Woody Allen. Wywiady

Wydawnictwo: Axis Mundi
woody allen, wywiady, zebrane

Wywiady przeprowadzane przez wybitych amerykańskich dziennikarzy, którzy spotykali się z Woodym Allenem na różnych etapach jego kariery aż do 2015 roku i prowadzili z nim rozmowy i szczegółowe dyskusje o jego najpopularniejszych i najbardziej cenionych filmach. Wywiady pokazują Allena na przestrzeni lat – jako młodego filmowca, aktora i komika, a potem jako dojrzałego reżysera i legendę kina.

Książka po raz pierwszy ukazała się w 2006 roku, teraz w USA wychodzi jej uaktualniona wersja. Wywiady pochodzą z fachowych pism filmowych, a także takich publikacji jak m.in. The Rolling Stone, The New Yorker, The Washington Post, The Guardian.

Być może najlepiej podsumował karierę Allena autor jednego z wywiadów, Stephen Mamber, który napisał: „Woody Allen jest najlepszym amerykańskim reżyserem, komikiem i aktorem komediowym – albo najdoskonalszą kombinacją tych trzech profesji.”

źródło opisu: http://www.axismundi.pl/1,61,Woody%20Allen.%20Wywiady

źródło okładki: http://www.axismundi.pl/1,61,Woody%20Allen.%20Wywiady

Kot Astronauta | 2016-09-10

Mimo, że w wywiadach tak często powtarzają się te same pytania i odpowiedzi, a bardziej zaznajomieni z Allenem nie bardzo znajdą tu coś nowego, to świetnie balansuje pomiędzy procesem twórczym i życiem osobistym, więc po prostu milutko się słucha, nawet po raz 25.

gumby | 2016-12-01
Przeczytana: 11 listopada 2016