Szereg zespolonych ze sobą, bezbłędnie harmonijnych dźwięków bywa niebywale absorbujący emocjonalnie. Nazywamy to piosenkami.
- Artykuły„Zmierzch” powraca, a Mickiewicz się zakochujeAnna Sierant4
- ArtykułyW nazwaniu tkwi siłaArnika0
- ArtykułyLive z Zadie Smith już 30 września — tego nie możesz przegapić. Sprawdź szczegóły!LubimyCzytać1
- ArtykułyCo nowego w wydawniczym świecie? 9 wrześniowych premier na ten tydzieńLubimyCzytać6
David Byrne
Książki i czasopisma
- Wszystkie
- Książki
- Czasopisma
Popularne cytaty autora
Czy twórczy umysł rozwija się kosztem przedsiębiorczości lub zdrowego rozsądku, a skrajnie racjonalne jednostki cierpią na chroniczny brak i...
Czy twórczy umysł rozwija się kosztem przedsiębiorczości lub zdrowego rozsądku, a skrajnie racjonalne jednostki cierpią na chroniczny brak inwencji? Czy rozwój w jednej dziedzinie nieuchronnie pociąga za sobą niedociągnięcia w drugiej?
2 osoby to lubiąPodobnie jak w genach kryją się informacje czekające na chemiczny impuls, by kazać tkane stać się kurzą wątrobą bądź ludzkim sercem, tak i w...
Podobnie jak w genach kryją się informacje czekające na chemiczny impuls, by kazać tkane stać się kurzą wątrobą bądź ludzkim sercem, tak i w miejscach drzemią cechy gotowe ujawnić się w polityce, kulturze czy innej działalności. Większość zachowań człowieka wynika z uruchomienia odpowiednich kluczy, które towierają genetyczne, geograficzne i kulturalne drzwi, budząc tym samym utajone skłonności.
2 osoby to lubią
Najnowsze opinie o książkach autora
Zakładałem, że Byrne, wciąż pozostający znanym artystą, wymyśli kilka górnolotnych teorii, zacytuje Konfucjusza, publicznie ucałuje stars and stripes, będzie propagował jazdę na bicyklu krzycząc "samochody to zło!" a to wszystko zostanie podane w magicznej otoczce, z aurą uwielbienia typową dla celebrytów. Nic z tego.
Jeżeli zaufać treści, wyłania się obraz Byrne'a jako szczerego entuzjasty roweru. Człowieka, który każde miejsce odkrywa z wysokości siodełka. Naprawdę warto zrobić to razem z autorem, zgłębiając przy okazji nowojorski sposób myślenia. I warto oddać się miłości do dwóch kółek.
Bo tylko łańcuch daje wolność.