzedniej części. Mam jednak zamiar to nadrobić, i to w krótkim czasie ponieważ książki o Artemisie Fowlu są niesamowite! Też chciałabym być takim geniuszem jak Arti :) Gorąco polecam !

RobbVM | 2015-01-01

Mój ulubiony tom. Osobiście uważam, że najlepszy ;)

darrya8422 | 2013-07-04

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Mój ulubiony tom. Ukazuje Artemisa w najlepszym świetle. Pokazuje, że to już nie jest ten 12-letni dzieciak marzący o złocie. Artemis dorasta. Potrafi zaufać Holly, tylko dlatego, ze tak mu podpowiada podświadomość. Mozna powiedzieć, że się w nim zakochałam

Zaczytana_Sandi | 2013-09-26

Dobre fantasy, dla osób które lubią czytać o elfach i o dwóch światach. Świecie ludzi i magii.
Jeśli nie lubisz tego typu połączeń, możesz znaleźć coś dla siebie w tej książce. Ma ona swój urok, ale moim zdaniem nie jest jakimś wielkim dziełem...

| 2014-03-07

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Jak na kategorię młodzieżowa fantastyka - książka jest po prostu świetna.
Od fantastyki(sf), połączonej z fantasy(elfy, itd), poprzez akcję (butler) i nawet wątek romantyczny.

Od złodzieja do bohatera.

Polecam

Lena | 2010-09-10
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 18 czerwca 2009

Uwielbiam tę serię i reszte książek tego autora.

| 2013-01-16
Na półkach: Przeczytane, Love

Kiedy dostałam tą książkę od razu zaczęłam czytać...Los sprawił iż nie miałam czasu, a kiedy przechodziłam obok półki- wzdychałam teatralnie. Co mi się podobało?

Niektórzy narzekają na brak Butlera albo Ogierka. Ja nie. Za Butlerem nie przepadam. Czemu? On zwykle odwala czarną robotę... W pierwszej części Artemis tylko opracowywał plany, a Butler: walczył z trollem, pokonał grupę odzysku itd. Myślę, że Artemisowi dobrze zrobił brak Butera. Ogólnie książka wciągająca- było w nich trochę krwawych momentów, co ja po prostu uwielbiam;) Polecam całą sagę:)

Kinga | 2012-04-16
Przeczytana: 16 kwietnia 2012

Czuję lekki niedosyt. Poprzednia część była porywająca, ta zaś momentami potrafiła mnie znużyć. Może to przez to, że akcja toczyła się głównie pod ziemią, w otoczeniu skał i ciemności, czasami też trollów, a może przyczyną była zdecydowanie zbyt mała dawka Butlera i humoru Ogierka. A braku tych dwojga nie jest w stanie zrekompensować mi nawet włochaty tyłek Mierzwy Grzebaczka.