Mówiąc nie tylko do siebie. Poematy prozą

Wydawnictwo: Sic!
83-88807-32-3
hartwig, poezja, poematy prozą
poezja

Po sukcesie niedawnych "Błysków", kolejny tom poetki, który prezentuje jej imponujący dorobek z pogranicza poezji i prozy. Tym razem Julia Hartwig przedstawia swoją formę umiłowaną - wywiedziony z literatury francuskiej poemat prozą, którego na gruncie polskim stała się mistrzynią. "Zadebiutowałam w 'Antologii poetów lubelskich' dwoma młodzieńczymi poemacikami, niejasno rozumiejąc jeszcze...

"Zadebiutowałam w 'Antologii poetów lubelskich' dwoma młodzieńczymi poemacikami, niejasno rozumiejąc jeszcze wówczas, czym odznacza się ta forma i jakie są jej tajemnice. Przez wiele lat wracałam do niej, kiedy tego ode mnie żądała, i traktowałam ją na równi z tym, co nazywamy wierszem" - napisała w "Posłowiu" autorka.

Do książki dołączona jest płyta CD, na której Julia Hartwig czyta wybrane przez siebie poematy prozą z tomu "Mówiąc nie tylko do siebie".

źródło opisu: Wydawnictwo Sic!, 2003

źródło okładki: http://www.wydawnictwo-sic.com.pl/ksiazka/172/Mowi...»