9 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
poezja
LottaCzyta

Sławomir Tomczak urodził się w roku 1973 w Zgierzu. Mieszka i pracuje w Łodzi. Laureat XII Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego „Dać Świadectwo” organizowanego Przez Śródmiejski Ośrodek Kultury w Krakowie. Jego wiersze drukowano w czasopismach literackich i prasie regionalnej, zamieszczane też były w wydawnictwach pokonkursowych. Zainteresowania literackie wiążą go również z...

Sławomir Tomczak
urodził się w roku 1973 w Zgierzu. Mieszka i pracuje w Łodzi.
Jego wiersze drukowano w czasopismach literackich i prasie regionalnej, zamieszczane też były w wydawnictwach pokonkursowych. Zainteresowania literackie wiążą go również z dramatopisarstwem.
Tomik „Czekanie na cud” to debiut książkowy.

źródło opisu: http://lamelli.com.pl/

źródło okładki: http://lamelli.com.pl/wp-content/uploads/2014/03/dacswia11.jpg

LottaCzyta | 2016-07-31

"anioł stróż pobłądził

naiwnie wierzył że można wziąć wolne

od zmagania się

ze złem"

(fragment jednego z wierszy)

Dziś napisze kilka słów o tomiku Sławomira Tomczaka. Dla mnie to szczególny tomik. Dlaczego? Dane mi było poznać Sławka. Przez 3 lata uczęszczaliśmy do jednej szkoły. Weekendy, w które dane nam było troche porozmawiać zawsze były ciekawe. Od pierwszej chwili wyczuliśmy, że mamy inne dusze niż reszta. Nie zaprzyjaźniliśmy się. Jednak mamy pewne wspólne doświadczenia, dzięki którym doskonale się rozumiemy. Wiem też, że mogę na niego liczyć i mam nadzieje, że on wie, że może liczyć na mnie. W szkole zawsze towarzyszyła mi książka. Sławek widząc to postanowił podzielić się ze mną swoimi wierszami. Jestem za to ogromnie wdzięczna. Długo nie mogłam się zebrać z napisaniem o nich. Jednak dziś już chyba umiem :)

Przejdźmy jednak do tomiku. Wiersze Sławomira Tomczaka poruszają tematy życia oraz duszy. Jest to kolejny poeta nie używający interpunkcji. Kolejny, który daje...

Na półkach